Trwa ładowanie...
Przejdź na
MBD
|
aktualizacja

Jacek Rozenek powiedział przed chrztem, że jego dzieci urodziły się dzięki in vitro. Tak zareagował ksiądz

106
Podziel się:

Podczas jednego z wywiadów Jacek Rozenek, ojciec dwóch chłopców poczętych dzięki in vitro, wyznał, co sądzi o tej metodzie. Jego podejście może dziwić. Jednocześnie zrelacjonował, jaka była reakcja księdza, gdy ten dowiedział się, że ma udzielić synom aktora chrztu.

Jacek Rozenek powiedział przed chrztem, że jego dzieci urodziły się dzięki in vitro. Tak zareagował ksiądz
Jacek Rozenek zdradza, co uważa na temat in vitro (AKPA, Niemiec)

Była żona Jacka Rozenka, Małgorzata Rozenek-Majdan jest jedną z głównych celebrytek-aktywistek walczących ze stygmatyzacją in vitro w Polsce. Z byłym mężem, Jackiem Rozenkiem, mają dwóch synów, Stasia i Tadeusza, poczętych właśnie tą metodą.

Aktor miał niedawno okazję wypowiedzieć się na temat zapłodnienia pozaustrojowego. Chociaż dzięki tej metodzie przyszły na świat jego dzieci, ma dla przeciwników in vitro wiele zrozumienia. Opowiedział również, czy miał problem z ochrzczeniem swoich synów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pudelek robi wielkie podsumowanie 2022 roku

Jacek Rozenek o in vitro. "Rozumiem katolickie kontrargumenty"

Jacek Rozenek miał niedawno okazję porozmawiać z "Plotkiem" o metodzie in vitro. Wspomniano rzecz jasna o działalności jego byłej żony, którą aktor w pełni popiera. Wyjawił także, co sądzi o przeciwnikach in vitro. Co ciekawe, jako ojciec dzieci z in vitro nie jest radykalny w swoich poglądach. Ma dużo zrozumienia dla osób nieakceptujących tej metody.

Jeżeli o mnie chodzi, to ja rozumiem takie katolickie kontrargumenty, że się jednak zapładnia ileś zarodków i część się mrozi. I to nie jest dobrze. Dla osób, które są wierzące bardzo, to jest naprawdę poważny problem. Należy minimalizować bardzo ten mechanizm. Bardzo wiele osób, do których ja mam szacunek, jest przeciwko in vitro. Co ja mogę zrobić? Należy brać pod uwagę ich zdanie również - powiedział w rozmowie z "Plotkiem".

Jacek Rozenek ochrzcił dzieci z in vitro. Usłyszał od księdza jedno słowo

W tej samej rozmowie dziennikarz "Plotka" zapytał aktora, czy jako ojciec dzieci poczętych metodą in vitro miał problemy z załatwieniem chrztu świętego. Rozenek bez skrępowania zrelacjonował, jak to wyglądało w jego przypadku. Na szczęście nie spotkał się z oporem ze strony duchownych.

Moi synowie, którzy się urodzili dzięki metodzie in vitro, są ochrzczeni. I to jest cudowne, naprawdę. Ochrzcił je ksiądz, w kościele. Wszystko normalnie. Powiedziałem mu, oczywiście, że urodzili się z in vitro. Popatrzył na mnie i powiedział: "Dobrze" - ujawnił Jacek Rozenek.

Zgodnie z zasadami wiary katolickiej zapłodnienie pozaustrojowe jest grzechem, a niektórzy reprezentanci Kościoła uważają, że takim dzieciom nie należy się chrzest. Na szczęście takie opinie są w mniejszości. W rzeczywistości rodzice mają pełne prawo prosić o ochrzczenie dziecka, a ksiądz nie ma podstaw, by im odmówić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(106)
Środa
rok temu
I spoko. Rozenek wydaje się być bardzo w porządku.
ABC
rok temu
Kazdemu dziecku nalezy sie chrzest. Znakomita wiekszosc ksiezy nie odmawia chrztu. Kazde poczecie jest cudem i sposob poczecia nie ma zadnego wplywu na "wartosc" zycia dziecka. To ono samo swoimi czynami wplywa na swoje sumienie, nikt inny.
Pik
rok temu
Panie Jacku dużo zdrowia,siły i dobra wokół Pana.
ja.
rok temu
nieliczny głos niepotępiający naszych katolickich duchownych, ja zyje na tym świecie 40 lat i nie spotkałam "złego" księdza, wprost przeciwnie, samych z powołaniem i zaangażowaniem, jedni bardziej elastyczni inni mniej, lekko nie maja w kazdym razie, a żyć miedzy nami muszą i wypełniac swoją ściezke życiowa
ewedsd
rok temu
Jakby facet miał dzieci z gwałtu, to mógłby tak mówić, że można mieć wątpliwości, czy powinny się narodzić, czy nie, ale mając dzieci z In-vitro opowiadać, czy wiadomo, czy to dobrze czy źle. Przecież sporo dzieci, które się urodziły z In-vitro powstały przy kolejnej próbie, a nie za pierwszym razem. Czyli są jednak tymi dziećmi zamrożonymi, czekającymi na swoją kolej. Często kobiety robią in-vitro kilka razy i dopiero np. czwarty zamrożony zarodek udaje się donosić i urodzić dziecko, a pierwsze trzy kolejno zostały poronione. Jakby nie zamrożony czwarty, to żadnego dziecka, by nie było. Warto mrozić sporo zarodków, bo In-vitro się nie udaje, a to jest szansa na życie, dla kogoś, kto i tak miał się naturalnie wcale nie urodzić.
Najnowsze komentarze (106)
Twix
rok temu
Ksiądz dostał pieniążki za udzielenie sakramentu chrztu, więc problemu nie ma, ciekawe czy by udzielił go gdyby nie brali za to kasy.
Genek
rok temu
A to nie człowiek przepraszam bardzo.
ńpn
rok temu
Koścołowi i politykom-wara od invitro. Pilnujcie ważnych rzeczy-a nie włażcie z butami do łóżka.
prawda
rok temu
Pierwsze zaolodnienie "in vitro" to poczęcie Jezusa, bo przeciez zaplodnienie ni nastąpiło w trskcie stosunku, tylko pozaustrojowo! Dlatego dziwi mnie, ze Kosciol to potępia.
hd52
rok temu
Rożenkowa razem z kreacją całkiem, całkiem.
Gość 3
rok temu
jelgor takie coś o czym piszesz z tą ciążą to jest przestępstwo karalne więzieniem zgodnie z prawem .
Gość 3
rok temu
W tamtych czasach Chrystus chodził po ziemi nikt nie miał pojęcia o inwitro a oni pie....ą że w Bibli jest napisane że to zapłodnienie jest grzechem co za zabobony i niektórzy w to wierzą żenada co te Pasibrzuchy jeszcze wymyślą.
jelgor
rok temu
In vitro jest grzechem a czym jest namawianie przez księdza swojej kochanki do usunięcia ciąży?
Asdgh
rok temu
Dużo zdrowia i siły brawo
xyz
rok temu
Nigdzie w Piśmie świętym nie ma wzmianki o metodzie in vitro i jakichkolwiek przeciwwskazaniach przeciwko a jest to zwykły wymysł kleru aby poniżać takie przypadki. Z czego nie może kler osiągnąć zysków to jest według nich złe i grzeszne.
Rozalia
rok temu
No proszę jaka piękna para.Jaka była piękna p. Małgosia bez poprawek i szaleństw. .
faja 43
rok temu
Po co księdza informował , ano po to żeby mieć swoje 15 minut i zabłysnąć .
zez
rok temu
Czy dwa tysiące lat temu, in vitro też było grzechem?
Twój nick
rok temu
Tak to prawda, nie powinien odmówić chrztu. Wątpliwość miłbym na miejscu Pana Jacka, czy jego synowie faktycznie są ochrzczeni. W sensie czy Duch Święty dokonał tego co kapłan zainicjował. A co jeśli Pan uznaje że dziecko nie jest stworzone niego i nie posiada duszy, nie istniało w planach Bożych i przy poczęciu nie zostało nią wpełnione. Innym problemem wpływającym na ważność Chrztu jest prawdziwość woli rodziców. Nie chodzi o to że chce, chodzi o to że podczas chrztu wyrzeka się zła i szatana. Czy państwo rodzenek prawdziwie wyrzekali się zła? Przecież mimo świadomości że in-vitro to grzech, ani na chwilę nie przestali go popierać i propagować. Popieranie zła, to służba u szatana, więc czy wogóle doszło do wyżeczenia się zła, czy do pozoranctwa?
...
Następna strona