Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

"Wiadomości" TVP opublikowały materiał o Agnieszce Holland i Zbigniewie Ziobrze. Mocne słowa prowadzącej. "CENZURA"

233
Podziel się:

We wtorek Telewizja Polska nie mogła nie wspomnieć o Zbigniewie Ziobrze, który dostał sądowy zakaz wypowiadania się na temat Agnieszki Holland. Widzowie usłyszeli m.in. o "kneblowaniu ust"...

"Wiadomości" TVP opublikowały materiał o Agnieszce Holland i Zbigniewie Ziobrze. Mocne słowa prowadzącej. "CENZURA"
"Wiadomości" TVP o sprawie Ziobry i Holland. Mocne słowa prowadzącej (AKPA, East News)

Choć mogłoby się wydawać, że "Zielona granica" to tylko kolejny dotykający trudnego tematu film Agnieszki Holland, nic bardziej mylnego. Dramat wyjątkowo zaniepokoił rządzących, którzy dopatrzyli się w nim przytyków względem funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz jego rzekomej antypolskości...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Holland oschle o wpływie Prawa i Sprawiedliwości na polską kulturę

Oberwało się nie tylko produkcji, ale i samej reżyserce. Agnieszce Holland zarzucono m.in. "nienawiść do własnej ojczyzny". Jednym z jej czołowych krytyków jest Zbigniew Ziobro, który postanowił porównać dzieło rodaczki do propagandowych materiałów publikowanych za czasów III Rzeszy. 74-latka postanowiła zareagować, w efekcie czego we wtorek minister sprawiedliwości otrzymał zakaz wypowiadania się na jej temat.

Zbigniew Ziobro reaguje na zakaz wypowiadania się o Agnieszce Holland

Ziobro nazwał decyzję sądu "zamachem na wolność słowa i wolność debaty publicznej w Polsce, którą gwarantuje nam konstytucja", wskazując, że on "jedynie" stanął w obronie pracowników Straży Granicznej:

Agnieszka Holland może porównywać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży granicznej do bandytów, sadystów i niemieckich nazistów. Może mówić o rządzących i demokratycznie wybranych w Polsce, że są brunatną hołotą, czyli nazistami. Natomiast ja nie mogę odpowiedzieć na te jej słowa, stając w obronie funkcjonariuszy Straży granicznej, którzy są tak okropnie przez nią wyzywani i obrażani - mówił podczas konferencji prasowej w Zakliczynie.

"Wiadomości" TVP komentują sprawę Agnieszki Holland i Zbigniewa Ziobry. Mocne słowa

Temat poruszono także w "Wiadomościach" TVP.

Sąd knebluje usta krytykom "Zielonej granicy". Cenzura w majestacie prawa - zaczęła w mocnych słowach wtorkowe główne wydanie programu Marta Kielczyk, następnie przywołując słowa prezydenta:

"To jest podłość" - tak prezydent odniósł się do filmu Agnieszki Holland o Straży Granicznej. Jednocześnie Andrzej Duda odznaczył strażników, którzy wykazali się wyjątkową odwagą w obronie granic - mówiła prowadząca, zapowiadając materiał Karola Jatłuszewskiego "Gra pod scenariusz Putina i Łukaszenki".

W materiale zaprezentowano protesty z użyciem hasła "Tylko świnie siedzą w kinie" przeciwko rzekomemu "szkalowaniu polskiego munduru".

Protestują obywatele, protestuje prezydent, a autorka filmu wciąż atakuje - mogli usłyszeć widzowie Telewizji Polskiej.

Głos zabrał też znany prawnik. Tak Waldemar Gontarski mówił o postanowieniu wymiaru sprawiedliwości w sprawie Ziobry:

Decyzja sądu to kuriozum i cenzura. To nie do pomyślenia. To naruszenie konstytucyjnego prawa wolności do wypowiedzi. To pokazuje, że wedle sądów mamy w Polsce równych i równiejszych - komentował rozemocjonowany przed kamerami, dodając:

Politycy opozycji stoją za Agnieszką Holland murem. Nic dziwnego, bo film ma istotne znaczenie polityczne - ukazuje się na kilkanaście dni przed referendum, w którym Polacy zdecydują m.in. o losach zapory na granicy.

