Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|

Karolina Korwin Piotrowska komentuje brak nominacji dla "Chłopów". "Tak jest, gdy wygrywa STRACH I POLITYKA"

164
Podziel się:

Film "Chłopi" nie dostał żadnej nominacji do Oscarów 2024. Głos w sprawie zabrała Karolina Korwin Piotrowska, która winy doszukuje się w sferze politycznej: "Gdybyśmy dali 'Zieloną granicę', nominacja byłaby moim zdaniem pewna".

Karolina Korwin Piotrowska komentuje brak nominacji dla "Chłopów". "Tak jest, gdy wygrywa STRACH I POLITYKA"
Karolina Korwin-Piotrowska komentuje nominacje do Oscarów (AKPA, KAPiF)

23 stycznia 2024 roku ogłoszono długo wyczekiwane nominacje do tegorocznych Oscarów. Polskim kandydatem była produkcja Doroty Kobieli-Welchman i Hugh Welchmana "Chłopi". Niestety, ekranizacja powieści Władysława Reymonta, mimo że została zgłoszona aż w pięciu kategoriach, to ostatecznie nie otrzymała żadnej nominacji.

W świetle niedawnych wydarzeń o komentarzach pokusiła się Karolina Korwin Piotrowska. Krytyczka filmowa opublikowała na Instagramie post, w którym winy doszukiwała się w determinantach komisji. Zdaniem filmoznawczyni produkcje poruszające sferę społeczno-polityczną mają znacznie większe szanse na uzyskanie nominacji. Korwin Piotrowska dała jasno do zrozumienia, że polskim kandydatem powinien być film Agnieszki Holland "Zielona granica".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska o kulisach pracy w TVN i konflikcie z gwiazdami

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje Oscary i brak nominacji dla "Chłopów"

No i nie ma nominacji dla Polski. Tak to jest, gdy wygrywa polityka, strach, układowość. Gdybyśmy dali "Zieloną granicę", nominacja byłaby moim zdaniem pewna. No ale nominowaliśmy kandydata przed wyborami, więc... nie było wiadomo, co będzie "polityczne", a co nie, a to samo w sobie brzmi już fatalnie. Smutne to wszystko jest bardzo. Współprodukowany przez PL "The zone of interest" - "Strefa interesów" - ma szansę w kilku kategoriach [...] - napisała na Instagramie.

Zgadzacie się z jej opinią?

Twoje zdanie jest dla nas ważne, dlatego prosimy o wypełnienie ankiety.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(164)
sss
miesiąc temu
Kiedyś zarywałam noc, żeby na żywo patrzeć kto dostaje Oscara. Teraz, w związku z tą poprawnością, która jest moim zdaniem manipulacją i wymuszaniem nagród dla tych co ich nie powinni dostać, już nie patrzę. Śpię.
Ass
miesiąc temu
Film wspaniały, ale wygrywają tylko wojująco-lewackie
Oscar
miesiąc temu
No wiadomo, musi pojechać Holland a nie Poland
Noo
miesiąc temu
Obyśmy jeszcze wszyscy tych wyborów nie żałowali.Jak to się mówi:"Nie chwali dnia przed zachodem słońca"
Jan
miesiąc temu
Chłopi stara wersja wspaniała. I tylko ta wersja zasługuje na oskara
Najnowsze komentarze (164)
rene
miesiąc temu
Pani krytyczka Korwin wie jak komu się przypodobać. Nie bez powodu jednak słaba 'Zielona granica' nie została polskim kandydatem do Oscara. Ludzie w Europie (Niemcy, Włosi, Szwedzi) i Amerykanie mają już dość tego tematu. M.in dlatego Trump cieszy się wysokim poparciem.
MArco
miesiąc temu
Zauważyłem jedną prawidłowość przy przyznawaniu Oscarów: szanse znacząco rosną jeśli: temat jest żydowski, artyści i twórcy mają takie korzenie.
Ania
miesiąc temu
Nie ma murzyna w obsadzie to nie ma oscara. Może zielona granica miałaby szansę bo są tam jacyś kolorowi bici przez białych a o to chodzi w tym cyrku. Mogli Jagnę pomalować na czarno.
mimi
miesiąc temu
kobiela zapomniała o mnie, nie obsadziła i nominacji nie ma ....
WEJROTON
miesiąc temu
Judeoscary !!! Śmiech na sali. Ida go otrzymała, bo Pawlikowski też 🇮🇱
Marta
miesiąc temu
Nowa wersja Chłopów jest beznadziejna.Zasnęłam w trakcie oglądania
Azaaza
miesiąc temu
Najważniejsza w Chłopach była scena gwałtu. W książce jej nie pamiętam. Ale oczywiście musi być wieczne tarło i chuda zabiedzona Jagna
Krytyk
miesiąc temu
"Zielona Granica" jest filmem miernym, niemogącym mierzyć się z wspaniałym filmem jak "Papusza" i dobrym jak "Idą". ZG jest poniżej pewnego poziomu. Jest jak migrant ekonomiczny, oszukany
Prawda
miesiąc temu
Widziałam ten film, sory ale na Oscara to się nie nadaje. Polacy nad wszystkim pieją z zachwytu. Do Oscarów to tylko wybitne filmy są nominowane..
Przsztyczek
miesiąc temu
Za to 5 nominacji dostal film o zagladzie w pl krecony na ter rzecz, jeszcze okreslaja go polskim
Agnieszka
miesiąc temu
Wielka szkoda, filmu.nie widziałam za to muzyka z filmu wspaniała. Może nie każdemu przypadła do gustu ta rysowana wersja 🤷‍♀️
Gadu
miesiąc temu
Słuchajcie tej pani, ona wszystko wie najLepiej
Ryt
miesiąc temu
Skandal! Taki wspanialy film!
Kasa
miesiąc temu
Wy naprawde nie wiecie za co jest ta statuetka. Bolek i lole miał by większe szanse!. Film znany od pięćdziesięciu lat obrobiony przez sztuczną inteligencję i co to ma byc cudem kinowym.
...
Następna strona