Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Spółka Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota ma 177 MILIONÓW ZŁOTYCH zadłużenia!

172
Podziel się:

Z opublikowanego właśnie raportu dotyczącego zadłużenia należącej do Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina wynika, że holding alkoholowy tonie w długach. Liczby przyprawiają o zawrót głowy.

Spółka Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota ma 177 MILIONÓW ZŁOTYCH zadłużenia!
Spółka Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota tonie w długach (AKPA)

Od kilku lat Kubę WojewódzkiegoJanusza Palikota łączy wspólny biznes. W 2021 roku kontrowersyjny showman i ekscentryczny były polityk postanowili założyć spółkę, która zajmuje się produkcją alkoholi. Przedsięwzięcie od początku budzi duże emocje. Niedawno panowie stanęli nawet przed sądem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biznesy Kuby Wojewódzkiego

Holding alkoholowy Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego jest zadłużony

Okazuje się, że Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki mierzą się także z poważnymi problemami finansowymi. Jak ustalił serwis Wirtualne Media, na koniec lipca zadłużenie grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina wraz z naliczonymi odsetkami wynosiło 177 milionów złotych. Część kwoty pozyskano jednak od firmy pożyczkowej z oprocentowaniem wynoszącymi 240 procent.

Jak się dowiadujemy, w sierpniu holding alkoholowy złożył do sądu wniosek o uruchomienie postępowania układowego. Wszystko za sprawą tego, że jeden z inwestorów spółki zawnioskował o postępowanie sanacyjne i upadłość.

Podjęliśmy decyzję o złożeniu wniosku do sądu o uruchomienie postępowania zatwierdzającego układ z wierzycielami dla Manufaktury Piwa Wódki i Wina oraz Tenczyńskiej Dystrybucji. W ramach postępowania restrukturyzacyjnego aktywa Grupy MPWiW będą chronione przez sąd przed próbami rozparcelowywania ich w ramach odrębnych postępowań wszczynanych przez wierzycieli - poinformowa Palikot, który jest prezesem i głównym akcjonariusz MPWiW.

W czerwcu rozpoczęto z kolei przegląd, którego celem było wypracowanie zmian organizacyjnych i osobowych. Zajął się tym zespół nadzorujący spółkę, tworzony przez jej głównych biznesmenów-inwestorów, kierowany przez Marka Maślankę. Wynikiem prac jest opublikowany właśnie raport, ukazujący wysokość zadłużenia holdingu.

(....) Na koniec lipca br. łączne zadłużenie zewnętrzne holdingu sięgało 166 mln zł, z czego 142,2 mln zł w formie pożyczek, 21,9 mln zł obligacji, a 1,7 mln zł weksli. Odsetki naliczone od tego długu wynosiły natomiast 11 mln zł - podają Wirtualne Media.

Poinformowano, że większość długu jest oprocentowana na kilkanaście procent, jednak wskazano, że holding pozyskał pieniądze od firmy pożyczkowej.

Zaznaczono, że holding pozyskał też finansowanie od firmy pożyczkowej (nie podano, ile wyniosło), a w tym przypadku koszty jego obsługi to aż 240 procent w skali roku (prowizja i odsetki, a także prowizja dla pośrednika). Kwestionowany jest mechanizm naliczania comiesięcznej prowizji za comiesięczne odnowienie oraz comiesięcznej prowizji pośrednika - czytamy.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina ma też dodatkowo zadłużenie względem swoich pracowników (etatowych i związanych umowami B2B). Oszacowano, że wynosi ono 200 tysięcy złotych za marzec, 322 tysiące złotych za kwiecień, 398 tysięcy złotych za maj oraz 1,07 miliona złotych za czerwiec.

