Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Małgorzata Rozenek wytyka rządowi BRAK WSPARCIA dla in vitro: "Nie powinno się zostawiać swoich obywateli"

379
Podziel się

Małgorzata Rozenek przedstawia dane, z których wynika, że rząd PiS wydał aż 46 milionów złotych (!) na program, który nie przyczynił się znacznie do wzrostu liczby narodzin. "W cywilizowanym świecie leczenie niepłodności jest wspierane" - pisze gwiazda.

Małgorzata Rozenek wytyka rządowi BRAK WSPARCIA dla in vitro: "Nie powinno się zostawiać swoich obywateli"
Małgorzata Rozenek wytyka rządowi brak wsparcia dla in vitro (Instagram)
bEhdBaVx

Małgorzata Rozenek od lat jest propagatorką metody in vitro, dzięki której urodziła trzech synów. Gwiazda napisała nawet na ten temat książkę, a także powołała do życia Fundację MRM, która ma wspierać pary zmagające się z niepłodnością.

Byłam jedną z was. Moim marzeniem było zostać mamą. Dzięki in vitro to się udało. Teraz moim obowiązkiem i misją jest wspieranie innych w walce z niepłodnością - pisze Rozenek na stronie fundacji.

bEhdBaVz

2 czerwca obchodzony był Światowy Dzień In Vitro. Z tej okazji Majdanowie zamieścili na Instagramie specjalne posty.

Czuję olbrzymie szczęście i radość, że współczesna medycyna tak bardzo się rozwinęła, a lekarze dzięki swojej wiedzy są w stanie pomóc nam być szczęśliwymi rodzicami (...) w konsekwencji czego nasz kochany synek Henio pojawił się na świecienapisał Radosław Majdan.

Zobacz także: Rozenek uderza w PiS w sprawie in vitro: "Może powrócimy do dobrych praktyk?"

Przypomnijmy, że rząd Prawa i Sprawiedliwości usunął leczenie niepłodności z listy celów Narodowego Programu Zdrowia na najbliższe lata. Małgorzata nie omieszkała wspomnieć o tym w swoim wpisie.

bEhdBaVF

Wczoraj 2 czerwca był #światowydzieńinvitro. Dzięki tej metodzie trzykrotnie zostałam mamą. Moim wielkim marzeniem jest, by wróciły czasy, w których państwo pomaga i refunduje choć część jej kosztów. Wsparcie Państwa jest niezwykle ważne, przecież nie powinno się zostawiać swoich obywateli samych sobie. Niepłodność to choroba, której leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane (...) Tymczasem, trochę liczb... - pisze Rozenek, zachęcając do zapoznania się z danymi.

Z grafiki udostępnionej przez Małgosię wynika, że w latach 2013-2016 rząd PO dofinansował program leczenia niepłodności metodą in vitro, przeznaczając 244 miliony złotych i w efekcie urodziło się aż 22 200 dzieci. Natomiast w latach 2016-2019 rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył 46 milionów złotych na "program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego", w wyniku którego urodziło się jedynie 294 dzieci.

Okropne są te dane, jak ludzie mają podcinane skrzydła, a tak bardzo pragną być rodzicami; Zatrważające dane za okres rządów PiS. To straszne, że władza nie wspomaga skutecznie w walce o bycie rodzicami; Pary walczące z niepłodnością nie otrzymują obecnie żadnej rzetelnej pomocy - piszą w komentarzach internauci.

Zgadzacie się, że obecny rząd "podcina skrzydła" niepłodnym parom?

