Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Katarzyna Warnke duma nad kondycją Kościoła: "Może zająłby się w końcu tym, co DUCHOWE, a nie obyczajem i polityką?"

135
Podziel się

Ostatni wpis aktorki wywołał zaciekłą dyskusję wśród jej fanów.

Katarzyna Warnke duma nad kondycją Kościoła: "Może zająłby się w końcu tym, co DUCHOWE, a nie obyczajem i polityką?"
Katarzyna Warnke dzieli się przemyśleniami na temat płci (ONS)
bErlbVLp

Katarzyna Warnke bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych polskich celebrytek. Aktorka chętnie pojawia się na ściankach i bryluje na najważniejszych branżowych eventach. Żona Piotra Stramowskiego od niedawna spełnia się także w roli mamy.

Nie jest tajemnicą, że Katarzyna Warnke aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Chociaż aktorka w przeciwieństwie do wielu koleżanek po fachu ani myśli zostać kolejną insta-matką i jak ognia unika pokazywania w sieci córki, chętnie dzieli się ze światem swoimi przemyśleniami w najbardziej palących kwestiach. Warnke znana jest również z tego, że w zasadzie nie uznaje tematów tabu - celebrytka otwarcie opowiada w mediach o swojej seksualności czy szczegółach pożycia z mężem.

bErlbVLr

W poniedziałek na instagramowym profilu Kasi pojawił się wpis, który podzielił jej obserwatorów. Nawiązywał bowiem do kwestii postrzegania płci w dzisiejszym społeczeństwie.

bErlbVLx

Rozpatrywanie natury człowieka ze względu na jego płeć jest niewiarygodne naukowo i ściśle związane z religią i jej mitami, czy też nazywając wprost - bajkami. K. Warnke - czytamy we wpisie celebrytki. Co o tym myślicie? - dodała pod zdjęciem.

Post Warnke szybko zwrócił uwagę jej obserwatorów i rozpoczął tym samym zaciętą dyskusję w komentarzach - w której pojawiły się wątki dotyczące m.in. stereotypizacji, transpłciowości, a nawet religii.

Niedługo po opublikowaniu wpisu, Warnke zamieściła na Instagramie kolejny, tym razem opatrzony fotografią z jednego z filmów z jej udziałem.

Kochani! Dziękuję za dyskusję pod moim ostatnim postem. Temat gender, temat gorący. Mój cytacik z siebie (sic!) trochę był prowokacją. Nie był to wywodzik zbyt precyzyjny, a jednak widzę, że precyzyjnie nakłuł problem, co mnie zaskoczyło - przyznała aktorka.

bErlbVLy

Wrzucam kadr z filmu "Ach śpij kochanie", na dowód, że kobiecość i męskość mnie fascynują, jako gra, projekcja, określona zmysłowość, ale nie chciałabym tego, co kobiece i męskie traktować jak zobowiązanie społeczne, ani nie uważam, że ktokolwiek komukolwiek w tej przestrzeni powinien, czy może coś narzucać. A co do religii, to może Kościół zająłby się wreszcie tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? - zakończyła swój wpis Warnke.

Większość komentujących zgodziła się z jej przemyśleniami.

"Bardzo dobrze powiedziane", "Doskonale i w punkt!", "Nic nie trzeba dodawać" - pisali internauci.

"Fajnie, że głosi Pani swoje poglądy, mówi o tym na forum. To ważny temat, szczególnie w Polsce, która jest nadal tak oporna na inność" - dodała jedna z użytkowniczek.

bErlbVLz

Odważna?

bErlbVLA
bErlbVLS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(135)
mac
11 miesięcy temu
a celebryci aktorstwem a nie polityka i pouczaniem
.......
11 miesięcy temu
Ma rację
Maja
11 miesięcy temu
KK to korpo. Z kasy i wpływów tak łatwo nie zrezygnuje.
bErlbVLT
321
11 miesięcy temu
Zgadzam się z nią
emerytka
11 miesięcy temu
I tu ma rację nie dość że żyją na koszt podatników to jeszcze wtrącają się do polityki niech zrobią porządek na swoim podwórku
Najnowsze komentarze (135)
marko
11 miesięcy temu
A kim jest ta kobieta? ! To po pierwsze! Ale po drugie - ma rację!
gosc
11 miesięcy temu
celebryci i ich madrosci,zenada, niech kazdy bedzie obojniakiem i po problemie
mikołajek
11 miesięcy temu
Celebryci do celebrowania, nie wtrącać się do polityki, wiary, nauki, nie macie kompetencji, wiedzy, mówicie jakieś androny oderwane od rzeczywistości, sami nie rozumiejąc tego co głosicie. Chociaż mówta co chceta, Pudelek to odpowiednie miejsce inne są dla Was niedostępne.
ble celebre
11 miesięcy temu
Dobrze, że naukowcy nie czytają wypocin takich autorytetów jak Pani Katarzyna. Na Pudelku takie wymysły, "przemyślenia" przejdą i znajdą wyznawców. Niech ta osoba wyśle swoją mądrość do jakiegoś czasopisma naukowego i poprosi o recenzję swojego przemyślenia.
myślicielka
11 miesięcy temu
O jejku ale powiedziała co wiedziała i przemyślała. Przez te przemyślenia Katarzyny runie potęga Kościoła budowana od 2 tys. lat. Czy osoba ma jakieś przemyślenia na temat innych Kościołów poza katolickim np. przemyśliwała coś o "Kościele" muzułmańskim?
jaa
11 miesięcy temu
Racja Pani Kasiu, kościół kat w Polsce już dawno zapomniał o tym do czego jest powołany, nie słucha Papieża, a interesuje go tylko władza i kasa !!!
kosmetolog:D
11 miesięcy temu
ladne usta;DDDD spracowane:D
jadwiga
11 miesięcy temu
slabiutka aktorka sama sie promuje zeby nie skonczyla jak Janda
bErlbVLL
Nick13
11 miesięcy temu
Gdyby kosciol przez ostatnie 1000 lat sie nie zajmowal polityka - to bylibysmy dawno pod panowaniem Mongolskim lub Tureckim. I pani Warnke chodzilaby w worku na glowie. A nie paradowala na pol nago. Nie mialaby prawa glosowania ani wyrazania zadnych opinii - bez zgody meza.
Prawda
11 miesięcy temu
Brawo Pani Katarzyno! Prawdę Pani powiedziała.
Sara
11 miesięcy temu
Oglądałam Kobiety mafii po paru minutach miałam jej gry aktorskiej i wyglądu dość.
Ferris
11 miesięcy temu
na tym polega wolność, że każdy ma prawo wygłaszać swoje głupoty
Sic
11 miesięcy temu
Powiedział ekspert są. Kościoła
Gryzlak
11 miesięcy temu
Zafiksowane osób duchownych na punkcie seksualności jest Dziwne a nawet lekko niezdrowe Skoro wyrzekają się seksualności to niech zostawią ją w spokoju
...
Następna strona
bErlbVMn