Co myślicie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(233)
Emeryt
2 miesiące temu
Wybieram się w październiku do urny
Dejavu
2 miesiące temu
Jak za gierka te wiadomości 😶
adam
2 miesiące temu
Ziobro i Bąkiewicz w jednym stali domu....Ciekawi mnie, jakie materiały ma Ziobro na Kaczyńskiego, że go trzyma w rządzie i to na eksponowanym stanowisku. Bo Bąkiewicz Wanda Traczyk Stawska trafnie podsumowała...ale TVP tego nie pokazała.
xyz
2 miesiące temu
Dziwnym trafem wypuścili film przed wyborami. Jestem przeciwna PIS, ale co ma na celu ten film? - wpuszczenie emigrantów?
Lol
2 miesiące temu
Zabierzcie sie lepiej za Rydzyka
Najnowsze komentarze (233)
Widz
2 miesiące temu
Oglądając ten film wstydzę się , że jestem człowiekiem 😥😥
Marian
2 miesiące temu
Dziś usłyszałam słowa niejakiej Hanuszewicz kandydatki PO do Sejmu RP, która mówiła jak wstydzi się bycia Polka, wyzywając wyborców PIS . Pytanie do tej osoby. Po co pcha się do polskiego Sejmu, jeżeli brzydzi się tak polskością?
Zzz
2 miesiące temu
Nie ważne co film Holland pokazuje , jaka rezolucja UE o relokacji. Precz z migrantami, nie będzie tutaj drugiej Szwecji, Francji czy Włoch. Od 2015 roku UE rozpoczęła taką migracyjna politykę na wniosek Pani Merkel i teraz są tego konsekwencje. Grube łapówki biorą urzedasy z Brukseli skoro przez 8 lat nic z tym nie zrobili. Zawsze jest to związek mafii, straży granicznej i urzędników. Biorą za to pieniądze i udają niemożność. Jeżeli chcemy mieć tak jak teraz bezpiecznie w kraju to twardo mówmy stop.
Anka
2 miesiące temu
Mozecie nie blokować moich komentarzy
Wiedzma
2 miesiące temu
Prawda jest taka, że w wojsku wielu dowodzących lubi się poznęcać. Wszyscy o tym wiedzą. Na granicy sa również nie łudzmy się. Może zwykli żołnierze nie tak by się zachowywali jak w filmie Holland gdyby nie dowódcy. Nie oskarżam wszystkich bo tam również są dobrzy ludzie wykonujący swoją pracę. Ci o, których mówię dobrze wiedzą, że w filmie jest sporo prawdy. I to oni krzyczą najwięcej. Tym przyzwoitym jest po ludzku przykro.
Felixa
2 miesiące temu
Czekam aż ten cały wymiar niesprawiedliwości zostanie przegnany na cztery wiatry. Brawo panie ministrze tysiące myślą dokładnie jak pan a polakożerca Holland powinna nakręcić film o jej pobratymcach na granicy ze Strefą Gazy. Wtedy spotkałby ją los autora Szatańskich Wersetów ale dlaczego bezkarnie opluwać polskich pograniczników i mieszkańców Podlasia czyli Polaków? Takie mamy sądy WSTYD !
Młoda Polka
2 miesiące temu
Uważamy, iż hipokryzja Agnieszki Holland nie zna granic. Twór pod tytułem "Zielona granica" jest wyrazem nienawiści autorki wobec Polaków. Zawiera on tyle zła, że niewiarygodnym jest twierdzenie, iż Agnieszka Holland kierowała się empatią, współczuciem, miłością do migrantów nielegalnie przekraczających granicę RP.
Ireneusz K.
2 miesiące temu
Sz.P. Holland ! Teraz proszę nakręcić film dla Wszystkich Polaków i Świata...Polska jako jeden naród !
Piotrek
2 miesiące temu
Pani Agnieszko trzymamy kciuki za pani walkę z cynicznymi i brutalnymi strażnikami murów. Z zapartym tchem czekamy na drugą część epopei o 8 metrowym murze. Tam nie trzeba zatrudniać aktorów i fabularyzować
emerytka57
2 miesiące temu
Dzisiaj z mężem idę do kina na film. Muszę " wyrobić" swoje zdanie na ten temat.
Zby
2 miesiące temu
Niebywałe jest to, ze o filmie wypowiadali się i wypowiadają ludzie inteligentni inaczej. Tacy którzy filmu nie widzieli i twierdzą, ze oglądać nie będą , ot chociaż by przesławny „prawnik”, twórca „miekiszona” albo recenzent długopisem zwany.
A propos
2 miesiące temu
Czy Jimmy Carter wyzywal od swin Amerykanow za ogladanie filmu "Lowca jeleni" czy "Czas apokalipsy"? Niechby sprobowal. Dali by mu popalic, zeby sie nie pozbieral.
Och i Ach...
2 miesiące temu
Babci Agniesi 🤓 całymi nocami śnią się wolne, twarde buszmeńskie wielkie czarne i żylaste ,,maczugi,, skierowane w jej stronę i to zbiotowo wszystkie na raz - całe noce i całe dnie bez wytchnienia i bez przerwy na papierosa po ! Warto ich bronić a może się trafi ?
Temida.
2 miesiące temu
Film nie zatrzyma referendum .Nie potrzebnie Holland naraziła się na szwank .
...
Następna strona