Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Julia Sobczyńska z "Top Model" WZIĘŁA ŚLUB z partnerką! Polskie prawo nie jest po ich stronie: "Jak coś się stanie, to jesteśmy sobie OBCE"

127
Podziel się:

Julia Sobczyńska, niegdyś uczestniczka 10. edycji programu "Top Model", ogłosiła, że jest już po ślubie z partnerką. Niestety w Polsce nie mają szansy być małżeństwem w świetle prawa. "I tak nie możemy wziąć razem kredytu ani kupić mieszkania".

Julia Sobczyńska z "Top Model" WZIĘŁA ŚLUB z partnerką! Polskie prawo nie jest po ich stronie: "Jak coś się stanie, to jesteśmy sobie OBCE"
Julia Sobczyńska z "Top Model" wzięła ślub z ukochaną. Prawo niestety nie jest po ich stronie (Instagram.com)

Julia Sobczyńska zyskała rozpoznawalność dzięki udziałowi w 10. edycji programu "Top Model". Dotarła wówczas do finału, gdzie zajęła 3. miejsce, ustępując miejsca tylko Nicole Akonchong i Dominice Wysokiej. Już na etapie castingów przyznała, że ogromnym wsparciem jest dla niej narzeczona, która wspierała ją tego dnia za kulisami. Z kolei po finale show głośno było o ich zaręczynach.

Julia Sobczyńska wzięła ślub z ukochaną. Zmieniono dla ich treść aktu

O tym, że Julia oświadczyła się ukochanej, media donosiły jeszcze w listopadzie 2021 roku. Od tego czasu panie angażowały się w różnorakie akcje na rzecz środowiska LGBT+ w Polsce, a nawet pojawiły się razem z Judytą na okładce polskiego "Vogue'a". Teraz z kolei dowiadujemy się, że panie są już po ślubie i dwóch weselach. Niestety polskie prawo nie jest w tym przypadku po ich stronie.

My jesteśmy już po dwóch weselach, jedno było w klubie, taka impreza tematyczna, a drugie to było już takie bardziej poważne w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, w Pałacu Kultury i to było przy spektaklu Szymczyka - ujawniła Sobczyńska w rozmowie z Plotkiem.

Choć podczas uroczystości doszło do odczytania aktu, to jego treść trzeba było zmodyfikować, gdyż jego oficjalna wersja wyklucza możliwość zawarcia związku małżeńskiego osób tej samej płci.

Dostałyśmy obrączki, była pani z godłem na szyi, był odczytany cały akt, oczywiście był odczytany akt, który jest obecnie panujący, czyli ten, który mówi o tym, że tylko osoby heteroseksualne mogą wziąć ślub. Został on delikatnie przekształcony i wszyscy, którzy byli na sali, byli świadkami naszych zaślubin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przemysław Czarnek o uchwale anty-LGBT. Mocna odpowiedź Włodzimierza Cimoszewicza

Julia Sobczyńska z "Top Model" już po ślubie. Polskie prawo nie jest po ich stronie

Niestety nie jest tajemnicą, że pary jednopłciowe wciąż nie mogą liczyć na przywileje, które mają niejako "z automatu" osoby heteronormatywne. Julia i jej partnerka Judyta mogły oczywiście wziąć ślub poza granicami kraju, jednak w Polsce dokument nie miałby mocy prawnej, a one wciąż byłyby dla siebie obce.

I tak nie możemy wziąć razem kredytu, przynajmniej z żadnego polskiego banku, i tak nie możemy razem kupić mieszkania, jeżeli coś się stanie Judycie lub mi, nie daj Boże, i któraś z nas jest w szpitalu, no to my jesteśmy obce dla siebie, lekarz nie ma takiego prawa, żeby udzielić nam jakichkolwiek informacji.

