Baby
|

Jezus jako gej w "świątecznej" produkcji Netfliksa. Ponad milion oburzonych katolików podpisało petycję, by wycofać film!

288
Podziel się

Komediowy film "Pierwsze kuszenie Jezusa" budzi spore kontrowersje...

"Pierwsze kuszenie Jezusa" wywołało skandal w Brazylii
"Pierwsze kuszenie Jezusa" wywołało skandal w Brazylii (Materiały prasowe)

Wszystko wskazuje na to, że najpopularniejszym świątecznym filmem tego roku nie będzie Kevin sam w domu ani To właśnie miłość. Wyjątkowo głośno jest o komediowej produkcji Netfliksa _**Pierwsze kuszenie Jezusa**_, w którym występuje grupa komików Port dos Fundos z Rio de Janero. Skecze zawarte w 46 minutowym materiale są postrzegane przez wielu katolików za skandaliczne. W filmie Jezus jest homoseksualistą i daje się uwieść nagiemu Orlando w oazie na pustyni. Później przyprowadza swojego chłopaka do domu i chce przedstawić go Maryi i Józefowi. Spore oburzenie wierzących mogła też wywołać scena, w której Bóg próbuje namówić Marię na seks za stajenką i prosi ją, by uciekła od męża.

"Pierwsze kuszenie Jezusa" wywołało ogromne kontrowersje w Brazylii. Na stronie Change.org pojawiła się petycja, której twórcy chcą, by Netflix usunął film z platformy i domagają się w tej kwestii interwencji brazylijskiego rządu. Podpisało ją już ponad 1,2 mln osób. Pojawiają się też głosy, by postawić się kryminalne zarzuty twórcom filmu za obrazę uczuć religijnych.

To jednak nie pierwsza taka produkcja komików Port dos Fundos. Już rok temu na Netflixie można było obejrzeć film Porta dos Fundos: Ostatni kac, w którym Jezus zaginał podczas imprezy niczym w Kac Vegas. Wygląda na to, że tym razem Brazylijczyków najbardziej zabolało ukazanie Jezusa jako geja.

Film jest dostępny również w Polsce. Zamierzacie obejrzeć?

KOMENTARZE
(288)
gosc
3 miesiące temu
Jak są tacy mądrzy to niech zrobią taki sam film i islamie. Ciekawe czy będzie im tak do śmiechu...
Weonka
3 miesiące temu
Czekam na czasy kiedy katolicy, muzułmanie, Żydzi czy ateiści będą odnosić się do siebie z szacunkiem. A takie filmy jak ten to największe szambo z możliwych
Gość
3 miesiące temu
Przesada, ciekawe czy by tak o Allahu zrobili
shit
3 miesiące temu
co za shit...
Kama
3 miesiące temu
Ludzie już całkiem rozumy potracili gdzie są jakieś granice tego wszystkiego.
Najnowsze komentarze (288)
LOLZ
2 miesiące temu
KTO KRĘCI TAKIE FILMY? NARÓD WYBRANY ;) I WSZYSTKO JASNE ;) Ciekawe co jakby ktoś z ich wiary się naśmiewał, ich świąt.. ano jasne, zapomniałam, HEJT I NIETOLERANCJA :)
DAGA
2 miesiące temu
Są na tym świecie wartości które należy uszanować tak jak szanujemy życie ludzkie i nie można sobie z nich żartować. Dla chrześcijan to obraza uczuć religijnych i naruszenie strefy której naruszać nie można. To poziom dna wartości jakie ma w sobie twórca tego filmu i wszyscy którzy chcieliby zarobić na tym pieniądze. Przykre...
Kkkk
2 miesiące temu
Wolnosc slowa to paranoja kiedy mozna z wszyskiego kpic bezkarnie.
mimi
2 miesiące temu
Jezus to nasz wybawca i nasz obrabca...Najlpsze co mnie spotkało w życiu...Chwała mu !!!!!Dziekuje mu z calego serca za to jaki jest , i jak mi pomaga..Chwala Jezusowi!!!Alleluja
józek
2 miesiące temu
kościół katolicki to INSTYTUCJA ZŁA
mandarynka
2 miesiące temu
no i? co za problem? czy religia to jakaś święta krowa, o której tylko dobrze, albo wcale? a ch* z tym, pocałujcie mnie w tyłek, będę sobie żartować z aniołków, piekła czy dżizusa żartować ile wlezie, a wiecie czemu? BO MAMY WOLNOŚĆ SŁOWA. a fanatyzm religijny jest niezdrowy!
JaToJa
2 miesiące temu
Dno. Niżej już upaść się nie da. Zróbcie film o Mahomecie cieniasy- to nie zdążycie narobić w gacie ze strachu a już nie będzie po was śladu.
Marcin
2 miesiące temu
Dno. Podpisze petycję przeciwko. Rezygnuje z netflixa.
gość
2 miesiące temu
jest tylko jedna nacja która nienawidzi tak Jezusa, to żydzi, oni stoją za takimi produkcjami
xm13
2 miesiące temu
Kolejny dowód na to, że rezygnacja z subskrypcji była dobrym pomysłem.
Xyz
2 miesiące temu
Netflix sretfkix. G dla poyebów
ikujh
2 miesiące temu
a może film o 2 gejowskich prezydentach warszawy
9878
2 miesiące temu
skoro boga nie ma to czemu wszelkiej maści psy nasmiewają sie z jesusa i staraja si go zniszczyć morze ten co kręci te wszystkie filmy to chory zboczeniec
Pitros
2 miesiące temu
Zydzi maczali w tym palce
...
Następna strona