Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|
aktualizacja

Julia Wróblewska spędza święta samotnie: "Nie uważam tego okresu za narodziny Boga"

447
Podziel się:

Julia Wróblewska odpowiedziała jednemu z fanów, który stwierdził, że jest religijna skoro urządza wigilię. "Choinka jest pogańska, tak samo dzielenie się prezentami" - tłumaczyła mu celebrytka.

Julia Wróblewska spędza święta samotnie: "Nie uważam tego okresu za narodziny Boga"
Julia Wróblewska wyznała, że spędza święta samotnie (Instagram)

Julia Wróblewska przeszła długą drogę od popełniającej liczne wpadki celebrytki do uczulającej na problemy psychiczne influencerki. Aktorka nie boi się zabrać głosu w sprawie ważnych tematów społecznych i często wdaje się w światopoglądowe dyskusje z internautami komentującymi jej wpisy.

Ostatnio Wróblewska zdradziła swoim fanom, jak zamierza celebrować tegoroczne święta.

Wszystkiego co najlepsze kochani! Ja tę Wigilię spędzam samotnie, bo nie chcę niepotrzebnie narażać moich dziadków i starszych członków rodziny. Chciałabym życzyć wam spełnienia waszych marzeń i celów, które postawicie sobie na Nowy Rok. Oby był dla nas łaskawszy niż obecny i pozwolił nam bardziej się rozwijać. Życzę też zdrowia, bo w tych czasach to najcenniejszy skarb. Mam nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli tulić się do wszystkich i spotykać poza domem. Buziaki - napisała Wróblewska.

Zobacz także: Julia Wróblewska uderza w Edytę Górniak

Jeden z fanów nie rozumiał dlaczego dystansująca się od religii Wróblewska składa życzenia świąteczne.

A jednak święta uznajesz hmm - napisał.

Choinka jest pogańska, tak samo dzielenie się prezentami. Jak już mówiłam, spędzam wtedy czas z rodziną jedząc kolację, ale nie chodzę do kościoła, nie modlę się, ani nie uważam tego okresu za narodziny Boga - odpisała mu Julia.

Na swoim InstaStory Julia doprecyzowała, że nie chce obrazić niczyich uczuć religijnych, a jedynie "przedstawić fakty".

Święta Bożego Narodzenia powstały z połączenia tradycji w okresie chrystianizacji. (...) Chrystus nie urodził się 25 grudnia, właściwie nie wiadomo dokładnie kiedy, ale mówi się o październiku. Na ziemiach słowiańskich i nie tylko w tym czasie obchodzi się przesilenie zimowe, od 25 grudnia dni stają się dłuższe (...).

W tym miejscu chcę wyliczyć tradycje, które w trakcie chrystianizacji wcielono w Boże Narodzenie. Chrześcijanie, by zachęcić pogan do przejścia na ich wiarę, musieli dopasować się w pewnym stopniu, złączyć religie. Boże Narodzenie nie pochodzi wcale od chrześcijan, ale od pogan, naszych przodków. Więc jeśli oczekujecie, żeby szanowano wasze tradycje, proszę nie zapominajcie o własnych przodkach i tym, ile wprowadzili do naszego życia.

Więc co obchodzę? Przesilenie. Czas, gdy dni stają się dłuższe, przyroda coraz bardziej budzi się do życia, a słońce triumfuje nad ciemnością. Jeśli ktoś chciałby nazwać mnie hipokrytką, bo spędzam czas z rodziną w te dni, niech zastanowi się, skąd te święta właściwie się wzięły - grzmi Julia.

Zgadzacie się z Wróblewską?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(447)
JatoJa
rok temu
Ta dziewczyna, bardzo potrzebuje dobrego psychologa. Jej zachowanie, aż woła o pomoc.
Wera
rok temu
Jeszcze jej neta nie odcieli !!!
dan60
rok temu
Kogo interesuje co ta panna ma do powiedzenia.
Stajenny
rok temu
W sumie co nas to i teresuje
Jaa
rok temu
To po co ta choinka? Aha zapomniałam lans
Najnowsze komentarze (447)
Natalia
rok temu
Ma racje ! To prawda ! Lepiej Wy komentatorzy zapoznajcie się z historią dlaczego ubieramy choinki... Za czasów Starożytnych nie było takich „trendów”.
Brak słów
rok temu
Dziewczyna wyraża swoje zdanie na temat świąt i dobrze że ma swoje zadanie.... A jak z nim się nie zgadzacie to nie upoważnia was to do poniżania, wyśmiewania się z niej a tym bardziej do kierowania jej do lekarza. I to do jasnej cholery ma być okey? Ludzie ogarnięcie się. Każdy ma swoje zdanie. Każdy może się wypowiedzieć i uszanujmy to... A tak w ogóle to nie ma tacy z was, nas katolicy w nawet nie wiedzieli nie którzy skąd jest ta choinka.
Tak ,tak
rok temu
j.wroblewska..... BARDZO A BARDZO ZLA OSOBA .... SAMOLUBNA ,BEZWARTOSZCZI OSOBISTEJ.... W IMIE ZEMSTY ,PRAWIE WSZYSTKO ZROBI.. PROSTAC...A BEZ DNA.... ........ a ta meghan..... TEZ JEST ZLA I MSZCZIWY OSOBA... A NIC NIE MYSLI MADRZE.. NIA KIERUJE ZEMSTA .... A NIE MADROSZCZ.. DOPIERO PRZY BIEDZE UDAJE NIEWINIATKO.... A TO CHWILOWE...
Ghjj
rok temu
Bronicie jak lew świąt, które tak jak powiedziała - nie są w pełni naszą tradycją. bardziej jakimś pomieszaniem: chrześcijaństwa, pogaństwa i reklamy coli. odsyłacie do psychologa co RÓWNIEŻ NIE JEST ZA GROSZ SŁOWIAŃSKIE, bardziej anglsaskie.
Kicia
rok temu
Niech jej ktos pomoze z nia co raz gorze
Wuwua
rok temu
Niestety potrzebuje lekarza, bo na naukę już za późno. Poczytaj dzieciaku, co zawdzięczasz poganom, a co cywilizacji chrześcijańskiej- europejskiej. Żeby się przekonać jaki mamy luksus żyć w cywilizacji chrześcijańskiej, wystarczy wyjechać na tydzień np. do Kataru. Na pierwszy rzut oka, jest pięknie i na bogato. Ale po wylądowaniu na Okęciu człowiek oddycha z ulgą
Maxx
rok temu
Żałosne to coś
Ewa
rok temu
Nieznajomość historii nie zwalnia państwa z myślenia . Za posiadacie własnego zdania , co do celebrowania świąt wysyłacie do psychologa . Pani Julia mówi prawdę , proszę trochę poczytać , wy możecie się z tym absolutnie z tym nie zgodzić . Co powiecie , że ponoć panu Najsztubowi kolędy polskie kojarzą się z pedofilią , jakieś przemyślenia ? Nikt nie obraża Boga , ale choinka to taki ładny akcent , który z Bożym Narodzeniem ma niewiele wspólnego ,
Gaga
rok temu
Ona ma rację ,Jezus nie urodził się w grudniu tylko we wrześniu,to są święta pogańskie
Kain
rok temu
Przepraszam ale nie znam człowieka...
1111o matko
rok temu
Dobrego psychologa i to szybko 😃😃😃
zenuła
rok temu
a co to w ogole jest???
Magda
rok temu
Ma rację. Ja obchodzę święto rodziny, a nie narodziny "boga".
nie wiem
rok temu
Kto to ale bralbym od tylu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie