Trwa ładowanie...
Przejdź na
MOS
|

Justyna Steczkowska biadoli na marne zarobki, przyznając: "Kilka tras przyniosło mi finansową porażkę"

240
Podziel się:

Wokalistka ujawniła, że jej projekty artystyczne niekiedy okazują się finansowymi klapami. Justyna Steczkowska zdradziła, w jaki sposób reperuje domowy budżet.

Justyna Steczkowska biadoli na marne zarobki, przyznając: "Kilka tras przyniosło mi finansową porażkę"
Justyna Steczkowska biadoli na marne zarobki, przyznając: "Kilka tras przyniosło mi finansową porażkę" (AKPA)

Mogłoby się wydawać, że Justyna Steczkowska nie może narzekać na brak pracy, a tym samym pieniędzy. Artystka często koncertuje, występuje na imprezach telewizyjnych, ostatnio np. na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem, jak i zasiada w fotelu jurorskim w muzycznym talent show TVP "The Voice of Poland". Mimo to nie zawsze gwiazda jest zadowolona ze swoich zarobków.

Justyna Steczkowska o finansowej porażce

Steczkowska w najnowszym wywiadzie dla "Wprost" wyznała, że jej ambicje artystycznie nieraz spotykały się z niezrozumieniem publiczności, a przez to i z finansową stratą.

Moja droga zawodowa to nie jest pasmo samych sukcesów i nigdy nie była usłana różami, a jeśli nawet taka bywała, to róże miały więcej kolców niż aksamitnych, czerwonych płatków. Mam na swoim koncie wiele niepowodzeń: kilka moich osobistych tras przyniosło mi finansową porażkę, pomimo bardzo dobrej sprzedaży biletów, "sold-out’ów", miłości ludzi i ich zainteresowania. Moje pomysły, jak te trasy mają wyglądać, przerastały sprzedaż - ujawniła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Leon Myszkowski o tym, czy osiągnąłby sukces, gdyby nie znana mama

50-letnia diwa nie zamierza jednak rezygnować ze swoich śmiałych planów, choć czasami kończy się tym (przynajmniej tak twierdzi gwiazda), że Justyna Steczkowska rezygnuje z honorariów na rzecz artyzmu.

Chcąc pokazać się publiczności z jak najlepszej strony, świadomie rezygnowałam ze swojego honorarium, żeby spełnić swoje muzyczne marzenia. Dla mnie kontakt z publicznością to są wyjątkowo szczęśliwe chwile, a pieniądze staram się zarabiać też gdzie indziej, by móc finansować swoje kolejne trasy koncertowe - dodała.

Artystka na łamach wprost ubolewa, że wolałaby żyć tylko z koncertowania, ale musi ratować się finansowo w inny sposób. Sposobami Steczkowskiej na zarobek jest głównie sprzedaż praw autorskich do swojej muzyki w reklamie, filmie czy programach. Co ciekawe, nie wymieniła kontraktu z TVP.

Justyna Steczkowska o kosztach tworzenia muzyki

Przy okazji Justyna Steczkowska ujawniła koszty tworzenia swojej muzyki. Zdradziła konkretne stawki produkcyjne, biadoląc na niewielki zysk z odsłuchań na Spotify i YouTube, który "płaci 4000 zł za milion odtworzeń i te pieniądze trzeba podzielić pomiędzy wytwórnię, producenta, artystę".

Każda piosenka to jest koszt kilku, kilkunastu tysięcy złotych, między 8 a 12, różnie. Potem dochodzi do tego teledysk – minimum kilkanaście tysięcy złotych za taki najprostszy, który ma przyzwoitą jakość, następnie reklama, żeby ktoś w ogóle mógł to dostrzec, zauważyć, ponieważ każdego dnia jest bardzo dużo premier nie tylko muzycznych, ale też w innych dziedzinach sztuki. Taka jedna piosenka z teledyskiem i reklamą potrafi kosztować kilkadziesiąt tysięcy, w zależności ile możesz zainwestować. I teraz sama policz: ile musisz mieć odsłuchań na Spotify, żeby zwróciły się same koszty? - wyłożyła kawę na ławę.

