Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Karolina Pajączkowska odpowiada Trzaskowskiemu i ujawnia, ILE ZARABIAŁA W TVP. "Moja praca była rzetelna. Mam nieposzlakowaną opinię"

528
Podziel się:

Karolina Pajączkowska w odniesieniu do zamieszania wokół ujawnionych ostatnio zarobków gwiazd Telewizji Polskiej wyznała, jakie wynagrodzenie otrzymywała, pracując w stacji. Pisze też o "zasadach uczciwości dziennikarskiej" i o swojej "nieposzlakowanej opinii"...

Karolina Pajączkowska odpowiada Trzaskowskiemu i ujawnia, ILE ZARABIAŁA W TVP. "Moja praca była rzetelna. Mam nieposzlakowaną opinię"
Rafał Trzaskowski reaguje na zarobki w TVP. Karolina Pajączkowska zdradza, jakie otrzymywała wynagrodzenie (AKPA)

Telewizja Polska wciąż jest tematem numer jeden w polskich mediach. Nic dziwnego, w końcu rewolucja na Woronicza trwa. W środę minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił postawienie w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rafał Trzaskowski w imprezowym nastroju zagaduje do DJ'a

Tyle zarabiali w TVP. Kwoty zwalają z nóg

Głośno jest także wokół bardzo wysokich zarobków - m.in. znanych nazwisk pracujących dla TVP. Zgodnie z ustaleniami Dariusza Jońskiego Michał Adamczyk od 25 kwietnia do 31 grudnia 203 roku otrzymał ponad 370 tysięcy złotych brutto. Z tytułu umów cywilnoprawnych w ramach prowadzonej w bieżącym roku działalności gospodarczej roku zgarnął zaś aż 1 127 644 złotych (łącznie z VAT).

Rafał Trzaskowski grzmi po ujawnieniu zarobków gwiazd TVP. Mocne słowa

Do sytuacji postanowił publicznie odnieść się Rafał Trzaskowski. Polityk opublikował post, w którym dał do zrozumienia, co myśli o zarobkach twarzy TVP.

Zrobili z mediów publicznych maszynkę do ordynarnej partyjnej propagandy i bezwzględną szczujnię. Dziś bezczelnie krzyczą o "wolnych mediach". Ale nie bronią żadnej wolności, tylko interesu politycznych mocodawców i swoich horrendalnych, wręcz niemoralnie wysokich wynagrodzeń. Z publicznej kasy, rzecz jasna - grzmi, wyjaśniając, że natychmiastowe zmiany w stacji były nieuniknione:

To, co ekipa PiS zrobiła z mediami publicznymi - a szczególnie z #TVP - jest pod każdym możliwym względem nie do obrony. I tę szczujnię, i to Eldorado na koszt podatnika po prostu trzeba było natychmiast zakończyć.

Karolina Pajączkowska ujawnia, jakie wynagrodzenie otrzymywała w TVP

Głos na ten temat zdecydowała się również zabrać Karolina Pajączkowska. Prezenterka na portalu X nieoczekiwanie wyznała, że... "nigdy nie zarabiała ogromnych pieniędzy w TVP".

Nigdy nie zarabiałam ogromnych pieniędzy w TVP. Wynagrodzenie, jakie otrzymywałam, mieściło się najniższym pułapie stawek rynkowych. Moje wynagrodzenie w ostatnim roku pracy w TVN kształtowało się na podobnym poziomie - zapewnia, przypominając: PS Proszę uważać z rzucaniem oskarżeń - pomówienia są karalne.

W kolejnym tweecie, wdając się w dyskusję z internautami, przekonuje o swojej rzetelności i uczciwości dziennikarskiej:

Zawsze kierowałam się zasadami uczciwego dziennikarstwa. Moja praca była rzetelna niezależnie od stacji, w której pracowałam. Ponadto jestem osobą o nieposzlakowanej opinii, gdyż szanowna Pani dziennikarz musi być niczym żona Cezara - poza wszelkimi podejrzeniami.

Dodaje też, że choć pracowała w TVP, nigdy nie opowiadała się za Prawem i Sprawiedliwością.

Nigdy nie komentowałam poczynań żadnej partii, ale to... Chyba tylko jedno słowo ciśnie mi się na usta. Nie jest ono cenzuralne.

Co o tym myślicie?

Przypominamy, że kilka miesięcy temu Pajączkowska zdradziła, że ma "dowody" na Adamczyka. Michał Adamczyk pozwał Karolinę Pajączkowską. Dziennikarka komentuje: "Udowodnię, że próbowano zniszczyć mi ŻYCIE I KARIERĘ".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(528)
Grażyna
5 miesięcy temu
Czekam na stawki Cichopków, Kurzajewskich itp. Ile płacimy za to aby Oni jeździli po świecie, ubierali się za ciężkie pieniądze i lansowali się gdzie się da.
Mon
5 miesięcy temu
To niech wprost powie ile zarabiała
Joanna
5 miesięcy temu
A co ona takiego ujawniła?
gggg
5 miesięcy temu
hihi, ja pamiętam owszem dużo pracy, ale włożonej w stroje i makijaż :P
Jako
5 miesięcy temu
Zarobki politycznych funkcjonariuszy PO w telewizji publicznej w latach 2007-2015, a więc 14 lat temu: Beatka Tadla - 50 tyś. zł na miesiąc Maciuś Orłoś - 47 tyś. zł na miesiąc Pioter Kraśko - 50 - 65 tyś. na miesiąc (resortowy dzieciak) Hania Lis - 40 tyś. zł na miesiąc Dianka Rudnik - 271 tyś. w 2015 Michał Siegieda - 215 tyś. zł w 2015. Dodatkowo zarabiali kasę na programach "autorskich". Skromni byli te 10- 12 lat temu. nieludzcy
Najnowsze komentarze (528)
Elżbieta
5 miesięcy temu
Może mi ktoś napisać ile za swój występ skasowała Viki Gabor.? Jej obrońcy tłumaczą ją młodym wiekiem. Jak na uczennice przystało, na pewno wie, że za nie nauczenie się tekstu dostaje się jedynkę w szkole. Czy TVP również jest edukacyjna?
Rtr
5 miesięcy temu
To jest okazja żeby dla nowych dziennikarzy tvp obniżyć stawki do średniej krajowej. Poczekamy zobaczymy
Mmmm
5 miesięcy temu
Pań trzaskowski tez na zarabia raczej nie narzeka. Od kilku lat żyje mu się jak paczek w masle.
???.['/;'.!!!
5 miesięcy temu
Ile wynosi najniższy pułap stawek rynkowych , bo nie podała kwoty ?
Widz
5 miesięcy temu
Rafaelo zajżyj do kieszeni neo dziennikarzom którzy w przeszłości pracowali w TVP lub dla TVP i ne zapomnij poinformować urząd skarbowy
dinozaur 1900
5 miesięcy temu
prywatna TELEWIZJA może im płacić ile chce, nie abonament i dotacje z budżetu z podatków obywateli.
pan
5 miesięcy temu
kobieto !! nie tłumacz się z swoich zarobków temu gogusiowi od zalepiania szyby taśmą !!!!!!! co to ich obchodzi ile pracodawca mi płaci !!!!!!!!!!! niech sami się wyspowiadają z swoich mieszkań , lokat .........
stah
5 miesięcy temu
"To, co ekipa PiS zrobiła z mediami publicznymi - a szczególnie z #TVP - jest pod każdym możliwym względem nie do obrony. I tę szczujnię, i to Eldorado na koszt podatnika po prostu trzeba było natychmiast zakończyć." Dokładnie - zaorać, bo za TVPiS i za TVPO było pod tym względem dokładnie to samo.
Nina
5 miesięcy temu
Świetny garnitur Pana Rafała. Widziałam podobne u Vratelli i planuje wybrać się z narzeczonym, żeby zakupić na nasz ślub.
mirusia
5 miesięcy temu
Trzaskowski proszę zostać dziennikarzem, i dopiero oczerniać innych
olka
5 miesięcy temu
Oni pierwsi do wywalenia
Bay
5 miesięcy temu
Nieposzlakowana opinia…w TVP😁😁😁😁😁😁😁
xyz
5 miesięcy temu
Cenzurujecie merytoryczne uwagi !!!
Babcia
5 miesięcy temu
Art będzie rzetelny jak napiszą ile za po zarabiali i porównamy z tym okresem za PiS i zobaczymy tak samo ile w spółkach zarabiali. Za po ile teraz za PiS ile sędziowie za po ile teraz ile w ratuszu trzaska ile za poprzednika i zobaczymy jak po klamie
...
Następna strona