Współczujecie Kubie i Januszowi problemów?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(172)
Gosc
8 miesięcy temu
Dobrać im sie do majatkow. Skarbowka sciga zwylych śmiertelnikow za 1zl to niech tez sciga bogaczy
Anthon
8 miesięcy temu
A ja nie mogłam spać, bo tydzień spóźniłam się z zapłatą rachunku za telefon gdy zmieniałam pracę... Mają rozmach Panowie.
gość1
8 miesięcy temu
Niedawno Wojewódzki kupił kolejne nowiutkie lamborghini urus, który kosztuje ponad 1 milion jako nowe. Wozi się też ferrari 488 gtb za ponad 1,5 mln, porsche 911 gt2rs za ponad milion i bentleyem continentalem za kolejny milion. Janusz nie gorszy, bo jeszcze niedawno woził się nowiutkim rollsem ghost za 1,5 mln. Czyli same ich samochody to kilkanaście milionów. Firma może upadnie i pracownicy nie dostają wynagrodzeń, ale oni jako właściciele będą żyć nadal jak pączki w maśle.
Anka
8 miesięcy temu
Sami żyją ponad stan a ludziom na wypłat nie wypłacają.Szmaty nie ludzie!
Gość
8 miesięcy temu
To jak to jest, że jeden jeździ luksusowymi autami a oficjalnie jest zadłużonym bankrutem? Nie rozumiem tego trochę jakby.
Najnowsze komentarze (172)
Leosia
7 miesięcy temu
Janusze biznesu a tacy niby intelektualiści. WSTYD BLEEEE
Kazik
7 miesięcy temu
hahaha a myslał że doczeka tuska i zalatwi sprawe ... a tu bec . bedzie kawalerka i 15 letnia toyota yaris na starosc a nie wille i bentleje Dobrze mu tak Akurat jemu to sie nalezy
Radek
7 miesięcy temu
Napiszcie kiedy komornik u nich zawita ...
Zaniepokojony
8 miesięcy temu
Hahaha biznesmeni.Jeden lepszy od drugiego.Pierwszy w telewizji kłapie mordą drugi próbuje od ludzi wyłudzić kasę,,zainwestuj po roku dostaniesz z odsetkami,, mówiłem od początku że zrobili piramidę finansową.
Kili
8 miesięcy temu
Nie ma podlejszej rzeczy od nie wypłacania pensji pracownikom.
Aneta
8 miesięcy temu
Czesto go widzenw Lublinie, soko gosciu wyluzowany, ostatnio widac ze ma duzo zmartwien, inters by wypalil tylko caly czas go tymi kantrolami nakaja, w takim panstwie zyjemy trzeba jak najszybciej wyjezdzac puki granice sa jeszcze otwarte
Koja
8 miesięcy temu
Dorabianie się na alkoholu a jeszcze tym bardziej jego reklamowanie jest karygodne. To jest nieszczęście dla jednostek, rodzin i całego społeczeństwa. Niektórzy chcieli by widzieć Polaków jako pijaczków - polaczkow. Zaborcy celowo rozbijali Polaków aby nie mogli się podnieść. Widać naród jest mądrzejszy i proboje się wyrwać z bagna w którym żyło miliony rodzin DDA i nie przenosić tego na nowe pokolenia. Brawo dla Was 💪
Gosc
8 miesięcy temu
Ha ha biznesmeni??pożyczyli pewnie u Bociana?:))Ogłoszą upadłość i na tym się skończy.
Bino
8 miesięcy temu
Przyszła kryska na Matyska 👌🤣 i git 👌
SoNM
8 miesięcy temu
Piramida.
Mieszkaniec U...
8 miesięcy temu
Polski Biznes W Polandii Kraju 4 Swiata.
Zuzia
8 miesięcy temu
Wkrótce panowie ogłoszą upadłość jak inni i nic im nie zrobią …
Anna
8 miesięcy temu
Spółka odpowiada za długi tylko do określonej wysokości. Panowie mogą spać śmiało
flo
8 miesięcy temu
mnie ostatnio karami skarbowka straszyla i egzekucjami za ...17 zl z 18 tys VAT... ktore to 18 tyszl zaplacilam zgodnie z dokumentami ksiegowymi, ale oni doszukali sie jakis 17 zl ... a tutaj 166 mln oglasza upadlosc i kasa sie rozejdzie
...
Następna strona