Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jacek Kurski może STRACIĆ posadę prezesa TVP? O jego odwołanie mają zabiegać Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki...

164
Podziel się:

Plotki o tym, jakoby Jacek Kurski miał zostać odwołany z funkcji prezesa TVP, pojawiają się w mediach już od lat. O usunięcie go mają zabiegać m.in. prezydent i premier, jednak osoby z otoczenia PiS i Telewizji Polskiej studzą emocje. Myślicie, że coś jest na rzeczy?

Jacek Kurski może STRACIĆ posadę prezesa TVP? O jego odwołanie mają zabiegać Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki...
Jacek Kurski może wylecieć z TVP? Podobno zabiegają o to prezydent i premier... (AKPA)

Jacek Kurski kieruje Telewizją Polską od 2016 roku, a doniesienia o jego rzekomej utracie posady pojawiały się w tym czasie w mediach kilkukrotnie. Polityk przestał piastować tę funkcję zaledwie na kilka miesięcy w 2020 roku, gdy w trakcie kampanii wyborczej Andrzej Duda miał wymusić jego odwołanie. Wybory jednak minęły, a już latem Kurski znów objął dawne stanowisko.

Wydaje się więc, że nikt nie jest w stanie zagrozić pozycji Jacka Kurskiego w TVP, a jego mandat wygasa dopiero w 2025 roku. On sam też wyraźnie przyzwyczaił się do dotychczasowego stanowiska, biorąc udział w wielu przedsięwzięciach stacji. Jak jednak donosi portal Wirtualne Media, znów pojawiają się głosy, że polityk ma wielu przeciwników, którzy nie chcą, aby nadal piastował tę funkcję.

Jak informuje wspomniany serwis, pozycja Kurskiego ma szczególnie niepokoić prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy mają świadomość, że programy informacyjne i publicystyczne TVP odstraszają umiarkowanych wyborców, czyli tych, którzy nie są twardym elektoratem PiS. Ma też rzekomo chodzić o brak zaufania do Kurskiego.

Portal wskazuje, że w lipcu kończy się kadencja większości członków Rady Mediów Narodowych, których jednym z zadań jest właśnie powoływanie prezesa TVP. Ostatnim razem został wybrany stosunkiem głosów 3:2, a wszystko dzięki wstawiennictwu znajomych z partii. Co prawda nie wiadomo jeszcze, kogo PiS wybierze na nową kadencję w RMN, ale Robert Kwiatkowski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami powątpiewa, czy wpłynie to na sytuację Kurskiego.

Nie wątpię, że prezydent chce odwołać Jacka Kurskiego i wierzę, że premier także. O niczym to jednak nie świadczy. To Jarosław Kaczyński decyduje, a nie Rada Mediów Narodowych, rada nadzorcza czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Czabański, Lichocka i Kruk słuchają Kaczyńskiego i to się nie zmieniło - powiedział.

Zobacz także: Jacek Kurski: "Kingi Rusin chyba nikt nie traktuje już poważnie"

Portal wskazuje też, jakoby pogłoski o ewentualnym odwołaniu Kurskiego mieli rozsiewać politycy Solidarnej Polski, z którymi PiS-owi jest coraz mniej po drodze. Tak przynajmniej sugeruje rozmówca serwisu, który ma być prominentnym politykiem drugiej z partii.

Nic nie słyszałem, żeby miało dojść do jakichś zmian w TVP. Być może to pobożne życzenia Solidarnej Polski, która ciągle chce być szerzej obecna w mediach publicznych - komentuje w rozmowie z portalem "jeden ze znanych polityków PiS".

W zmiany na fotelu prezesa nie wierzy też Janusz Daszczyński, członek rady programowej TVP. W komentarzu przytoczył też wspomnianą już sytuację z udziałem prezydenta i zapewnił, że szanse na odwołanie Jacka są niewielkie.

Było już kilka "odwołań" Kurskiego z jego funkcji. Mam świeżo w pamięci wydarzenia z marca 2020 roku, gdy to prezydent Andrzej Duda w teatralnej scenerii, w obecności szefa Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego, warunkował podpisanie ustawy przekazującej blisko 1,95 miliardów złotych dla mediów państwowych z tytułu brak wpłat z abonamentu odwołaniem Jacka Kurskiego. Prezydent ustawę podpisał, a Kurski jak był, tak jest. To, ale także i inne wydarzenia, świadczy o tym, że "moc" prezydenta i premiera w kształtowaniu władz Telewizji Polskiej praktycznie nie istnieje - argumentuje.

