Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Piotr Jacoń z TVN24 wspomina coming out transpłciowej córki: "Oboje z żoną weszliśmy w tryb PEŁNA AKCEPTACJA"

132
Podziel się:

W rozmowie z "Repliką" Piotr Jacoń wyznał, że jego dziecko jest transpłciowe. Jak zapewnia, Wiktoria mogła liczyć na jego wsparcie. "To była spokojna rozmowa. Gdy się skończyła, oboje się rozpłakaliśmy" - wyznał.

Piotr Jacoń z TVN24 wspomina coming out transpłciowej córki: "Oboje z żoną weszliśmy w tryb PEŁNA AKCEPTACJA"
Piotr Jacoń ma transpłciową córkę (FORUM)
bETLjoth

Piotr Jacoń od lat współpracuje z TVN24, gdzie realizuje się jako dziennikarz i autor programu "Bez polityki". Choć do tej pory znany był z nieco innej strony, to teraz zdecydował się na udzielenie wywiadu magazynowi "Replika". Sposobnością okazał się coming out jego córki, Wiktorii, która latem zeszłego roku zadeklarowała się jako osoba transpłciowa.

W rozmowie z pismem Piotr Jacoń opowiedział nie tylko o trudnościach, z jakimi zmagała się Wiktoria, lecz także o tym, jak sami wraz z żoną zareagowali na wyznanie córki. Dziennikarz pojawił się też na okładce magazynu, a w wywiadzie opowiedział m.in. o tym, jak wyglądały przygotowania jego pociechy do coming outu.

bETLjotj

Moje dziecko zaczęło przebąkiwać, że robi jakieś badania i "o czymś musi nam powiedzieć". Dopytywaliśmy z żoną, o co chodzi, ale słyszeliśmy, że "jeszcze jest za wcześnie". Nie pamiętam dokładnie jej słów, ale musiała powiedzieć, że od dawna źle czuje się w swoim ciele. Musiała powiedzieć, że jest kobietą i używa imienia Wiktoria. Wspominała o terapii hormonalnej - wspomina.

Zobacz także: Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie

Choć wiele osób transpłciowych nie spotyka się ze zrozumieniem, szczególnie w naszym kraju, to na szczęście reakcja Jaconia i jego żony na to wyznanie okazała się pozytywna. Wiktoria otrzymała od nich wsparcie, którego tak bardzo wtedy potrzebowała.

bETLjotp

Niemal automatycznie oboje od razu weszliśmy w tryb "pełna akceptacja". Zapewniliśmy nasze dziecko o miłości i wsparciu. To była spokojna rozmowa. Gdy się skończyła, oboje się rozpłakaliśmy - wyznał.

Dziennikarz poruszył też niezwykle smutny temat dyskryminacji i braku zrozumienia dla osób transpłciowych w Polsce. Jak słusznie zauważa, w społeczeństwie wciąż jest to temat tabu. Dla niego najważniejsze było jednak dobro dziecka, a on sam także przeszedł wtedy wewnętrzną przemianę.

Jeśli syn okazuje się córką, to ojciec we własnych oczach staje się kimś innym. Syna nie ma, więc ojca tego syna też jakby trochę nie ma. To wszystko brzmi dość absurdalnie, ale tak to niestety działa. (...) Kiedy słyszę o rodzicach, którzy mają kłopot z homoseksualnością syna czy córki, myślę: "Nie wiecie, o ile macie prościej niż my..." - stwierdził smutno.

Pudelek gratuluje odwagi i mocno trzyma kciuki!