bEhdBaVG

Pudelek ma swoją grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEhdBaVH
bEhdBaWa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(379)
Gosc
2 tyg. temu
Ogolnie nie mam nic przeciwko invitro, ale wolalabym aby nssz rzad bsrdziej dbal o ludzi ktorzy juz istnieja i zmagaja sie z chorobami, niz nad planowaniem nastepnego obywatela. Druga sprawa domy dziecka - niech ten system adopcji lepiej funkcjonuje aby pary ktore nie moga miec dzieci mogly adoptowac. Przecidz domy dziecka sa przepelnione, tyle dzieci ktore pragna byc kochane i miec rodzine
Laluna
2 tyg. temu
Zacznijmy od tego, że leczenie bezpłodności to nie metoda in vitro. In vitro to sztuczne zapłodnienie i nie mylmy tych pojęć. Pomoc jest potrzebna, ale nie mylmy leczenia z sztucznym zapłodnieniem.
Biotechnolog
2 tyg. temu
In vitro to nie jest leczenie nieplodnosci
bEhdBaWb
Lol
2 tyg. temu
Ładny ten Henryk
Andromeda
2 tyg. temu
Brak dzieci to nie jest choroba ktora powinnismy finansowac z naszych podatkow. Tak wspieram invitro, ale to nie pierwsza potrzeba na ktora wszyscy podatnicy powinni sie zrzucac. Jesli sie ma potrzebe rodzicielstwa jest tyle dzieci w domach dziecka. Innym nikt nie doklada do ich marzen jak podroze czy lepsze mieszkanie. Chcesz wlasne, biologiczne dziecko to zarob na invitro sam.
Najnowsze komentarze (379)
Zdziwko ty
1 tyg. temu
NIGDY nie było ANI JEDNEJ fotografii z zawarcia małżeństwa Dorosi i Radka! Ani razu też nie pozowali z ojcem i mamą Radka. Czyżby tata Radosława, doświadczony i znający świat człowiek, nie mógł pogodzić się z tym, że jego syn (który zresztą ma sporo włosów na głowie!)ożenił się z kobietą tak niewykształconą, o tak niskiej inteligencji, z tak zszarganą opinią? A może rodzina ciężarowca z Ciechocinka to za nisko urodzone pospólstwo jak dla arystokracji Majdanów? Dobrze, że teraz Radek wreszcie ma prawdziwą kobietę, którą kocha, a nie jokera.
Dositorebunia
1 tyg. temu
Dosia Stempieniek ma 38 lat? Naprawdę? Dlaczego więc wygląda na 85-90, a odwalona jest jak 67-79. letnia „narzeczona” 70-letniego ruskiego saszy, kiwająca się na promenadzie nadmorskiej miejscowości Chalupy, Stodoly itp., obwieszona tombakowymi łańcuchami i bransoletami, z wywalonymi przeterminowanymi cycami, ze zwisającą 'drogą' foliową torebeczką, w podrobionych ciuchach z widocznymi logo znanych firm, potykając się na koślawych nogach w lśniących jak tyłek pawiana buciorach z 12-centymetrowymi szpilami?
strzechkrytyk
1 tyg. temu
I Ja też nocowałem w takiej chałupie, co przecudowni Państwo Majdanowie, figlarni oraz seksowni i uprzedził mnie ćmolog meksykański, że to jest chałupa zwieńczona strzechą krytą ćmami, bo nasączona jest specjalnym preparatem wabiącym ćmy, dzięki temu nie potrzeba klimy. Super sprawa, z piękną Gonią spędziłbym tam chętnie upojne chwile, a nawet lata, niech latają ćmy w szalonym tańcu, ale Radzio musi zakotwiczyć gdzieś z dala od nas, bliżej pani Bożenki będzie bezpieczniejszy, bo podobno jest bardzo sumienną kobietą, więc Henryczek ma świetną opiekę.
Antoniusz
1 tyg. temu