Czy zatem Kurski faktycznie pożegna się z dotychczasową funkcją? Tego wykluczyć nie można, ale może do tego dojść dopiero po wyborach, bo sondaże nie dają już szans Zjednoczonej Prawicy na samodzielne rządy.

Oczywiście Kurski i jego akolici kiedyś odejdą z TVP. Przypuszczam jednak, że nie odbędzie się to przed wyborami parlamentarnymi 2023 roku - wskazuje Daszczyński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(164)
zika
4 miesiące temu
nie róbcie nam nadziei
Miłość❤️
4 miesiące temu
Masakra ON 7,54! A jak wróci VAT to co za 10 zł będzie? Kraj z dykty
mee
4 miesiące temu
Duda na zdjęciu - mina guźca, bezcenne
Awq
4 miesiące temu
Kiedy strajk Polaków przeciwko rządowi?
Obiektywna
4 miesiące temu
Dawno go powinni wywalić z tej telewizji na zbity pysk. Kurski Wstyd nam Polakom przynosi. Stworzył Reżimową Cyniczną Kłamliwą ,Propagandową TVP. Głownie promuje w niej siebie , swoją żonkę i Zenka.. Kobiety które czytają wiadomości pulchne i milutkie niczym wyjęte z TV Korea Płn .Mamy XXI ja nie chcę się wstydzić za TVP przed moimi zagranicznymi znajomymi. Byle do wyborów.
Najnowsze komentarze (164)
Nico
4 tyg. temu
Proszę zakodować TVP, aby nie było można jej oglądać! Proszę o zwrot opłat abonamentowych do 8 lat wstecz!
emerytka
2 miesiące temu
bardzo proszę o zmianę p. Kurskiego bo TVP nie da się oglądać
jato
2 miesiące temu
TVP to jest telewizja polska dla..... A pan Kurski to prezes jakiego jeszcze nie było, ale co się dziwić jak ktoś jest dobry w swoim fachu to trzeba po nim jeździć jak po łysym koniu. Panie Kurski tak trzymać a pan Kaczyński za jego wybór 6z+.
Dziadek
4 miesiące temu
Nie mam z tym problemu, ponieważ rzadko kiedy oglądam tv. Telewizja dla mnie jest skompromitowana, programy informacyjne są tendencyjne i to bez względu na wybór stacji, rozrywka w publicznej to głównie discopolo, na komercyjnych głównie programy paradokumentalne, a jak się nawet czasem pojawi coś ciekawszego to jest przerywane licznymi i długimi reklamami. Byłem telemaniakiem, ale nauczyłem się od młodszego pokolenia, że można żyć bez tv, jest tyle innych możliwości.
LOLO
4 miesiące temu
ja będę głosować za tymi którzy zniosą abonament TV. Nie oglądam tego chłam tego festynu już od lat a sponsorować muszę dzikie pomysły Kurskiego.
Sabina
4 miesiące temu
Kurcze to jeszcze rok do wyborów!
Kiki
4 miesiące temu
Niech politycy zajmą się bałaganem który panuje w kraju Zreszta politycy i pan Kurski powinni iść do pracy za 3 tys zł i wtedy by zobaczyli jak Polaka się żyje
arnold
4 miesiące temu
narodowe zbieranie chrustu jest patriotyczne.
zaelegancją
4 miesiące temu
nie mieliście gorszych zdjęć Pana Prezydenta i Pana Premiera ...oj oj redaktorki...nie wypada ..
Gość
4 miesiące temu
Bardzo dobry i odważny dziennikarz. Nie dał się marnocie dziennikarskiej. Widać że się go boją dlatego marzą żeby go nie było. Nie bał się mówić prawdy.
Gość 🇵🇱🇵🇱...
4 miesiące temu
Pan Kurski jest dobrym historykiem, i firm który powstał dzięki niemu Nocna Zmiana oglądam za każdym razem i jest ciężko jak za wszelką cenę zniszczyć wolną Polskę Dochodzę do wniosku że w tej chwiliji historia się powtarza Tusk znowu chce obalić rząd. Nie jestem za żadną partią ale chcę żyć w wolnej Polsce. Film daje do myślenia warto obejrzeć.
Hejterzy
4 miesiące temu
Hej hejterzy nic z tego ten się śmieje itd
bbb
4 miesiące temu
WSZYSCY kradną i bedą krasc ,Nastepny do NAPEŁNIENIA SWOJEGO KONTA ,,,,I TAK W KÓLKO
Iga
4 miesiące temu
Za piekne zeby bylo prawdziwe
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie