Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Jacek Braciak ma transpłciowego syna. "Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada"

635
Podziel się:

Jacek Braciak w najnowszym wywiadzie dla "Zwierciadła" zrobił coming out jako ojciec transpłciowego syna. "Miłość jest bezwarunkowa" - wyznaje aktor.

Jacek Braciak ma transpłciowego syna. "Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada"
Jacek Braciak (AKPA)

W ciągu ostatnich lat zwiększyła się wiedza na temat transpłciowości. Razem z nią następują więc zmiany społeczne. Jedną z nich jest choćby dyskusja wokół transpłciowych postaci filmowych odgrywanych do tej pory przez aktorów czy aktorki, którzy prywatnie nie są osobami trans. Choć polskie kino nie zmierzyło się jeszcze z tym problemem - wszak osoby transpłciowe nie pojawiają się w nim prawie wcale - do zmian dochodzi na innych polach. Kilka miesięcy temu dziennikarz Piotr Jacoń wyjawił, że ma transpłciową córkę i opowiedział, jak razem z żoną przyjął tę wiadomość.

Teraz coming out jako ojciec transpłciowego dziecka zrobił Jacek Braciak. W najnowszym wywiadzie dla Zwierciadła aktor wyznał, że ma transpłciowego syna, Konrada:

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni - powiedział.

Opowiedział też o swojej reakcji na tę informację:

Starałem się też szanować ich [dzieci] wybory, oduczyć się myślenia typu: "Byłoby lepiej, gdybyś…". Nie, dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich? (…) Czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić. Z tym, że ktoś chce żyć na swój rachunek, mimo że jest moim dzieckiem, dla którego chcę najlepiej, bardzo je kocham, także należy się pogodzić. Tu kłania się zasada, której ja już też hołduję, że miłość jest bezwarunkowa.

Doceniacie jego postawę?

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(635)
Edyta
2 miesiące temu
Brawo. To jest prawdziwy ojciec.
Niunia
2 miesiące temu
Życzę dobrego życia Panu i dzieciom!
Seti
2 miesiące temu
I to właśnie jest tolerancja: bezwarunkowa akceptacja dla wyborów innych (pod warunkiem, że nikogo nie krzywdzą).
Kasia
2 miesiące temu
Mądry rodzic! Szkoda, że moja mama nie ma takiego postrzegania :( moja mama ciągle myśli, że jestem jej przedłużeniem a nie odrębną osobą z prawem do własnych decyzji i poglądów…
Kasia
2 miesiące temu
Super gdy znani ludzie mówią o tym. To normalizuje takie sprawy
Najnowsze komentarze (635)
Rita
2 miesiące temu
Wspolczuje.
Tomek
2 miesiące temu
Do wukładowcy powiem 100 % racji też jestem tego zdania każdy ma prawo żyć w tym kraju.Nie jestem homofobem i szanuję tych ludzi.Niestety kraj jest podzielony i to mocno.Ze strony tzw.liberałów trwa nagonka na kościóĺ katolicki i pisiorów.Chamstwo ze strony polityków platformy jak Sikorski czy Nitras jest nieakceptowalne.Dochodzi do tego zachowania celebrytó jak pani Jandy która przyrównuje wyborców pisu do prostytutek Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej poniża żołnierzy pan Maleńczuk bije chłopaka z transparentem prolife.Z drugiej strony jest zwykła podĺość ludzi homofobicznych którzy się naśmiewają z ludzi o odmiennej orientacji seksualnej i to jest marne.Każdy z nas musi szanować drugiego czy to babcie modląca się na ròżańcu czy to osoby trzymające się za ręke tej samej płci.Agresja jest z każdej strony warto o tym pamiętać
Kajka
2 miesiące temu
Dziwnym trafem najwięcej tego typu przypadków spotyka się wśrod celebrytów
Taki
2 miesiące temu
mierny aktor. Ojciec nie wiem .
WYKŁADOWCA U...
2 miesiące temu
Jestem byłą nauczycielką i kochałam swoich studentów bez względu jakie miał poglądy i kim był. Wychowałam wiele pokoleń mądrych ludzi byli w śród nich osoby transpłciowe, wiem ile przechodziły aby zostać sobą. Najgorszy był brak akceptacji przez rodzinę i to co powiedzą znajomi. Młodzi ludzie nie akceptowani przez rodzinę ( 7 osób) mieszkali w moim domu. Służyliśmy im pomocą - zbieraliśmy pieniądze na operacie i sprawy sądowe. Kochajmy ICH jakimi są, jeżeli nie możesz pomóc to nie pomagaj, ALE NIE UTRUDNIAJ ŻYCIA INNYM. W naszym kochanym kraju morderca, pedofil jest lepszym obywatelem jak ONI. Jak tak może być, nie godzę się z tym. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego NIE LĘKAJCIE SIĘ bo zbliżają się Święta I MOŻE CI ZŁOŚLIWI, KTÓRZY UWAŻAJĄ SIĘ ZA LEPSZYCH NIECH ZMIENIĄ ZDANIE PÓKI NIE JEST ZA PÓZNO!!!!!!!!!!!!!!!
Did
2 miesiące temu
Tani filozof a może warto zastanowić się i zapytać: czy ja się do tego nie przyczyniłem, że moja córka całkowicie się zagubiła?
Bako
2 miesiące temu
Spoko, do mnie proszę zwracać się per Królu Jaszczurze. Tak się od dzisiaj identyfikuje.
Kas
2 miesiące temu
Podziwiam Pana i zazdroszczę Synowi ojca. Mój mnie bił nawet za noszenie spodnie, a jestem po prostu chłopczycą i tyle. Nie wiem co to wsparcie rodziców. Dobrze chociaż poczytać.
ASO
2 miesiące temu
A co jest powodem takiego wyboru dziecka? Może za mało rodzicielskiej opieki? No to powiedz pan jeszcze panie Braciak, ile czasu spędził z dzieckiem, przecież to nie było tak, że jednego dnia powiedziała "nie chcę być dziewczyną" i ciach na stół operacyjny, tylko czegoś w życiu i w panu zabrakło.
buldi
2 miesiące temu
A to można mieć kiedyś córkę a później nie.???!!!
Roki
2 miesiące temu
WeKażdy ma prawo być kim chce być chce być katolikiem dobrze Żydem protestantem tak samo hetero czy homo jego sprawa ważny jest szacunek lewej strony do prawej i na odwrót
Zagubionek
2 miesiące temu
Znam kogoś, kogo syn chce być zebrą. Nie wiem, czy to też się liczy i czy trzeba też bezwarunkowo to akceptować??????
kaka
2 miesiące temu
Wartościowy jako ojciec bardzo. Miłość i mądrość rodzica taka powinna być
Autsajder
2 miesiące temu
Uwielbiam Jacka Braciaka ,jego kunszt aktorski.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie