Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Joanna Opozda i Antek Królikowski będą walczyć LATAMI o unieważnienie ślubu kościelnego? Ekspert ostrzega, że ŁATWO NIE BĘDZIE...

324
Podziel się:

Antek Królikowski i Joanna Opozda przygotowują się do pierwszej rozprawy rozwodowej. Media już się jednak zastanawiają, czy zdecydują się też na unieważnienie małżeństwa kościelnego, co wcale nie jest takie proste. Głos w sprawie postanowił zabrać ekspert, który wskazuje, że może ich czekać długa walka.

Joanna Opozda i Antek Królikowski będą walczyć LATAMI o unieważnienie ślubu kościelnego? Ekspert ostrzega, że ŁATWO NIE BĘDZIE...
Antek Królikowski i Joanna Opozda będą czekać latami na unieważnienie ślubu kościelnego? (AKPA)

Antek Królikowski i Joanna Opozda pobrali się w sierpniu zeszłego roku, a na ich ślubie gościło wielu znanych znajomych, którzy kilka miesięcy później mogli im też gratulować narodzin syna. Niestety rzeczywistość szybko zweryfikowała ich deklaracje przed ołtarzem, a dziś para układa sobie życie już oddzielnie.

Aktualnie Joanna OpozdaAntek Królikowski szykują się do rozwodu, jednak media mają na razie rozbieżne informacje na temat tego, czy oznacza to wieloletnią batalię w sądzie. Część źródeł twierdzi, jakoby aktor planował migać się od orzeczenia o jego winie i przygotowywać się do długiego procesu, inne z kolei zapewniają, że do rozwodu dojdzie szybko i możliwie bezboleśnie. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się wkrótce.

Nieco inną kwestią, którą porusza teraz kolorowa prasa, jest unieważnienie małżeństwa kościelnego pary. W poniedziałek "Super Express" donosił, że para może mieć na to spore szanse, ale w tym momencie ciężko orzec, czy zapis o "nieszczerym ślubowaniu" wystarczy, aby oszczędzić im wieloletniej walki. Nie jest bowiem tajemnicą, że stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego do łatwych i szybkich nigdy nie należało.

Zobacz także: Joanna Opozda rozprawia się z hejtem: "Nie chcę negatywnej energii"

Teraz głos postanowił zabrać Michał Poczmański, ekspert z zakresu prawa kościelnego, którego o zdanie zapytał portal Jastrząb Post. Zaczęli od ogólników, czyli od średniego czasu oczekiwania na unieważnienie małżeństwa i tego, jak skomplikowany jest to proces dla osób, które się o takie orzeczenie starają.

Wszystko zależy tak naprawdę od diecezji, od sprawy, o której mówimy. Średnio taka procedura trwa około trzech lat, natomiast to zależy w wielu przypadkach od liczby świadków, odległości zamieszkania od sądu tych świadków. Ale możemy przyjąć, że trwa to około trzech lat. Kodeks prawa kanonicznego mówi o wielu powodach, chociaż najpowszechniejszym jest kanon 1095 nr 3, który mówi o psychicznej niezdolności wypełnienia istotnych obowiązków małżeńskich i to, zgodnie ze statystykami kościelnymi, jest taki najbardziej popularny powód do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Mówimy tutaj o sytuacji, kiedy jeden z małżonków lub oboje nie są w stanie np. z powodów emocjonalnych wypełniać istotnych obowiązków małżeńskich, czyli nie są w stanie być dobrą żoną, dobrym mężem. Mówimy tu bardzo często o różnego rodzaju uzależnieniach od alkoholu, hazardu, seksu. Emocjonalnej niedojrzałości czy emocjonalnym uzależnieniu od swoich rodziców - wyjaśniono.

Jak to się jednak ma do sprawy Antka i Asi? Ekspert potwierdza, że sama zdrada nie jest powodem do unieważnienia ślubu, ale pomocne mogą się okazać inne okoliczności. Mowa m.in. o braku emocjonalnej gotowości do poważnego związku czy chorobie - w przypadku aktora mowa o stwardnieniu rozsianym, o którym jeszcze niedawno publicznie wspominał w "Przez Atlantyk".

Tu prawdopodobnie doszło do zdrady. Przynajmniej tak mówią doniesienia medialne. Sama zdrada nie jest podstawą do stwierdzenia nieważności małżeństwa, natomiast w całokształcie różnych okoliczności wyłania się nam tytuł do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Wiem też, że pan Antoni przyznał się do choroby, która też często bywa podstawą do stwierdzenia nieważności małżeństwa, mówimy tutaj o stwardnieniu rozsianym - mówi Poczmański.

