Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Jak masz symbol Polski walczącej na T-shircie, to nie chodź z sześciopakiem piwa. To relikwia!"

109
Podziel się

"Jakby ktoś z krzyżykiem na piersi chodził do baru go go, to głupio by to wyglądało, prawda? Traktujmy to z godnością" - apeluje Piotr Kraśko.

bCHtWtkR

Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przebiegają w dosyć burzliwej atmosferze. Rozpoczęło się od sporu wokół wpisania ofiar katastrofy smoleńskiej do apelu poległych odczytywanego podczas rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego. Tak zareagowali na ten pomysł powstańcy: Powstaniec o apelu poległych: "Moi koledzy ginęli w boju, a katastrofa smoleńska miała zupełnie inny charakter!"

Swojego oburzenia nie kryła również Kinga Rusin, wnuczka powstańca, Stefana Czyżewskiego. Jej zdaniem to próba zawłaszczenia rocznicy powstania przez polityków. Zobacz: Rusin o Powstaniu: "Nie łączmy polityki z bohaterską śmiercią!"

Podobnego zdania jest jej przyjaciel, Piotr Kraśko. Dziennikarz na antenie Radia TOK FM w emocjonalnych słowach odniósł się do sporu wokół apelu poległych. Twierdzi on, że to nie jest zaszczyt dla powstańców warszawskich, że stanie obok nich asysta wojskowa. To zaszczyt dla asysty wojskowej. W rozmowie z nami stwierdził, że w trakcie tej audycji nie przekroczył granicy obiektywizmu dziennikarskiego.

bCHtWtkT

Przekroczeniem granicy było to, co próbowano zrobić powstańcom. Spotkania z powstańcami były jednymi z najbardziej niezwykłych przeżyć zawodowych przez 25 lat. Nie znam ludzi tak skromnych, a tak pełnych poświęcenia. Oni nigdy nie opowiadali o tym, jak wielkimi są patriotami, a byli gotowi oddać życie za Polskę. Teraz jest łatwo opowiadać, jakim to ja jestem patriotą. Łatwo gadać, trudniej zrobić. Teraz ci ludzie mają słuchać, jak ma wyglądać apel poświęcony pamięci ich przyjaciół? My, urodzeni po wojnie, mamy naprawdę mówić, jak to ma wyglądać? To jest zaszczyt dla asysty wojskowej ze stanie obok powstańców, a nie dla powstańców. Są sytuacje, kiedy musimy mówić to, co czujemy.

Odniósł się także do dyskusji dotyczącej symboli powstańczych i ich obecności w popkulturze.

Cała ta dyskusja o symbolach powstańczych. Jak masz już symbol Polski walczącej na T-shircie, to nie chodź z sześciopakiem piwa. Rozumiem dobre intencje tych ludzi, tylko to relikwia. Jakby ktoś z krzyżykiem na piersi chodził do baru go go, to głupio by to wyglądało, prawda?

Zgadzacie się, "głupio"?

Zobaczcie wspomnianą kampanię Upamiętniaj Godnie:

bCHtWtkZ
bCHtWtla
bCHtWtlu
KOMENTARZE
(109)
Lilith
4 lata temu
co racja to racja.wkurzam sie jak widze kiboli w takich strojach co to idą na ustawke,zadyme.Lub młodzież nawaloną,drącą morde,wyzywającą każdego wkoło... ten symbol to patriotyzm,a nie sygnał do walki bezcelowej.
gość
4 lata temu
Nie lubię go, ale akurat ma rację. Śmiesznie wygląda, gdy osiedlowe dresy lub zakompleksione życiowe niedojdy (głównie młodzi mężczyźni z liceum/studiów lub wiek 30 na garnuszku mamy) noszą ubrania z polskimi symbolami czy patriotycznym napisami. Wycierają sobie gębę wznioslymi haslami, ktorych nie rozumieją. Modna jest tez nienawisc do wszystkiego i wszystkich oraz okreslanie wszystkiego, co inne, przymiotnikiem "lewacki". Uważam, że nie na tym polega prawdziwy patriotyzm.
gość
4 lata temu
Racja!
bCHtWtlv
gość
4 lata temu
Prawda. Dobrze mówi!
gość
4 lata temu
tak, głupio !
Najnowsze komentarze (109)
ro
4 lata temu
Kraski rozmyslania o powst warsz sa nietaktem tej klasy, co krepy leming z wydziergana kotwica.
gość
4 lata temu
ma rację ,z całą pewnością.............. dobry dziennikarz - bardzo ,zresztą jak reszta tych wyrzuconych z TVN 1 i 2 ,zostały same niedojdy i du......włazy !!!!! z zapasem wazeliny
gość
4 lata temu
To spójrz człowieku medialny kto nosi krzyżyk w uchu, pępku, czy innym gołym biuście - wszyscy celebryci mniejszego i większego sortu. Tyle lat w mediach i nie widziałeś ??? i nie reagowałeś ???
gość
4 lata temu
mądry gość z P. Piotra K. pozdawiam
gość
4 lata temu
PIotruś powienien nosić koszulki z nadrukami SB i PZPR - tak aby godnie oddać cześć patriotycznym tradycjom swojej rodziny.
gość
4 lata temu
Podoba mi sie Krasko
gość
4 lata temu
niestety ale najczęściej ludzie ubrani w te emblematy to najwięksi zadymiarze i osoby 'niegodne' tychże.
gość
4 lata temu
przeciez h****a czesto nie wie czym sobie gebe wyciera,cpuny,dilerka,zlodziejaszki,kibole i wszyscy patrioci
bCHtWtln
gość
4 lata temu
Oj ! Dostanie w pysk jak nic od kibiców i kiboli. :D Jakby "dresiarze" nie nosili tego symbolu wręcz nie pokazywali w ogóle tego symbolu, to Polska by na bank zapomniała, że w ogóle było Powstanie Warszawskie, że istniało coś takiego jak Armia Krajowa. Skoro ten dziennikarz i reszta nieoczytanych ludzi pieją z oburzenia nad "szkalowaniem" symbolu, to dlaczego sami nie przypominają o tym, np. poprzez wywieszenie flagi narodowej, wręcz pokazaniu symbolu tego pamiętnego powstania w podobny sposób, co flaga ? :D Nie lubię ludzi, którzy lubią memlać tylko, a nie czynić, bo to wstyd. Oj ! Wstydem będzie jak dostanie w pysk. :D
gość
4 lata temu
Tez mnie to irytuje, ale nagle sami swieci sie znalezli...
gość
4 lata temu
Qurrara ten Krassko wie Co mowi samych bohaterow MA w rodzinie, zwalczali ak. Nsz, powstancow tez a koszulek z UB nawet na sluby nie zakladaja a to z dumy chyba tak maja
gość
4 lata temu
Lubię Kraśkę, to mądry człowiek.
lola
4 lata temu
Popieram Kraskę w 200 %
gość
4 lata temu
Co ma krzyżyk do wizyty w knajpie?
...
Następna strona
bCHtWtlP