bETLjotq

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bETLjotK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(132)
Nika
6 miesięcy temu
Bo albo kochasz swoje dziecko, albo bardziej jednak siebie... ona ma po prostu dobrych rodziców, czyli takich jacy powinni być. Nigdy nie wiemy jakie dziecko nam się urodzi, ale naszą powinnością jest je kochać jakim jest i zawsze wspierać
Lil
6 miesięcy temu
To są zaburzenia tak czy inaczej. Jestem gejem, i nie uważam że należy wmawiać ze wszystko jest ok i super. Takim osobom potrzebna jest przede wszystkim pomoc psychologiczna. Osoby lgbt są ogólnie bardzo chwiejne. Często dochodzą do tego uzależnienia od używek.
ela
6 miesięcy temu
Dla zainteresowanych polecam sprawę Keiry Bell, która podała do sądu klinikę Tavistock w UK. Jako nastolatka identyfikowała się jako mężczyzna, przeszła terapię hormonalną oraz mastektomię. Teraz żałuje i uważa że klinka zbyt szybko i łatwo dopuściła do tranzycji. Polecam też książkę 'Irreversible Damage' od Abigail Shrier. Współczuję osobom które nie czują się dobrze w swoim ciele, to musi być trudne doświadczenie, ale pierwszym krokiem jest rzetelna terapia. Zabawy z hormonami u młodzieży, mastektomia lub nawet kastracja to jest przemoc wobec dzieci. Z tego co widzę to w Polsce jeszcze sporo brakuje do takiego stanu rzeczy, ale powoli zmierza to w tę stronę.
bETLjotL
gosc
6 miesięcy temu
najpierw okazuje się, że po rozmowie... płakał. nie dodał, że ze szczęścia? Taki hop do przodu torelancyjny? Potem powiedział, że w przypadkach transpłciowych "niestety tak jest"... To czemu niestety??? To bardzo smutne czytać, oczywiście potem odwracanie kota ogonem -inni są źli i źle się zachowują. A jedną z najważniejszych rozmów z dzieckiem odbył na... głośnomówiącym i teraz chwali się dzieckiem. Dopóki nie zmieniało płci i studiowało -nuda i nic do opowiadnia... TRAGEDIA
momo
6 miesięcy temu
Wszystkie komentarze, które nie są zgodne z linią LGBT są usuwane. Nie obraźliwe, podkreślam, tylko nie zgodne z linią. Śledzę ten wątek od rana. Było dużo rzeczowych uwag, zwracających uwagę na możliwość rozchwiania emocjonalnego dziecka ( problemów psychicznych). Wszystkie zniknęły!
Najnowsze komentarze (132)
He, he
6 miesięcy temu
W środowisku TVN taki dzieciak to jak wygrana w totka. Najlepsza promocja.
GościuUuUu
6 miesięcy temu
Po co o tym artykuły skoro to niby normalna sprawa. O faktach się nie dyskutuje. ...niby bo jak zwykle LGBTQP zrobi wszystko by zawsze być na pierwszych stronach gazet.
Świat oszalal
6 miesięcy temu
Takie rzeczy powinno się leczyć grubymi psychotropami a nie nachalnie promować i wmawiać że takie sprawy to naturalna kolej rzeczy. Samych rodziców powinno również poddać się jakiejś kuracji, bo ten tryb, o którym tak głośno mówią i którym się tak chwalą jest zwyczajnym zostawieniem swojego dziecka z problemem, który w medycynie posiada fachowe określenie zwane jako zaburzenia psychiczne.
Iza
6 miesięcy temu
To sa prawdziwi Rodzice kochaja dziecko mimo wszystko nie ważne co ludzie mówią i powiedza
Nick
6 miesięcy temu
Jak to się rozpłakali? Przecież to szczyt szczęścia.
ANNA
6 miesięcy temu
Tragedia .Ja bym mojego syna wykopała z domu wydziedziczyła i olala. Co za ochyda.nie akceptuje!!!
Willa
6 miesięcy temu
Że Tvn ma tak fajnego dziennikarza
Willa
6 miesięcy temu
Nie wiedziałam ze Tvn ma tak fajnych dziennikarzy.
bETLjotD
Agata
6 miesięcy temu
Co to za manipulacja i wmawianie, że Polacy są nietolerancyjni? Może sobie poheheszkujemy w internetach, ale w prawdziwym życiu większość z nas nie poświęci osobie transpłciowej zbyt dużo uwagi, a już na pewno nikt takiej nie będzie dyskryminował.
12345
6 miesięcy temu
Rodzice na 6👍👍👍pozdrawiam wspaniałą rodzinę a w szczególności ich kochane DZIECKO 👍❤️
WBD
6 miesięcy temu
Brawo Wy ! To mega ciężki temat. Szacun za postawę. Trzymam kciuki. Fajny gość, pewnie fajne małżeństwo. WBD - wszystko będzie dobrze ! Pozdrowienia !
Ruda
6 miesięcy temu
Nie ma to jak chce się zaistnieć na plecach dziecka. Po takim tatusiu nie dziwię się, że łasce się poprzestawiało. Najpierw co was obchodzi z kim idziemy do łóżka, ale wszyscy wielkie coming outy robią. Jest tu logika??? Skoro ma nas nie obchodzić, i mi to wisi z kim kto co robi to po co o tym mówić??? Kto ma z tym problem?!
ewa
6 miesięcy temu
chce na siłę żeby wszyscy tak mieli
Gość piu
6 miesięcy temu
No i co nam po takiej informacji ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETLjouw
bETLjoux
bETLjouy
bETLjouz
bETLjouA
bETLjouf