Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Janusz Palikot z zarzutami UOKiK. Grozi mu do 2 MILIONÓW KARY

78
Podziel się:

Prezes UOKiK postawił zarzuty spółce Polskie Destylarnie, którą kieruje m.in. Janusz Palikot. Chodzi o akcję "Skarbiec Palikota", która zachęcała do udzielania spółce pożyczek o wysokim oprocentowaniu.

Janusz Palikot z zarzutami UOKiK. Grozi mu do 2 MILIONÓW KARY
Janusz Palikot z zarzutami UOKiK. Grożą mu 2 mln zł kary (AKPA)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił zarzuty wobec spółki Polskie Destylarnie, której udziałowcem i członkiem zarządu jest Janusz Palikot. Chodzi o akcję marketingową "Skarbiec Palikota", która od maja do końca czerwca ub.r. zachęcała do udzielania spółce pożyczek o wysokim oprocentowaniu.

Spółka Janusza Palikota z zarzutami UOKiK

Według ustaleń UOKiK spółka podawała nieprawdziwe dane, starając się wzbudzić zaufanie potencjalnych inwestorów. W mediach społecznościowych informowano o wyróżnieniach i nagrodach dla marek alkoholowych (m.in. BUH, Koźlak), które do nich nie należały. Jak podaje portal Wirtualne Media, w reklamach pojawiały się sformułowania takie jak "nasze produkty" oraz "Zdobyliśmy 13 (!) medali" z odpowiednimi grafikami.

Spółka zorganizowała też konkurs, o którym Janusz Palikot informował w mediach społecznościowych. Do wygrania były wycieczki m.in. do Marrakeszu, Nowego Yorku i Paryża, a także auto Rolls Royce Ghost. Warunkiem udziału było udzielenie pożyczki w kwocie minimum 499 zł i wymyślenie nazwy dla produktów alkoholowych spółki. Z ustaleń UOKiK wynika, że nie wyłoniono zwycięzców konkursu i nie przyznano obiecanych nagród. Ponadto samochód Rolls Royce Ghost, który miał trafić do zwycięzcy, nie należał do spółki ani zarządzających nią osób, tylko był spłacany w ramach leasingu

Brak przyznania nagród, pomimo wcześniejszych zapewnień w przekazach marketingowych, jest jedną z poważniejszych nieuczciwych praktyk rynkowych przewidzianych w przepisach - podkreślono w komunikacie UOKiK.

UOKiK zarzuca spółce Janusza Palikota kłamstwa i nadużycia. Wspomniano o karze finansowej

UOKiK przekazał, iż Polskie Destylarnie podkreślały, że z pożyczek chcą zrealizować inwestycje, w tym podbić amerykański rynek alkoholowy. Spółka zapewniała, że jest w dobrej kondycji finansowej i nie potrzebuje tych pieniędzy na spłatę długów. Jednak według ustaleń Urzędu firma w ciągu kilku tygodni od startu akcji "Skarbiec Palikota" przestała spłacać terminowo raty pożyczek. Mało tego, pozyskanie pieniądze przeznaczyła na bieżące zadłużenie wobec innych podmiotów, a nie zainwestowała, jak obiecano w komunikatach.

Z komunikatu UOKiK wynika, że Polskim Destylarniom grozi kara do 10 proc. obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok nałożenia kary. Konsekwencje finansowe może ponieść także osoba zarządzająca, której za umyślne dopuszczenie do naruszeń zbiorowych interesów konsumentów grozi kara do 2 mln zł.

Janusz Palikot komentuje zarzuty przedstawione przez UOKiK

Janusz Palikot odniósł się do zarzutów w krótkim oświadczeniu.

Prezes UOKiK, człowiek Morawieckiego i PiS-u, sformułował dziś 3 kłamliwe tezy. Po pierwsze, że samochód był fikcyjny, a nie był. Po drugie, że nastąpiło rolowanie długów, a nie nastąpiło. Po trzecie, że przypisywałem sobie cudze osiągnięcia. 3 tezy i zarazem 3 kłamstwa. Jak długo jeszcze ludzie z PiS-u będą robili taki syf w naszym kraju? - zakończył oświadczenie pytaniem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(78)
Zoja
4 miesiące temu
Wszystkim im grożą wielkie kary pieniężne, więzienie ale jeszcze nikt z tych medialnych postaci nie poniósł żadnej kary, !
zezzem
4 miesiące temu
UOKiK to chyba tylko cząstka kary. Raczej nim i wojewódzkim, powinien się zająć prokurator.
Ego
4 miesiące temu
Od początku był to przekręt oparty na kłamstwach i perfidnym naciąganiu z premedytacją
warszawiak123...
4 miesiące temu
Zwykły Kowalski nie oglądałby świata z 10 lat. Są równi i równiejsi w Polsce. Politycy, celebryci, aktorzy, piłkarze, piosenkarze etc..........
Vik
4 miesiące temu
Oj nie wiedzie się tym celebrytom ostatnio w życiu
Najnowsze komentarze (78)
obywatel
3 miesiące temu
jasne PIS winien że nie płacicie ani odsetek ani wynagrodzenia pracownikom
Emka
4 miesiące temu
Ile mi zaplacil PIS zeby dawal amunicje swoim wyznawcom? Przeciez po tych cyrkach potrzebowali kozla ofiarnego zeby moc przedstawiac sie jako skromnych I uczciwych,walczacych z hedonistycznymi liberalnymi zlodziejami... Koncz wasc,wstydu oszczedz.
😡😡😡
4 miesiące temu
To jeszcze nie zapłacił?!
Misiu
4 miesiące temu
Karać... i zamykać ###
Aga
4 miesiące temu
Akutat UOKiK to nie PIS. Swoją drogą najprościej teraz złodziejowi krzyczeć, że PIS go prześladuje - może ktoś uwierzy i pojedzie PIS,owi, a nie jemu
TakaPrawda
4 miesiące temu
Nic Jemu nie będzie, ma za grube kontakty, a Geslerowa ze złości zzielenieje
zly
4 miesiące temu
i tak wyglada cala ta klika PO
Komedia
4 miesiące temu
Dlaczego on jeszcze nie ma postawionych zarzutów i nie siedzi do sprawy ? Przecież wyłudził miliony zł. A co z kolega powiatowym ?
czytelnik
4 miesiące temu
będą sami swoi bronić jak niepodległości
Basia
4 miesiące temu
Nowy Amber Alkohol byokrasc naiwna wiara
Ela
4 miesiące temu
Zemsta pierwszych żon 🤣
gonimniepelet...
4 miesiące temu
Niech wszystkich spłaci albo niech go zamkną. Jaśnie Pan od siedmiu boleści, któremu marzył się szybki zysk. Ha tfu!
Wyborca
4 miesiące temu
Tłumaczy się jak Romek
Służba więzie...
4 miesiące temu
Może tę sumkę odgarować , 10 zł za dzień .
...
Następna strona