Współczujecie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(240)
Zastanawiamsi...
rok temu
Może to nie jest kwestia ile kosztuje produkcja piosenki a może jakości muzyki i tekstu?
gay
rok temu
No to sama jest sobie winna. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Może zamiast pawich piór w tyłek wystarczy mikrofon i repertuar, który się obroni bez zbędnych elementów.
Oli
rok temu
Wydaje się jej, że ma wybitny i niepowtarzalny głos, tyle tylko, że jej wycia nie da się słuchać, same szpilki nie pomogą!
Dosia
rok temu
A jakie ta pancia ma przeboje? Ja znam jeden dziewczyna szamana sprzed 30 lat!
Pola
rok temu
Zapętlona w jakimś swoim wyobrażeniu o artyźmie. Jakby miała dobry przekaz to wystarczą dżinsy, t-shirt i gitara a stadion cały śpiewa. Niestety tu jest dorabianie na siłę otoczki do mało świeżej i ciekawej treści.
Najnowsze komentarze (240)
Jan
rok temu
Nie dała Pani synkowi Ba mandat
ewucha
rok temu
a bilety na koncert to od 200 do 500 zeta
aaa
rok temu
Klasy to ona nie ma...
sanah
rok temu
A ja chciałabym sie dowiedzieć ile kosztuje np sanah produkcja jednej piosenki. Najprostszy teledysk, nigdzie nie trąbi o premierze, a mimo to kazda nowa piosenka to hit. Justyna, zejdz na ziemie...
Ada
rok temu
Mając taką paskudną muzykę nic dziwnego ze jest coraz mniej ludzi
Garou
rok temu
Kto słyszał jej duet z Garou? Dla mnie porażka.Kompletnie się z nim nie zgrała.Fałszowała tak, że uszy wykręcało.
Diana
rok temu
Muzyka musi mnie oczarować,ukoić, odprężyć i pozytywnie zadziwić.Ja osobiście nie spieszyła bym nawet na darmowy koncert Justyny.Rzecz gustu.
afrsefsdf
rok temu
bo ta Pani się zafiksowała na coś co już dawno jest przestarzałe..., widać było po jakości występu na sylwestrze..., pomysł tej pani na siebie to jedynie wygląd..., niestety dziś to już za mało..., a niestety z wyglądu na sylwestrze przypominała siostrę Godlewską... Bardzo to było słabe. Jak znajdzie Pani pomysł na siebie to i słuchaczy przybędzie..., na razie miernota. Radzę się wyciszyć, odrzucić ego, zagłębić się w siebie, dotrzeć do prawdy i otworzyć się na nią
Ale bieda 🤔
rok temu
Justysia poproś Marylkę R. aby dała Ci chociaż jej jeden złoty kran, wsadzisz do komisu i będzie gucio z głodu nie umrzesz lub niepokalany duszpasterz tatuś z tacy co coś podrzuci 🤣
Jon.....
rok temu
Ten ktoś to co?.
nnnnn
rok temu
Starsza pani, która kreuje się na diwę i ikonę seksu... tylko ani diwy ani seksu... Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny ;)
Rada.
rok temu
Cyt. Justyna Steczkowska biadoli na marne zarobki, przyznając: "Kilka tras przyniosło mi finansową porażkę... To wracaj do księdza tatusia On zawsze coś z tacy zajuma ! Kto ma księdza w rodzinie ten nigdy nie zginie 🎚️
Maria
rok temu
Zapraszamy bardzo do Białegostoku. Do pięknej opery tu zawsze jest 100 % frekwencja ( ok 1000 osób na widowni)
Zofia 67
rok temu
Tej pani nie da sie lubic.
...
Następna strona