Tak długo, jak stan prawny nie stanie się bardziej inkluzywny, Julia i Judyta nie będą w stanie oficjalnie zalegalizować ich związku. Nie pozostało więc nic innego, jak liczyć na zmiany - zarówno te prawne, jak i personalne, u władzy. O zbliżających wyborach była kandydatka na "Top Model" mówi:

Nie będę tutaj namawiać, ale wydaje mi się, że zmiana jest na pewno potrzebna.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(127)
arigato
3 miesiące temu
to idźcie do notariusza a nie jakiś cyrk ze ślubami...
Ola
3 miesiące temu
Z tym lekarzem to poleciała. Przecież to można prawnie załatwić, nawet z sąsiadka, już niech nie zgrywa takiej prześladowanej i biednej.
Angie
3 miesiące temu
Dziewczyny możecie wziąć razem kredyt 😉 Banki nie zaglądają Wam do łóżek, a oprocentowanie takie, że hej 😜
Kizia
3 miesiące temu
Przecież mogą razem kupić mieszkanie
XDXDXD
3 miesiące temu
kredyt możesz wziąć nawet z sąsiadem xd
Najnowsze komentarze (127)
Obserwatorka
2 miesiące temu
Osoby LGBT są najbardziej prześladowane przez nas w tym kraju
PAMIĘTAM
2 miesiące temu
Może i za Tuska państwo było teoretyczne ALE PROSTEGO CZŁOWIEKA SZANOWANO
Wiadomo
2 miesiące temu
Mowisz totalna opozycja a w domyśle LGBT mówisz LGBT a w domyśle totalna
Homofob
2 miesiące temu
Jestem, byłem i zawsze będę homofobem
Jeden z wielu
2 miesiące temu
A ja dalej spokojnie popieram Konferencję
Oli
2 miesiące temu
Pewne żaden ich nie chciał ,zdradził.i.zostawił))
babcia
2 miesiące temu
A żyjcie sobie jak.chccie. skoro to. wam.odpowiada !W Polsce to slubu nie będzie!!Małżeństwa to kobieta i mężczyzna!!Zostanicie na starość dwie raszple bez dzieci wnuków.i rodziny!! Smutne życie((
Magda
3 miesiące temu
W szpitalu podaje się osobę do kontaktu, więc... Niech poda żonę i tyle. A jakoś śluby heteryków z zagranicy są u nas wazne, więc skoro ślub był gdzieś indziej, to u nas powinien być ważny przecież. Trochę to dzikie.
hetero
3 miesiące temu
No i gitara. Co tu więcej komentować? Chciałbym, by Polacy dorośli do tego, aby takie sprawy przestały być tanią sensacją.
Dcd
3 miesiące temu
Małżeństwa homoseksualistów, które są legalnie zawarte np. W Brazylii nie są u nas ważne? Przecież te osoby mają wspólne nazwiska, akt ślubu, są legalne, itd. Więc nie wiem, czemu Polska miała tego nierespektować. Polska może zabronić zawierać takich ślubów w Polsce, ale musi respektować legalnie zawarte ślubu w krajach, w których to jest legalne. Może się zdarzyć, że w takiej Brazylii lub innym kraju prezydent będzie gejem i będzie miał męża. Polska wtedy "pierwszego partnera" nie uzna z prawowotnego małżonka tego prezydenta.
Pff
3 miesiące temu
I dobrze ze polskie prawo nie po ich stronie ….. cyrki jakies…
prawda
3 miesiące temu
Zabawne jest to poczucie wyższości hetero w stosunku do homo. Jeśli ktoś może czuć się lepszy, to tylko osoby aseksualne, bo są całkowicie ponad "tym"
poziomka
3 miesiące temu
Idzcie do notariusza jak kazdy zwykly obywatel, a nie drame krecice, ze takie biedne poszkodowane. Kazdy tak ma, niewazne, czy w malzenstwie, konkubinacie, rodzenstwo czy inne pokrewienstwa, musisz udowodnic relacje prawnie i tyle. Przestancie robic z siebie ofiary.
Aga
3 miesiące temu
A ONE SĄ NA TYLE NIEOGARNIĘTE, ŻE NIE WIEDZĄ, ŻE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK NOTARIUSZ ?! CZY WOLĄ UDAWAĆ GREKA I GŁUPA PALIĆ ?! 🤔 TA DRUGA ODPOWIEDŹ JEST TĄ WŁAŚCIWĄ.
...
Następna strona