Wreszcie mam oryginała, najpiękniejszy w kolekcji ciem i ciemnych motyli! czytać literka za literkom bo to bardzo ciekawy oryginał najciekawszy na pudlu: - DRAMATYCZNIE KOMICZNA Dodzia ciągle się błaźni, nadziewając się tym samym na szpilę jej utalentowanej parodystki - Gosi, nie jest bowiem w stanie napisać niewielkiego tekstu na IG bez koszmarnych błędów językowych – ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, logicznych, czym złośliwa Gosia świetnie się bawi, a nas przy okazji, robiąc z tego pulpę pełną niesBocianek, ptaszek nieduży, DRĘTFIOM mu nogi i z KUFRA się kurzy, a MŁYN NA WODĘ zabrał biednej Dodzi widoki na OSTATNI KOŻUCH sprzedany przez jej starego, bo na ostatnią koszulę nie było go już stać. PODSKÓRNIKI więc Dodzia hoduje na swej szpetnej twarzy, może komuś stanie jak na ZAWOŁANIE ZEBRANIA ŻEBRANIA pyta bez pytania, jajek na śniadanie stawianych w śmietanie z posadzonym na nich ogóreczkiem. A jajka bocianie, PODSKÓRNIKI Z WĄGIER, MIZERIA Z OGRÓDKA koniecznie, a kufer PRZYLECI POCIĄGIEM. A Radzio i jego miecz, dla kogo rozgrywa swój mecz? Radzio kocha Małgonię ponad swoje życie, a Doropa z Ciechamowa była tylko pypciem na jego bigpycie. Pypcia dawno temu... wywalił z systemu, potem elektrodę wyrwał z satysfakcją, wycisnął paluchem, wydalił z kolacją.
PotrawaStrawy
1 tyg. temu
DRAMATYCZNIE KOMICZNA Dodzia ciągle się błaźni, nadziewając się tym samym na szpilę utalentowanej Gosi, nie jest bowiem w stanie napisać niewielkiego tekstu na IG bez koszmarnych błędów językowych – ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, logicznych, czym złośliwa Gosia świetnie się bawi, a nas przy okazji, robiąc z tego pulpę pełną niesBocianek, ptaszek nieduży, DRĘTFIOM mu nogi i z KUFRA się kurzy, a MŁYN NA WODĘ zabrał biednej Dodzi widoki na OSTATNI KOŻUCH sprzedany przez jej starego, bo na ostatnią koszulę nie było go już stać. PODSKÓRNIKI więc Dodzia hoduje na swej szpetnej twarzy, może komuś stanie jak na ZAWOŁANIE ZEBRANIA ŻEBRANIA pyta bez pytania, jajek na śniadanie stawianych w śmietanie z posadzonym na nich ogóreczkiem. Jajka są bocianie, PODSKÓRNIKI Z WĄGIER, MIZERIA Z OGRÓDKA koniecznie, a kufer PRZYLECI POCIĄGIEM.
Potrawa straw...
1 tyg. temu
Potrawa strawna z trawy wyciągnięta. - DRAMATYCZNIE KOMICZNA Dodzia ciągle się błaźni, nadziewając się tym samym na szpilę utalentowanej Gosi, nie jest bowiem w stanie napisać niewielkiego tekstu na IG bez koszmarnych błędów językowych – ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, logicznych, czym złośliwa Gosia świetnie się bawi, a nas przy okazji, robiąc z tego pulpę pełną niesBocianek, ptaszek nieduży, DRĘTFIOM mu nogi i z KUFRA się kurzy, a MŁYN NA WODĘ zabrał biednej Dodzi widoki na OSTATNI KOŻUCH sprzedany przez jej starego, bo na ostatnią koszulę nie było go już stać. PODSKÓRNIKI więc Dodzia hoduje na swej szpetnej twarzy, może komuś stanie jak na ZAWOŁANIE ZEBRANIA ŻEBRANIA pyta bez pytania, jajek na śniadanie stawianych w śmietanie z posadzonym na nich ogóreczkiem. Jajka są bocianie, PODSKÓRNIKI Z WĄGIER, MIZERIA Z OGRÓDKA koniecznie, a kufer PRZYLECI POCIĄGIEM.
Radosław
1 tyg. temu
Dzięki Tobie moje życie ma sens, ukochana Małgoniu, mój pączusiu różany. Kocham Cię ponad swe życie.
U Zakrzepa
1 tyg. temu
Co czuje biedna mama tej kubity zwanej Babcią Dodą czytając jej wypociny na temat Małgoni i Radzia? Co czują jej teściowie czytając komentarze ?
bEhdBaVT
WIDUCZNY Ż.
1 tyg. temu
Doropa też już w Meksyku, poleciała tam na dywanie bidasedesowym mimo ćmiącego bólu d*py, żeby być bliżej ukochanego Radzia. Doropa „Torba” Robaczeska Rozstępień przywiozła do Meksyku kilka różnych sierści na swoją łysą głowę, żeby zwabić ćmy bazarowe. Do niektórych fotek przykleja sobie mopa z figlarną kitką od tyłu, kiedy indziej lata jak ćma ze zwisającym na kark naleśnikiem. Bardzo spocona czaszkowo Doropa zakłada też wersję „na jeża”, co jest pożyteczne w upale nędznej mieściny Tulum. Jak widać, mimo bankructwa, Doropa nie żałuje pożyczanych na lewo pieniędzy dla prawa dżungli, żeby nie musiała świecić pozbawioną włosów glacą, tylko oczami ze wstydu, a Radzia przy niej wciąż ani słychu, ani widu…
Urlop Radzia
1 tyg. temu
Pięknie Gosia wygląda i stylóweczka super. Natomiast zawsze mam bekę ze stylówki babci Dodzi z pupą praktycznie na wierzchu i cycami wywalonymi, a jej goguś kelner musi ją 'kohać' bo jest na jej garnuszku bo inaczej fora z uobora i kto później weżmie go na utrzymanie.No niestety to oni są pośmiewiskiem całego internetu,wystarczy poczytać komentarze. Natomiast Majdanowie są świetną parą, uwielbiam ich, i nie tylko ja,wystarczy poczytać komentarze.
Orygam ich
1 tyg. temu
Stępieńkowie nositorbaki wylegują się przy basenie zwanym kaczką, a nositorba wsadza (bo musi) jedną rękę w majtasy Robaczesi, drugą rękę w swoje majtki i zaczyna masowanie kindybała, śliniąc się na widok młodziutkiej, pięknej Rosjanki, która w skąpym bikini położyła się niedaleko leżącego przy nositorbie ciała babci Dosi Robaczesiowej… Rabczesiowa udaje, że nie widzi tego, bo wie, że kiedy podskoczy, to się rozpadnie i zostanie skremowana kremem wybielającym do plam opadowych.
Piękna GoniaR
1 tyg. temu
Babcia Doropa Ustępień wygląda jak 60-letni zardzewiały samochód ze szrotu po odmalowaniu tanią plakatową farbą. Naładowana bez umiaru sztucznymi tworzywami, z koszmarnie gorylowato przerobioną twarzą - choroba zwana akromegalią też bezlitośnie zrobiła swoje nie tylko na twarzy , wstawia codziennie na Insta$ramie dziesiątki swoich idiotycznych fotek i tekstów, przy czym cały czas waruje i kasuje komentarze oraz blokuje szczere w swym okrucieństwie osoby, którym te zdjęcia/ ujęcia/ wypociny się nie podobają i zwyczajnie je śmieszą.
in vitro
1 tyg. temu
Najstarszy z trzech synów Małgosi ma 14 lat. Małgosia, jak wiemy - niektórych ta wiedza przyprawia wręcz o drgawki :) ma 43 lata, więc urodziła go mając 28 lat czyli pierwsze udane zapłodnienie in vitro miała w wieku nieco ponad 27 lat, a więc 2 lata po ślubie z Jackiem Rozenkiem. Zrozumiałe, że skoro chciała mieć dziecko, to nie było po co przeciągać bezowocnych starań, bo to nie leży w naturze Małgosi. Zresztą jako absolwentka szkoły baletowej raczej nie miała złudzeń, że będzie mogła mieć dzieci bez wspomagania swojej płodności, bo wyczerpujące treningi dla nastoletniego organizmu nie pozostają w tym względzie bez negatywnych skutków, dlatego dopiero po zapłodnieniu in vitro udało się Małgosi urodzić pierwszego z trzech synów... czekamy teraz na córeczkę :)
kasia
1 tyg. temu
przecież niedawno pokrzykiwała; maja macica moja sprawa,!!!! to zapłać sobie sama :)))))) tak na logikę:))))
...
Następna strona
bEhdBaWv