Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Internauci odkryli, czym tak naprawdę zajmuje się Christian Paul?! Niespodzianka - wcale nie projektowaniem mody

299
Podziel się

Jedna z dziennikarek jako pierwsza odnalazła na portalu Linkedin profil mężczyzny łudząco przypominającego fana stylu Agaty Dudy z poniedziałkowego wydania "Wiadomości" TVP. Po emisji materiału konto zostało usunięte.

Internauci odkryli, czym tak naprawdę zajmuje się Christian Paul?! Niespodzianka - wcale nie projektowaniem mody
Christian Paul to tak naprawdę Christian Farbaniec? (fot. Linkedin, fot. ONS)
bErFTeol

Nadal nie cichną echa poniedziałkowego wydania Wiadomości, podczas którego wyemitowano materiał zachwalający styl ubierania się obecnej pierwszej damy - Agaty Dudy. Zamiast poprosić o komentarz znanych polskich projektantów, dziennikarze skonsultowali się ze współpracującą od lat z Dudą Elą Piorun oraz tajemniczym Christianem Paulem zaprezentowanym jako "amerykański projektant mody".

Kłamstwo ma jednak krótkie nogi, tym bardziej w dobie internetu. Zaciekawieni użytkownicy sieci zaczęli szukać informacji na temat rzekomego guru stylu. Nie byli w stanie dotrzeć jednak do żadnych danych na temat pana Paula. Jego konta w mediach społecznościowych powstały bowiem dopiero we wtorkowy poranek - kilkanaście godzin po wyemitowaniu materiału TVP.

bErFTeon

Dziennikarce OKO.press Agacie Szczęśniak jako pierwszej udało się dotrzeć do założonego na portalu Linkedin profilu należącego do mężczyzny łudząco podobnego z aparycji do Christiana Paula. Nie zgadzało się niestety nazwisko, na Linkedinie figurował on bowiem jako Christian Farbaniec - co sugeruje polskie pochodzenie.

Według informacji znalezionych na Linkedinie, Christian Farbaniec zajmuje się prowadzeniem własnych "biznesów" od 2012 roku. Ukończył zarządzanie i finanse na Robert Morris University w Chicago, a jakiś czas temu przeprowadził się do Warszawy, aby podążać za karierą w branży big data. Farbaniec został również wymieniony na stronie wydarzenia Global Venture Forum, gdzie przedstawiono go jako analityka zatrudnionego przez firmę Scaleup Partners.

bErFTeot

Osoby chcące na własną rękę przestudiować CV pana Farbańca będą musiały niestety obejść się smakiem. Profil na Linkedinie został już zamknięty. Jego właściciel nie chciał też odpowiedzieć na pytania wysłane do niego przez Agatę Szczęśniak i innych internautów.

Christian Paul, "amerykański projektant" z "Wiadomości" to Christian F. - biznesmen z Chicago. Niestety zamknął konto w Linkedin. I jakoś nie chciał odpowiadać na moje wiadomości. Szkoda, chętnie pogadałabym o modzie - czytamy na Twitterze dziennikarki.

Żeby było jeszcze ciekawiej, w sieci zaczęły pojawiać się spekulacje, jakoby Christian Paul nie tylko urodził się ponoć w Polsce, ale też na co dzień posługiwał się językiem polskim. Ta druga informacja została już zresztą potwierdzona na usuniętym z Twittera nagraniu, na którym "projektant" mówi płynną polszczyzną. Zaskakuje więc, że TVP zarejestrowała jego wypowiedź w języku angielskim (obowiązkowo z amerykańskim akcentem).

Chcielibyście, aby w Waszej szafie znalazło się jakieś dzieło Christiana Paula vel Farbańca?

bErFTeou
bErFTeov
bErFTeoO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(299)
Ciach
rok temu
Pan Christian i Pani Agata chyba się poznali u fryzjera - fryzurę mają tę samą 😆
Ala
rok temu
Ja się pytam po co oni to robią?
xxx
rok temu
Bareja by tego nie wymyślił!!!!
bErFTeoP
Elm
rok temu
Serio nikt z tu komentujących nie zauważył ,ze telewizja Polska umyślnie i z premedytacją przekazuje fałszywe informacje nie ponoszac przy tym żadnych konsekwencji. Partia rządząca ona się każdego kłamstwa aby wybgać wybory, Ludzie obudzcie się idźcie głosować, nie ważne na kogo ale głosujcie.
Lola
rok temu
Jak PiS atakuje wszystkich i wszytko co im nie pasuje, to jest ok, nie ma hejtu, przecież im się należało, ale kiedy ktoś ośmieli się skrytykować PiS i "prezydenta", nawet w tak groteskowej sprawie, to od razu zaczyna się "HEJT HEJT HEJT", co za hipokryci.
Najnowsze komentarze (299)
po prostu
rok temu
jak na projektanta to stylu nie ma ;)
expertup
rok temu
"Dlaczego ja?"
Kamil
rok temu
ale cyrk :D
ChristinaPaul
rok temu
Jakby to było najważniejsze jakie kiece nosi prezydentowa i jakby to świadczyło o jej przydatności społeczeństwu. Żenada.
Kika
rok temu
Miało być pewnie Christian Dior ale ktoś od nich zorientował się w pore że nie żyje już dawno więc napisali o tym Paulu.
Tomek
rok temu
Taka piękna Ameryka, Prezes i Spółka sprzedadzą Polskę....Amerykanom? Nie, najpierw trzeba ten kraj rozpier... żeby tanio było go wykupić
constaine
rok temu
przecież 2 miliardy poszło na propagandę i na tureckie seriale gdzie Lichocka je ogląda i przy okazji środkowym palcem was Polki i Polacy was pozdrawia ...
Gosc
rok temu
Ludzie z pislandu zyja w swoim swiecie... Jak mozna tak bujac spoleczenstwo i wierzyc, ze to kupi
bErFTeoH
Koliberek
rok temu
Christian Paul prawie jak Christian Dior!!!A prawie jak wiadomo robi wielką różnicę...
Farba
rok temu
Farbowaniec
Róża
rok temu
Jedyną zaletą agaty Dudy jest ładny wygląd. Każda z nas mając do dyspozycji kasę bez ograniczeń / nie własną/, projektantów , fryzjerów i wszystkiego czego dusza zapragnie wyglądałaby równie ładnie a może i lepiej.
Ill
rok temu
Prawidlowo nazwisko brzmi Farbowaniec
SANDRA
rok temu
NA dodatek to jest facet tej dziennikarki Kingi Kwiecien co robiła ten material
Gość
rok temu
Myślałam że pani Agatą Duda jest już dawno po 50 i Pan Duda też albo nie wiele młodszy od żony a tu proszę są z jednego rocznika 1972 niby zadbana kobieta a staro wygląda znam kobiety które mają po 56 lat i są ładniejsze geny
...
Następna strona
bErFTepj