Trwa ładowanie...
Przejdź na
Spinner
Spinner
|

Karolina Korwin Piotrowska uderza w polityków, którzy krytykują "Zieloną granicę", choć nie widzieli filmu: "Czują się lepiej"

144
Podziel się:

Karolina Korwin Piotrowska nie ma oporów przed publicznym omawianiem spraw społecznych i politycznych. Ostatnio skomentowała zamieszanie wokół "Zielonej granicy". Odniosła się zarówno do krytyki ze strony polityków, jak tego, kto gra w filmie.

Karolina Korwin Piotrowska uderza w polityków, którzy krytykują "Zieloną granicę", choć nie widzieli filmu: "Czują się lepiej"
Karolina Korwin Piotrowska (AKPA)

"Zielona granica" to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Obraz wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland przedstawia kryzys migracyjny ze skupieniem na trudnych sytuacjach, do jakich dochodziło i dochodzi na granicy Polski z Białorusią. Kwestia jest skomplikowana i od kilku lat wzbudza wiele kontrowersji. Zwłaszcza że na granicy co jakiś czas dochodzi do śmierci migrantów, w tym dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska o kulisach pracy w TVN i konflikcie z gwiazdami

Karolina Korwin Piotrowska o krytyce "Zielonej granicy"

Wiele osób zarzuca jednak Agnieszce Holland, że stworzyła film antypolski. Co ciekawe, nierzadko krytycy wcale go nie widzieli. Tak było chociażby w przypadku całej rzeszy polityków z Andrzejem Dudą na czele. Córka reżyserki nie ukrywa, że nagonka na jej mamę doprowadziła do tego, że musi zachowywać na co dzień pewne środki ostrożności.

Mama przestała wychodzić na spacery z psem, panowie z ochrony nie pozwolili jej też jeździć np. metrem czy tramwajem. Musi więc poruszać się wyłącznie samochodem. Jej wolność została ograniczona - mówiła Kasia Adamik w rozmowie z Plejadą.

Głos zabrała też Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka nie rozumie, jak ludzie, którzy nie widzieli filmu, mogli stworzyć wokół niego tak krzywdzącą narrację.

Jako recenzent filmowy nigdy nie zrecenzowałabym filmu, którego bym nie obejrzała. Jestem w zawodzie 25 lat i nie zdarzyło mi się publicznie mówić na temat filmu, którego nie widziałam, albo widziałam tylko zwiastun. Rozumiem, że minister sprawiedliwości, tudzież miłościwie nam panujący pan prezydent i paru niezbyt lotnych polityków, czują się wyżej, lepiej niż recenzenci, którzy siedzą, oglądają ten film i dopiero potem go recenzują - mówiła Plejadzie.

Karolina Korwin Piotrowska poznała aktorów z "Zielonej Granicy"

Dziennikarka opowiedziała też o rozmowach z aktorami, którzy pojawili się w filmie "Zielona granica". Wielu z nich to migranci, którzy rzeczywiście w ostatnim czasie uciekali przez Polskę ze swoich ojczyzn. Dramatyczne sytuacje pokazane na ekranie to ich osobiste historie.

To ludzie, którzy sami byli przez wiele lat w obozach uchodźczych, jeden z wyrokiem śmierci w Syrii. Ludzie, którzy przeżyli koszmar. [...] Te dzieci, które były w filmie, same przeżyły koszmar push-backów i obozów dla uchodźców. Nie rozumiem, nie pojmuję. Mam nadzieję, że ktoś to kiedyś rozliczy, bo tak nie wolno - komentowała.

