Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Goss
|
aktualizacja

Jaką emeryturę otrzymuje Katarzyna Dowbor? Jej miesięczny przelew z ZUS to marzenie wielu artystów: "Nie narzekam"

57
Podziel się:

Emerytury gwiazd zdecydowanie budzą emocje. Nie jest tajemnicą, że wiele osobistości polskiego show biznesu, reprezentujących starsze pokolenie, wyraża niezadowolenie z niskich świadczeń. Katarzyna Dowbor nie jest jednak jedną z tych osób.

Jaką emeryturę otrzymuje Katarzyna Dowbor? Jej miesięczny przelew z ZUS to marzenie wielu artystów: "Nie narzekam"
Jaką emeryturę dostaje Katarzyna Dowbor? Wielu celebrytów może jej zazdrościć (AKPA)

Kwestia niskich świadczeń emerytalnych wśród artystów jest tematem, który regularnie pojawia się w mediach. Przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że wielu z nich jest zatrudnionych na umowach o dzieło, co wiąże się z brakiem obowiązku opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Emerytura Katarzyny Dowbor. Wiele znanych osobistości może jej zazdrościć

Media już od lat donoszą o niskich emeryturach polskich gwiazd. Przykładowo, Krzysztof Cugowski otrzymuje jedynie 1570 złotych, Alicja Majewska może liczyć na niewiele ponad tysiąc złotych, a Beacie Tyszkiewicz z kolei przyznano 1350 złotych po 55 latach pracy. Inną drogą poszła Katarzyna Dowbor, która przez lata była zobowiązana do opłacania składek, co teraz przekłada się na solidne świadczenie emerytalne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Katarzyna Dowbor zszokowana. "Łez było bardzo dużo"

Niegdysiejsza prowadząca "Nasz nowy dom" znalazła się w znacznie lepszej sytuacji. Prezenterka już osiągnęła wiek emerytalny, ale, mimo niedawnego zwolnienia z Polsatu, nadal jest aktywna zawodowo. Kilka miesięcy temu dziennikarka w rozmowie z "Super Expressem" pochwaliła się, że dzięki regularnemu opłacaniu składek przez trzy dekady, może liczyć na całkiem przyzwoite świadczenie.

Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, więc ja odkładałam składki i mam emeryturę. Może ona nie jest jakaś bardzo wysoka, ale nie jest też bardzo niska. Ja spokojnie... nie narzekam - mówiła.

Dowbor wyznała, że przez 30 lat pracowała na etacie w państwowej firmie, co pozwoliło jej odkładać składki na emeryturę. Choć jej zdaniem świadczenie nie jest wyjątkowo wysokie, to jednak nie narzeka na jego wysokość.

Na łamach tabloidu Katarzyna Dowbor nie ujawniła dokładnej kwoty swojego świadczenia, ale według informacji tego samego dziennika miałoby ono wynosić ponad 4 tysiące złotych miesięcznie. W porównaniu do emerytury Maryli Rodowicz czy 386 złotych, które zasila co miesiąc na konto Sławomira Świerzyńskiego, suma ta zdecydowanie robi wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(57)
serioo
6 miesięcy temu
Niepojęte jest to narzekanie znanych ludzi. Ja zarabiam dużo mniej, płacę składki i zawsze coś tam odkładam, a oni wydają takie pieniądze? Żadnych inwestycji, oszczędności?
Zdzi
6 miesięcy temu
Można...można, a nie biadolić jak się składek nie placiło
Henia
6 miesięcy temu
Ojciec Pani Doroty R., działacz PiS, załatwił, by Prokuratura nie postawiła jej córce zarzutów za współudział prania brudnych pieniędzy z Panem Emilem S. Taka to jest "niezależność" wymiaru sprawiedliwości wg Prawa i (Nie)Sprawiedliwości.
olalal
6 miesięcy temu
Ale po co ten artykuł, bo następczyni w Nasz Nowy Dom nie spodobała się wczoraj widzom? Trzeba pokazać, że Pani Kasia już ne musi pracować?
12345
6 miesięcy temu
piszecie o tym juz setny raz
Najnowsze komentarze (57)
Bar
6 miesięcy temu
Mądra Babka super Pani Kasiu
Danbor
6 miesięcy temu
Ja pracowałam na PKP 36 lat nie zarabiałam bardzo dobrze bo wiadomo jak dawniej było i mam2600 a oni za zagrali 4 koncerty i wzięli tyle co ja zarobiłam za rok.nie mają wstydu.z ludzi robią głupków
😄😄😄
6 miesięcy temu
Pracowała, odkładała to ma
Nooo!
6 miesięcy temu
No i kasa z reklam!!
bodzio
6 miesięcy temu
Mało niestety mało, ja mam jeszcze raz tyle też z etatu
Konan
6 miesięcy temu
Płaciła składki to ma. Ci co nie płacili to tylko narzekają... nie płacili to nue mają i tak jest sprawiedliwie.
Marianna
6 miesięcy temu
Po co piszecie ciągle o emeryturach osób które nie płaciły składek na ZUS ? Jest takie przysłowie: Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.
AnnaSz
6 miesięcy temu
..kilka lat temu czytałam ,że Katarzyna Dowbor za jeden odcinek otrzymywała 50 000 zł no to składki na ZUS wyszły spore i emerytura wysoka
Bronka
6 miesięcy temu
A 13 emeryturę ma od Fairy.
Zxc
6 miesięcy temu
Przecież była zatrudniona na umowie o pracę i pracodawca miał obowiązek odprowadzać za nią składki. To nie był jej wybór i dlatego żadna jej zasługa, że ma teraz emeryturę z tych składek.
Lenka
6 miesięcy temu
Ale nie przyznaje się Pani Dowbor ile dostaje za reklamy w telewizji.
...
6 miesięcy temu
Płacisz składki - masz emeryturę. Nie płacisz - to czego się spodziewasz?
NNN
6 miesięcy temu
SUPER PANI KASIU
prawda
6 miesięcy temu
Fajna wesoła, babka. miła osoba........
...
Następna strona