Trudno powiedzieć, czy wspomniane okoliczności ułatwią cały proces w znacznym stopniu, ale nie można wykluczyć, że o unieważnienie ślubu kościelnego Królikowski i Opozda będą walczyć latami. Podobnie zresztą jak wiele innych znanych par, które przechodziły przecież przez to samo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(324)
Marta
4 miesiące temu
Oby już ta Opozda uwolniła się od patologicznej rodzinki Królikowskich ,może wtedy ułoży sobie życie
Nono
4 miesiące temu
Opozda na pewno nie myśli o takich rzeczach bo ma na głowie dziecko i prace
Ewa
4 miesiące temu
Opozda to piekna i mądra osoba ,napewno szybko ułoży sobie życie ,nie tak szybko jak to zrobił krolikowski bo opiekuje się sama dzieckiem ,jednak czas leczy rany
Czy tak ?
4 miesiące temu
Antek ma nałogi i może one będą podstawa do rozwodu kościelnego ?
Szkoda
4 miesiące temu
Królik zniszczył opozde ,już nie będzie mogła wziąć ślubu kościelnego
Najnowsze komentarze (324)
1julek
3 miesiące temu
"Wszystko zależy tak naprawdę od diecezji," To wcale nie tak. Wszystko zależy od Boga. A Chrystus powiedział: "Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela". Nie istnieje coś takiego jak "unieważnienie ślubu kościelnego". Można jedynie stwierdzić, że ślub został nieważnie zawarty, np. pod przymusem, albo nieświadomie itp.
Rea
3 miesiące temu
niech się dowiedzą, który p. w koloratce udzielił rozwodu Jackowi i dorównał Mojżeszowi
xxxxc
4 miesiące temu
Czy to prawda że Antek spotyka się z Ania Lucińska?
KLER
4 miesiące temu
Kurski udzieli wam informacji jak to i za ile to załatwić.
Anna
4 miesiące temu
Wszystko to tylko kwestia pieniądza …. Niestety ….
Anna
4 miesiące temu
Kiedy Antek wyjechał z choroba SM od razu mówiłam że będą próbować unieważnić ślub kościelny. Podejrzewam, że będzie argument zatajenia choroby. W smaa chorobę nie wierzę i tak
Fiu
4 miesiące temu
To nie kurski zeby raz dwa załatwic uniewaznienie
oj księża
4 miesiące temu
To obrzydliwe,że kościół unieważnia śluby kościelne ludziom , którzy mają dzieci, są po długoletnim pożyciu... ale są bogaci , politykami, aktorami, biznesmenami.. Znam kobietę, która absolutnie po wielu staraniach , pisma do kurii.. nie otrzymała unieważnienia małżeństwa kościelnego . Powód mężczyzna nie mógł współżyć był zanik męskich organów.Kobieta pozostała dziewicą (rozwiodła się}, ale unieważnienia ślubu kościelnego nie otrzymała. Widocznie nie dała odpowiedniej kasy i nie była dla kleru osobą ze "świecznika".
obserwator
4 miesiące temu
Dlaczego trudne? Jak Antoś podsypie trochę grosza hierarchom kościelnym to dostanie unieważnienie - jak Kurski - w ciągu kilku miesięcy. Wszystko jest kwestią stawki.
Czytelniczka
4 miesiące temu
Niech podpytaja tego znanego polityka J.K i jego żony jak uzyskali rozwód kościelny posiadajac dzieci, chyba nie było trudno? A może to byli wybrancy ?
Aggggg
4 miesiące temu
Ten ślub na pokaz jedna wielka porażka i jeszcze pokazywali w telewizji przysięgę pana młodego porostu zenada
Warszawa22
4 miesiące temu
Ogólnie to dziwna sytuacja. Po pierwsze, czy ktoś slyszyszal by o Joannie gdyby nie Królikowski? Chyba tylko po to był ten cyrk zwany ślubem...
Tak tylko pyt...
4 miesiące temu
Mówienie o trudnościach w unieważnieniu ślubu kościelnego to chyba jakaś bzdura. Znany jest publicznie przypadek unieważnienia dwóch ślubów kościelnych ( i to jednego z nich po wielu latach) w celu zawarcia trzeciego, nowego ślubu kościelnego między rozwodnikami . Ciekawe czy Kościół unieważnia również dzieci pochodzące z tych związków?
Jolka
4 miesiące temu
Garnitur ładny, ale zapomniała założyć bluzkę lub shirt.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie