Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Jacek Braciak z transpłciowym synem Konradem pozują na okładce magazynu "Replika": "Tata się mnie NIE WSTYDZI" (ZDJĘCIA)

194
Podziel się:

Jacek Braciak ujawnił w listopadzie ubiegłego roku, że ma transpłciowego syna. Teraz panowie zasiedli do obszernego wywiadu, w którym otwarcie opowiedzieli m.in. o reakcji otoczenia na coming out Konrada oraz jego orientacji psychoseksualnej.

Jacek Braciak z transpłciowym synem Konradem pozują na okładce magazynu "Replika": "Tata się mnie NIE WSTYDZI" (ZDJĘCIA)
Jacek Braciak z synem Konradem na okładce magazynu "Replika" (fot. AKPA)

W polskiej przestrzeni medialnej nareszcie coraz częściej porusza się temat transpłciowości oraz realiów życia, z jakimi osoby ze społeczności LGBT+ muszą się na co dzień mierzyć. Do postępu w dyskusji przyczyniają się osoby publiczne, które coraz bardziej otwarcie mówią o swoich transpłciowych dzieciach. Niedawno głośno było o dziennikarzu Piotrze Jaconiu i jego córce. W listopadzie ubiegłego roku natomiast o swoim synu po raz pierwszy opowiedział aktor Jacek Braciak.

Duet panów właśnie zadebiutował razem na okładce magazynu Replika. W sesji zdjęciowej towarzyszącej obszernej rozmowie widzimy, jak JacekKonrad Braciakowie wymieniają między sobą czułości z szerokimi uśmiechami na twarzach. Najistotniejsza jest tu jednak oczywiście zawartość tekstu. Konrad odważył się bowiem otworzyć przed redakcją na nieporuszane dotąd tematy. Czytelnicy czasopisma dowiedzą się m.in., że Konrad identyfikuje się jako homoseksualny mężczyzna oraz w jakim etapie tranzycji znajduje się obecnie.

Zobacz także: Izabela Zabielska o coming oucie

Naturalnie panowie poruszyli także kwestię wywiadu dla Zwierciadła, w którym Jacek Braciak nieopatrznie "wyoutował" swojego syna. Aktor poinformował swoje dziecko o całej sytuacji, zanim doszło do publikacji tekstu. Na szczęście nie stało się to zarzewiem żadnego konfliktu. Wręcz przeciwnie, ojciec i syn jeszcze bardziej zbliżyli się do siebie.

Dobrze się stało. Miałem łzy w oczach, gdy tata powiedział mi o wywiadzie. Nie potrzebowałem tego, bo wiedziałem, że tata się mnie nie wstydzi, jednak był to ogromny wyraz akceptacji. Tym bardziej, że dany publicznie - wspomina z perspektywy czasu Konrad.

Aktor też nie szczędził Konradowi słów uznania. Przyznał, że jego syn jest cierpliwy i nie ma problemów z wdrażaniem bliskich w proces tranzycji.

To jest dorosły, mądry człowiek, który wypowiada swoje opinie i ma do tego odwagę. Cieszy mnie też, że nie trzyma się sztywno jakichś założeń i jest bardzo wyrozumiały.

Co więcej, Braciak stwierdził, że reakcje zarówno otoczenia, jak i mediów na wieści o jego synu, były w przeważającej ilości pozytywne.

Dostałem SMS-y i telefony od osób dalszych i bliższych z wyrazami wsparcia. Przesyłałem nawet Konradowi nieporadnie narysowaną kartkę od dzieci znajomych z napisem "Pozdrowienia dla Konrada".

Całą rozmowę przeczytać możecie w magazynie "Replika" dostępnej w salonach prasowych od 7 lutego.

Aż serce rośnie, widząc tak bardzo kochającą się rodzinę?

Zobacz także: Co mają wspólnego „Emily in Paris” i „Gierek” oraz fenomen „światowości” Alicji Bachledy-Curuś
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(194)
brawo
2 lata temu
Super, takim wsparciem powinni być rodzice.
Ania
2 lata temu
Wspaniale! Cieszy mnie bardzo, kiedy rodzic akceptuje swoje dziecko. Kiedy ma na tyle empatii i checi wejscia w swiat drugiego czlowieka. Trzymajcie sie Panowie cudownie!
Panna nikt
2 lata temu
I my to szanujemy 🙂
ola
2 lata temu
Brawo! Nie wyobrazam sobie byc przeciwko wlasnemu dziecku, jakiej orientacji by nie bylo!!!!!!!!!!
Jdd
2 lata temu
I GIT!:)
Najnowsze komentarze (194)
Klaudia
9 miesięcy temu
A to wszystko wina chemii w jedzeniu ciężarnych kobiet, potem rodzą się dzieci z zaburzeniami,mają zewnętrzne cechy kobiet, a są mężczyznami. Szkoda mi tych ludzi bo cierpią
Bociek
9 miesięcy temu
Niesmaczne
Zuza
9 miesięcy temu
Czym się tu chwalić? Jakaś dziwna moda na szalejącą tolerancję. Ja współczuję
KATOLICZKA
9 miesięcy temu
super kontakt I WSPARCIE OJCA. TYLKO DLA CZEGO POLITYCY PISU ŁĄCZNIE Z PREZYDENTEM TYLE NIENAWIŚCI ZASIALI, A PRZECIEŻ TE DZIECI MAJĄ RODZICÓW, KTÓRZY TEŻ MAJĄ UCZUCIA ,SĄ KATOLIKAMI PRAKTYKUJĄCYMI,WYCHOWALI TE DZIECI W NORMALNYCH KOCHAJĄCYCH SIE RODZINACH,I NIE PRZYPUSZCZAŁY MAMY NOSZĄC ICH POD SERCEM I CZIESZĄC SIĘ ŻE PRZYSZŁY NA ŚWIAT ,ŻE JAK DOROSNA BĘDA INNE .. ALE MY KOCHAMY SWOJE DZIECI.
Gość
9 miesięcy temu
I my to szanujemy jest wreszcie wolność
Artek
9 miesięcy temu
Normalność
Małgosia
9 miesięcy temu
Bardzo lubię Braciaka jako aktora, i też dobrze życzę jego synowi i całej rodzinie. Własne dzieci trzeba wspierać dlatego że są naszymi dziećmi , i to my rodzice powinnyśmy być ich najlepszymi i prawdziwymi przyjaciółmi w każdej sprawie. Ja też bym tak zrobiła. POZDRAWIAM
FRANC
9 miesięcy temu
Super ,że ojciec wspiera syna .Chwalić raczej niema czym nie jest to normalna sytuacja .Nagłaśnianie w mediach raczej rodzinie to nie pomoże w niczym.
aska
9 miesięcy temu
szkoda taki ładny chłopiec
Anna
9 miesięcy temu
Biedni ludzie...
1986
2 lata temu
👍👍👍
xxx
2 lata temu
Jaciak Braciak ma 4 córki to jedna zrobiła się synem. Było mu ciężko zaczął pić.
just
2 lata temu
Biedna dziewczyna.
ask
2 lata temu
Nie rozumiem w jakim sensie syn jest homo. Woli facetów?
...
Następna strona