Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Internauci zniesmaczeni koncertem "Murem za polskim mundurem": "Koszmar i ŻENADA"

999
Podziel się:

W sieci zaroiło się od komentarzy widzów zastanawiających się nad doborem repertuaru. "Zero szacunku dla tych ludzi, którzy walczyli za Polskę" - czytamy.

Internauci zniesmaczeni koncertem "Murem za polskim mundurem": "Koszmar i ŻENADA"
Internauci zażenowani koncertem "Murem za polskim mundurem" (East News, AKPA)

Temat tego, co dzieje się od kilku tygodni na polsko-białoruskiej granicy, wciąż jest w mediach bardzo żywy i budzi wśród Polaków wyjątkowo skrajne emocje. Podczas gdy jedni, jak np. Maja Ostaszewska, jeżdżą na wschód, żeby udzielić pomocy migrantom, inni decydują się wesprzeć jedynie polskich żołnierzy i to w dość nietypowy sposób.

W niedzielę na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert "Murem za polskim mundurem", który miał być wyrazem uznania dla wojskowych broniących polskiej granicy. Poza między innymi Edytą Górniak, Viki Gabor czy Rafałem Brzozowskim Telewizja Polska zadbała o występy kilku zagranicznych gwiazd. Trzeba przyznać, że dobór artystów jest dość zaskakujący. Na scenie pojawili się bowiem tacy wykonawcy jak: Oceana, Loona, Las Ketchup, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega.

Zobacz także: Czy Barbarze Kurdej-Szatan uda się odzyskać sympatię widzów? "Trochę jest już jej za dużo w telewizji"

Zorganizowane wspólnie przez TVP i Ministerstwo Obrony Narodowej wydarzenie jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Sporo opinii na temat osobliwego koncertu pojawiło się także w serwisie Twitter. Nieliczne zachwyty przeplatają się z krytycznymi komentarzami zmieszanych internautów. Komentujący najczęściej główkują nad tym, dlaczego organizatorzy zdecydowali się na głównie dyskotekową, nieadekwatną do powagi sytuacji muzykę.

Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę! Dla żołnierzy na granicy wyrazy szacunku - tak, ale robienie takiego żenującego koncertu z bajlando i rozchełstanymi młodzikami wymachującymi marynarkami na scenie, urządzanie sobie świetnej zabawy w sytuacji, gdy w tym momencie ludzie umierają w lasach z wycieńczenia i hipotermii, jest skrajnie nie na miejscu! Jestem w szoku;

A w lasach i na bagnach umierają dzieci, kobiety, mężczyźni. Ludzie;

Oglądam to i nie wierzę. Ile zakłamania i hipokryzji;

Kto, k*rwa, dobierał ten repertuar? Ja pier*olę, zero szacunku do tych ludzi, którzy walczyli za Polskę. Jak można to zdzierżyć... Ludzie, opamiętajcie się;

Tylko Zenka brakowało...;

To TVP już nie boi się Covida? Takie imprezy organizować w pandemii? Btw. repertuar żenujący;

Włączyłem na minutę - koszmar i żenada - brzmią niektóre z komentarzy zniesmaczonych widzów.

Głos zabrał także między innymi Marek Belka.

Najdroższa PiS-wizjo, świetny koncert. Pietrzak przeżywa czwartą młodość, pani Edyta głosem i makami leczy z Covidu, a granicy bronić będziemy w rytmie mambo. Tylko nie wiem, który z utworów zadedykowaliście Avin, która osierociła piątkę dzieci próbując zdobyć dla nich wolność - czytamy w tweecie polityka.

A Wy jak oceniacie koncert dla żołnierzy w rytmie "Mambo No. 5" i "Bailando"?

Dlaczego nie piszemy o Dodzie?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(999)
Jadzka
6 miesięcy temu
I my za to płacimy? Zapomniane gwiazdy jednej piosenki mogą liczyć na odgrzanie w PL. Żenada
Lll
6 miesięcy temu
To prawda. Zażenowanie czułam jak widziałam to disco ... Ludzie zamarzają. I ok ja szanuję mundurowych i dobrze że strzegą tych granic nawet ale po co ten koncert... i jeszcze taka muzyka - jak już to trzeba było im koncert symfoniczny zadedykować (muzyka bardziej adekwatna do okoliczności)
kilo
6 miesięcy temu
Tylko w Polsce robi się koncerty na cześć ludzi umierających i zamarzających w lesie, wyborcy muszą być dumni. Pieniądze przeznaczone na leczenie onkologiczne poszły na Bailando....
aga
6 miesięcy temu
w polsce ludzie umierają w domach i szpitalach bo nie są leczeni
Janko
6 miesięcy temu
TVP PiS i wszystko jasne...
Najnowsze komentarze (999)
Oklaski
6 miesięcy temu
DLA UMIERAJĄCYCH NA GRANICY ZASPIEWA PIOSENKĘ MAMBO NAMBER FAJW.
Rrr
6 miesięcy temu
A karuzela za murem getta jak się kręciła, tak kręci się nadal...
Topek
6 miesięcy temu
ZA MUNDUREM KASA SZNUREM. Kasa z naszych podatków. Irak i Afgan dawno się skończył a tv ostatnio oglądaliśmy żołnierzy, chowających się za policjantami, którym szybko trzeba zakupić 300 pojazdów. Lepiej oglądać film 300 Greków ginących za ojczyznę niż współczesne wojsko czekające na szybką emeryturę. Stan wyjątkowy czy wojenny charakteryzuje się tym że wojsko wkracza do akcji i bierze na siebie ciężar problemu zamiast ściągać policjantów z całego kraju.
gość
6 miesięcy temu
Tak właśnie postępuje dobry, bogobojny katolik. Przeczytałam komentarz lekarza z granicy i żal scisnął serce, bo tak karmiono ludzi po wejściu wojsk do Oświęcimia. Wygłodzeni ludzie nie mogli przyjmować jedzenia, bo wszystko zwracali. Tylko maleńkie porcje. Cieszcie się i świętujcie . Chciałabym napisać słowa straszne na Wasz temat, ale jeżeli Bóg istnieje on Was osądzi.
Babcia
6 miesięcy temu
Pani Edyto jak ma pani tak śpiewać niech lepiejpani zamilknie
Medyk z grani...
6 miesięcy temu
,,Ludzie, do których nas wzywają, przeszli długą drogę i nie jedli, nie pili. Mają tak zaciśnięte żołądki, że musimy karmić ich łyżeczką, bo jak da się im większą porcję, to i tak to wszystko, co zjedli, po chwili zwymiotują. Jedna z kobiet nie mogła się poruszać, a jednocześnie nie chciała jechać do szpitala. Tak się bała, że jak pojedzie, to zostanie potem odesłana na Białoruś. I musieliśmy bez rentgena ocenić, czy ma złamaną nogę, czy nie.” Lekarz z granicy
jas
6 miesięcy temu
Bardzo dobry i potrzebny koncert. Malkontentom i nieudacznikom zawsze źle.
Ola
6 miesięcy temu
Oglądałam, spoko koncert
krito
6 miesięcy temu
Większej żenady niż koncert dla uchodźców nie było i nie będzie. Publika zmieściła się w jednym tramwaju.
Karina
6 miesięcy temu
To co wczoraj odwalono to tak jakby na cmentarzach 1 listopada dyskoteki urządzić. Wstydzę się za Was.
Dom
6 miesięcy temu
Ludzie umierają za murem, za polskim mundurem…
kilo
6 miesięcy temu
PISPolska świętuje za pieniądze podatników że ludzie umierają na jej granicy.
Zenek
6 miesięcy temu
Komunistyczni widzowie zawsze są zażenowani bo już nie są przy wladzy a powinni się cieszyć że nie są w czymś w rodzaju Berezy Kartuskiej ale może jeszcze będą
islam
6 miesięcy temu
Połowa tu mówi - na granicy strzega naszego Państwa, przy granicy umieraja ludzie. To w końcu o czym mowa ? dla kogo koncert? dla zołnierzy czy dla umierających dzieci? zdecydujcie sie internałci.!!!! Koncert był na cześć żołnierzy ,ku ich chwale i moze nie namiejsu były te bajlanda- sama nie oglądałam tego, ale przynajmniej cos widzowie mogliscie w ten wieczór oglądac zamiast siedziec na telefonach i grac. To nie koncert dla migrantów.Ci migranci pamiętajcie ti islamiści, ich dzieci szerzyc tu będe islam i za 100 lat wasze wnuki będą sie modliły na dywaniku ,kłaniając się głową w dół,7 razy na dzien. pamiętajcie ze my wpuszczamy migrantów legalnie, jak nielegalnie to chrzescijan byc moze tez by jakos dało sie wpuścić, ale islamu nie mozemy. Nie ma zgody Unii i Polski aby z naszego kraju zrobic islam. Rzucali w zołnierzy kamieniami, niszczą granice a wy mówicie o migrantach z litoscią ze tam biedni umierają? u nas tez dzieci chorują i sa biedne i umierają, zyją w patologicznych rodzinach. Niestety nie mozna wpuszczac nielegalnie islamistów migrantów. To zagraza wierze chrzescijanskiej. Dostac sie mogą legalnie nie rzucając w nas butami i kamieniami tak? mozna. Poza tym mają mozliwośc samolotami wrócic do siebie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie