Trwa ładowanie...
Przejdź na
Spinner
Spinner
|
aktualizacja

Karolina Korwin Piotrowska uderza w koalicję rządzącą: "CZAS RUSZYĆ ZADY. Wbijcie sobie do tych politycznych łbów..."

371
Podziel się:

Karolina Korwin Piotrowska nigdy nie ukrywała, że jest sojuszniczką środowisk LGBT+. Dziennikarka wspiera postulaty nieheteronotmatywnych Polaków, w tym legalizację związków partnerskich. Ostatnio zwróciła się nawet wprost do polityków.

Karolina Korwin Piotrowska uderza w koalicję rządzącą: "CZAS RUSZYĆ ZADY. Wbijcie sobie do tych politycznych łbów..."
Karolina Korwin Piotrowska uderza w koalicję rządzącą (East News)

Jako że czerwiec to tzw. Miesiąc Dumy, w wielu miastach na świecie, również w Polsce, organizowane są Parady Równości. W Warszawie przemarsz odbył się 15 czerwca. Na miejscu zjawiła się garstka znanych i lubianych, w tym Andrzej Piaseczny. Julia Wieniawa wcześniej okazała swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+, występując w tęczowym klubie w stolicy. Głos w temacie praw osób homoseksualnych w naszym kraju zabrała też Karolina Korwin Piotrowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska o kulisach pracy w TVN i konflikcie z gwiazdami

Karolina Korwin Piotrowska krytykuje politykę rządu

Jednym z postulatów społeczności LGBTQ+ w naszym kraju jest umożliwienie zawierania związków partnerskich. To zmiana w prawie, na którą czekają nie tylko osoby w relacjach jednopłciowych. Korwin Piotrowska przypomniała o tym w długim wpisie na Instagramie.

TO KIEDY TE ZWIĄZKI PARTNERSKIE? Jak myślicie? Droga koalicjo, może czas ruszyć zady, zamiast latać po telewizjach, wywiadów udzielać, do roboty się wziąć? I może wbijcie sobie do tych politycznych łbów, że związki partnerskie dotyczą wszystkich? Każdej orientacji - zagrzmiała na wstępie.

Dziennikarka chętnie zabiera głos w tematach społecznych i politycznych. Tym razem widać, że była szczególnie rozjuszona. Podobnie jak wiele osób w Polsce, które od lat czekają na zmiany w prawie. Kwestia związków partnerskich wraca jak bumerang, jednak jak na razie bez większych dyskusji w Sejmie.

Karolina Korwin-Piotrowska o związkach partnerskich

Mamy 2024 i czy możemy już przestać wsadzać ludziom ręce w gacie i pytać, kto z kim śpi? - pisała dalej Karolina Korwin-Piotrowska.

Następnie przytoczyła wyniki sondażu wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Z odpowiedzi Polaków wynika, że 62,6% jest za wprowadzeniem ustawy o związkach partnerskich, która "ureguluje m.in. kwestie podatków i dziedziczenia zarówno dla par jednopłciowych, jak i dwupłciowych".

Internauci podzielają frustrację dziennikarki. W komentarzach pod jej wpisem nie brakuje złości i rozpaczy.

Ile można czekać?; Jesteśmy 100 lat za wszystkimi; Ustawa "się pisze" pod stołem i chyba nikt nie wierzy, że wreszcie powstanie - piszą obserwatorzy Korwin Piotrowskiej.