Widzieliście już "Zieloną granicę"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(144)
Gość
2 miesiące temu
wystarczy zobaczyć trailer, na którym strażnicy z premedytacją rozbijajątermos ze szkłem i rzucają imigrantom, po czym jeden z nich wypija herbatę ze szkłem i zostaje okaleczony... i taki obraz polskiego strażnika granicznego poszedł w świat, był pokazywany na festiwalu w Wenecji... dla mnie taki reżyser i ekipa filmowa to zdrajcy narodu polskiego i od razu podkreślam, że nienawidzę pisu!
Gość
2 miesiące temu
a co Karolinko, jak obejrzymy film hollandowej to nagle okaże się, że pokazał on strażników granicznych we wspaniałym świetle? wiadomo, że nie, bo celem filmu było upokorzenie strażników, uderzenie w obóz rządzący i przekonanie Polaków, że tam na granicy to są same matki z dziećmi i biedni męźczyźni, którzy nie skrzywdziliby nawet muchy, a jaka jest prawda o imigrantach z Afryki i krajów muzułmańskich to możemy dowiedzieć się z prasy, bo codziennie coś piszą o zamachach ze strony arabów, gwałtach, wzroście przestępczości w drastyczny sposób i niechęci do jakiejkolwiek pracy!
opopok
2 miesiące temu
Pudel pokaż Sebastiana, który spalił żywcem pięciolatka i rodziców . Przyczyniłeś się do ujawnienia prawdy , jesteśmy Ci bardzo wdzięczni .
Cóż
2 miesiące temu
Nie trzeba jechać na Syberię, żeby wiedzieć że tam jest zimno 🤷🏼‍♀️
Ziewam
2 miesiące temu
Nie trzeba wkładać ręki do ognia, żeby wiedzieć że parzy 🥱🥱🥱
Najnowsze komentarze (144)
Grot
2 miesiące temu
Krzesło elektryczne to samo zdrowie kto nie siedział nigdy się nie dowie
zorro
2 miesiące temu
Była w purdelu według niej to miejsce święte,dlaczego nie pozwalają czytać mein kamp?
Danka
2 miesiące temu
Dała sobie upust pani od straszenia dzieci.
Sylwia
2 miesiące temu
Nie oglądałam jeszcze "Zielonej granicy" ale widziałam co się działo na granicy. Nie chodzi o to żeby wpuszczać wszystkich i witać ich dywanem z płatków róż ale wg mnie można bronić granic a jednocześnie być człowiekiem dla drugiego człowieka. Nie możemy zakładać, że każdy imigrant (legalny czy nie) jest mordercą, gwałcicielem czy terrorystą. Ja pamiętam te czasy gdzie Polacy w krajach zachodniej Europy byli postrzegani jak złodzieje i pijacy. Nie pamiętamy już tego i takimi stereotypami też się teraz posługujemy? Najbardziej smuci mnie to, że to wszystko miało miejsce w kraju, w którym większość obywateli ma się za katolików. W głowie mi się nie mieści, że w moim kraju odmawiano pomocy medycznej osobom, które tego potrzebowały ale wizy za pieniądze były wydawane. Polacy, co się z nami stało? Z narodu, który ratował Żydów ryzykując własne życie, z narodu, który na sztandarach ma wypisane "Bóg, Honor, Ojczyzna" doszliśmy do takiego etapu, że jesteśmy w stanie spokojnie patrzeć na cierpienie innego człowieka? Przeraża mnie przyszłość jaka nas czeka.
Joe
2 miesiące temu
No coz Jak sie dostaje judaszowe srebniki To takie filmy Musi sie chwalic chociaz totalnie antypolskie ale pieniadz przeslania wszystko
Runner
2 miesiące temu
Karolino, to jest po prostu słaby film. I nie chodzi tu o stosunek do emigrantów, tylko o prymitywne metody propagandowe i czarno-białą kalkę. Żadnej głębi lub refleksji. No chała po prostu!
Sigi
2 miesiące temu
Podaję się że co najmniej 30 osób zmarło po polskiej stronie i dla pis jest to OK . czy by było ok jak po niemieckiej stronie by zginął jeden podciwy polak
Aga
2 miesiące temu
Karolino, oberzałąm to co byłó w tv, więcej nie potrzebuję. W świat poszedł strazny/nieprawdziwy przekaz. Dlaczego ta czeszka tak pluje na poskę, a ty jeszcze j ą bronisz ?. Mam nadzieję, że ludzie z Podlasia ją pozwą. Nie dziwię się, że boi się wychodzić z domu. Zasiała wiatr......
Kasia
2 miesiące temu
Jadąc poza unie europejska musze mieć przy sobie paszport, przechodzę granice przy odprawie celnej, mam prześwietlany bagaz, jestem sprawdzana w rejestrach, czy nie jestem poszukiwana itp. Nie rozumiem, dlaczego mamy wpuszczać do naszego kraju ludzi bez tożsamości? Może mi ktoś wyjaśnić, bo nie rozumiem w czym jestem gorsza, ze musze spełnić wszystkie wymagane warunki przy wjeździe do obcego kraju, a ci ludzie nie muszą?
Lena
2 miesiące temu
Bawią mnie te hordy oburzonych komentujących film "po trailerze" - cały film trzeba obejrzeć, bo jest złożony a nie prosty jak drut jak chcą go zbrzydzić w tvpis. Na tym polega propaganda, że wyjmuje się najbardziej kontrowersyjny fragment i wokół niego osnuwa się całą narrację i krytykę filmu. Kto ulega jej przekazowi ten ulega zwyklej prymitywnej propagandzie. I tyle. Bo ten film w swej ogólnej wymowie nie jest taki jednowymiarowy.
Gall
2 miesiące temu
szkoda czasu na wyjaśnienia - ograniczona z niej osoba - i ten bełkot o biednych ludziach - na miejscu w afryce i azji jest ich wielu - ale to ich nie obchodzi - jak tacy czuli to niech ich wspierają finansowo w ich ojczyznach - ale oni chcą ,żeby inni coś zrobili i nie za ich piniendze -taka to troskliwa dziunia
Kim Una Je
2 miesiące temu
Czy ta Karolina to córka Korwina ?
Podlasiak
2 miesiące temu
Pani Karolino Pani nie dołącza do tych skundlonych klakierów. Zadajcie sobie pytanie czy ci recenzujący film, uważający się za wyrocznie bo go widzieli czy widzieli osobiście pogranicze i rozmawialiście z miejscowymi jak tu się żyje. Ruszcie swe d..ska i zobaczcie drugą stronę medalu i dopiero udzielajcie sprawiedliwych wywiadów.
adam
2 miesiące temu
Jestem za tym żeby każdy naród żył w swoim kraju, ale nie można być obojętnym na cierpienie ludzi zmanipulowanych z obiecankami w tle cudownego bytu przez innych, to nie jest prosty temat , ale na okres chwilowy , póżniej deportacja można a raczej powinno się przyjąć, straszne co człowiek robi dla człowieka to dramat.
...
Następna strona