Mają rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(371)
tak jest
4 tyg. temu
Piotrowska! Chcesz zaistnieć to zapytaj Tuska gdzie kwota wolna od podatku, dobrowolny ZUS, składka zdrowotna, renta wdowia, mieszkania dla studentów, benzyna po 5,19 i pozostałe 96 konkretów. Głupoty zostaw na koniec!
WASI SKROMNI
4 tyg. temu
Rok 2023, Donald Tusk: - „Ekipa gabinetu Morawieckiego to 107 osób, mamy najliczniejszy rząd w Unii Europejskiej. To Bizancjum, trzeba to ukrócić”. Rok 2024: Rząd premiera Tuska po miesiącu od utworzenia ma 112 osób (ministrów i wiceministrów), a na początku lutego było już 121. Od marca odmawiają podawania danych. W okresie 3 miesięcy (!) urzędowania ministrowie rozdali swoim podwładnym KILKANAŚCIE MILIONÓW złotych nagród i dodatków. W pierwszych dniach urzędowania minister finansów przyznał nagrody w wysokości niemal 3,9 mln złotych. Z kolei w MSWiA Kierwińskiego wypłacono od 13. grudnia do końca lutego 1. 374. 761,00 zł nagród, 2. 135. 791,88 zł dodatków i 999. 420,29 zł premii. Łącznie resort spraw wewnętrznych i administracji przeznaczył na bonusy 4. 511. 478,17 zł Resort spraw zagranicznych od 13. grudnia ubiegłego roku, a więc od chwili zaprzysiężenia, do 6. Marca 2024 wydał blisko 5 mln zł na nagrody dla urzędników. Szef MSZ Sikorski ma 7 (!) zastępców-wiceministrów, minister finansów Domański sześciu! Zwiększa się też lawinowo ilość urzędników w ministerstwach. Na przykład: w porównaniu do 1. stycznia 2023 roku stan etatowy pracowników resortu zdrowia (Izabela Leszczyna) znacznie się rozrósł. Za rządów PiS wynosił 799,7 etatów. 5. marca 2024 już 866,4. Trzeba było jakoś obdzielić aparatczyków oraz funkcjonariuszy 11 partii i ugrupowań koalicji 13. grudnia, więc koryto musiało zdecydowanie się powiększyć i być bardziej obfite...
Nieeeee
4 tyg. temu
Są inne ważniejsze tematy, a nie tylko bzdury nagłaśniane przez mniejszości!
Polcia
4 tyg. temu
Jak ja mam dosyć tych wszystkich nawiedzonych i znudzonych! Tych binarnych, ordynarnych, jeszcze do niedawna wydzierających się W*****Ć i osiem *. Tych, którzy ciągle krzyczeli, jak to źle im w Polsce. Żył kiedyś w Polsce Pan Jerzy Waldorf, znamienity Polak, Patriota, znawca kultury, wspaniały gawędziarz, wielbiciel jamników i zdeklarowany gej. Żył w związku z przyjacielem, sporządził testament - wszyscy wiedzieli, choć on się nie obnosił. Nikt go nie prześladował, nie izolował, nie gardził.
Aleksandra
4 tyg. temu
Nie no. Skoro w sondażu Rzeczypospolitej 62% Polaków jest za tą ustawa, to trzeba ją wprowadzić 🤣. Naczelną szczekaczka i manipukatorka w kraju się odezwała. Dziennikarką to ona jest jest. Jakoś nie znam ani jednej osoby, która jest za ustawą o związkach partnerskich.
Najnowsze komentarze (371)
Marta lat 32
4 tyg. temu
Niech ta pani ograniczy masturbację. Prawdziwy facet załagodzi jej kompleksy, tylko trzeba być dobrym człowiekiem i na pewno się go znajdzie
Stan
4 tyg. temu
Wtym przypadku ja popieram
Polak
4 tyg. temu
Cały ten rząd nie panuje nad sytuacją w kraju i jak ma jeszcze krzty honoru powinien podać się do dymisji. Tylko jedna telewizja mówi o migrantach, reszta milczy.
Gosc
4 tyg. temu
Nigdy. To się leczy a nie toleruje i wciska ludziom że narząd do wydalania szkodliwych substancji przemiany materii jest do rozmnażania.
Zocha
4 tyg. temu
Ale ta Pani ma parcie na szkło, jest okropna
Bnm
4 tyg. temu
Dziwi mnie, że upokarzanie ludzi i używanie wulgaryzmów przez tą kobietę jest tak społecznie akceptowalne.
Lolla
4 tyg. temu
Fakty są takie, że coraz mniej par chce brać śluby kościelne. Każdy ma mieć wolność wyboru a nie być tresowanym jak w kacecie
Olo
4 tyg. temu
Czy pani celebrytka nie może zarejestrować swojego związku partnerskiego?
Januszek
4 tyg. temu
O tak, pani KKP. Tylko na pani głos czekali! Teraz to już ruszą z posad bryłę świata!
Idealna równo...
4 tyg. temu
Wszyscy są równi wobec prawa. Tacy i tacy mogą wziąć ślub konstytucyjny. Tacy i Tacy nie mogą wziąć ślubu niekonstytucyjnego. O co chodzi z tą dyskryminacją?
z zezem 🤓
4 tyg. temu
Wzdłuż zapory na granicy z Białorusią powinny być codziennie parady środowiska gejowskiego.
Ira
4 tyg. temu
A kto im zabrania być w związku? LGBT robi medialny szum wokół siebie, wystarczy iść do radcy prawnego , zalegalizować to i owo co się komu należy w razie w i wszystko,są ważniejsze sprawy 🤔
ddd
4 tyg. temu
W obliczu tego co się dzieje w PL jest to niewątpliwie najważniejszy problem po podwyżkach wszelkiej maści, sprowadzaniu migrantów, nakrętek do napojów itp. ???
Ada
4 tyg. temu
Baba nigdy nie jest zadowolona z niczego! Wieczna krytyka i niezadowolenie,dlatego jest sama i sfrustrowana!
...
Następna strona