Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Kate Middleton i książę William w ogniu krytyki! Brytyjczycy są na nich wściekli: "WSTYDŹCIE SIĘ"

95
Podziel się:

Po tym, jak Kate Middleton i książę William odmówili udziału w finale mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, spadły na nich gromy. Rozgorzała dyskusja na temat nierówności płci w sporcie. Dostało się zwłaszcza księżnej Kate!

Kate Middleton i książę William w ogniu krytyki! Brytyjczycy są na nich wściekli: "WSTYDŹCIE SIĘ"
Kate Middleton i książę William w ogniu krytyki (Getty Images)

W niedzielę o godzinie 12:00 w Sydney odbędzie się finał mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, w którym zmierzą się drużyny Hiszpanii i Anglii. Wydarzenie wzbudza ogromne emocje, ale równie wielkie poruszenie wywołała postawa brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę Williamksiężna Kate poinformowali bowiem, że nie pojawią się na meczu.

Hiszpańska monarchini, królowa Letizia, zadeklarowała swoją obecność, gotowa pokonać odległość 15 tysięcy kilometrów, aby dopingować hiszpańskie piłkarki. To gest, który wyraża nie tylko jej wsparcie, ale także symboliczne docenienie roli kobiet w sporcie. Tymczasem przedstawiciele brytyjskiej monarchii ogłosili, że nie przyjadą na finał - oficjalnie dlatego, że od kilku lat nie odbywają tak długich lotów na krótkie wizyty - z troski o środowisko. Opinia publiczna uważa jednak, że Cambridge'owie powinni tym razem zrobić wyjątek.

Książę William próbował załagodzić sytuację, publikując filmik, na którym wraz z córką, księżniczką Charlotte, przeprasza za brak obecności na meczu i zapewnia o swoim wsparciu dla drużyny.

Przepraszamy, że nie możemy być tam jutro osobiście, ale jesteśmy bardzo dumni ze wszystkiego, co osiągnęłyście i tych milionów, które zainspirowałyście w Anglii i na całym świecie - powiedział.

Niestety nagranie wywołało jeszcze większą frustrację fanów. Uważają oni, że royalsi powinni wstydzić się swojej postawy i wskazują na problem marginalizacji piłki nożnej kobiet. Kibice są przekonani, że gdyby chodziło o finał MŚ w piłce nożnej mężczyzn, postawa rodziny królewskiej byłaby zgoła inna. Największa fala krytyki spadła na księżną Kate, która dotychczas cieszyła się doskonałą opinią. Brytyjczycy oczekiwali, że jako kobieta będzie wspierać zawodniczki.

Nie możesz być czy nie chcesz być? Powinniście wysilić się i pojechać; Założę się, że gdyby to była męska drużyna, to byście tam byli, Dziewczyny tworzą historię, ale dla was to nie jest żaden priorytet. Wstydźcie się; Tylko Charlotte kibicuje? Ten post daje zdecydowanie złe przesłanie; Ups... samobójczy gol drużyny Windsorów. Ale jeszcze nie jest za późno, by zarezerwować bilet - piszą w komentarzach rozgoryczeni kibice.

Mają rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(95)
Geralt
miesiąc temu
William ma patronat nad piłką nożną w UK a nie Kate (ona ma tenis) dajcie kobiecie spokój :-)))
Magdalena
miesiąc temu
Na świecie wojny, głód, bieda, przemoc, środowisko naturalne zrujowane, a tu problemy jak ze szkoły dla pensjonarek. Dołóżmy tego idiotyczne historyjki Megan i Harego albo to, która z księżnych założyła drugi raz taką samą sukienkę. Himalaje absurdu.
Gaja
miesiąc temu
Czego by ci ludzie nie zrobili lub zrobili to zawsze znajda sie krytykanci!!!
Yyy
miesiąc temu
Tak najlepiej chcieliby żeby zostawić dzieci i polecieć tyle godzin żeby poklaskac i wrócić. Królowa Hiszpanii nie ma takiej ch małych dzieci
gość
miesiąc temu
Królem jest Karol,a królową Kamila i to oni powinni reprezentować monarchię,jeśli już czepiacie się detali która królowa którego kraju powinna być w Australii.
Najnowsze komentarze (95)
Adam
miesiąc temu
No tak Kate wszystko musi zgroza
;-)
miesiąc temu
A może w tym czasie mieli już inne zajęcia. Podróż z i do Sydney trochę trwa, plus aklimatyzacja. Grafik zajęć royalsów jest ustalany z góry. A poza tym czemu ich ogarniają a nie np Sophie czy Edwarda? Myśleli że jak przylecą to te wygrają mecz?
Pola
miesiąc temu
Mieszkam w Anglii pierwsze słyszę ze ktoś ma do nich pretensje co za głupoty pudel pisze
Antypis
miesiąc temu
Bo piłka nożna kobiet jest w cholerę nudna i słaba. 15latkowie biją dorosłe drużyny kobiece po 7-0 To po co latać oglądać taki shit?
Angie
miesiąc temu
Uwaga! Piszę to jako kobieta - kogo obchodzi piłka nożna kobiet? Obejrzałam kilka meczy i one grać nie umieją 🤣krowy jak im się rzuci piłkę na pole, to lepiej za nią biegają.
defer
miesiąc temu
Jacy oni są straszni...
Pan Prezes
miesiąc temu
Ja to się nigdy nie ożenię !
Polka
miesiąc temu
Ja bym tez nie poleciała
Lolitka
miesiąc temu
A nie można by w Anglii zrobić "strefy kibica" (i w Hiszpanii też?)z wielkim ekranem na którym można zobaczyć ten mecz i oni /ona tam by poszli/poszła? Czy zawsze musi być jakiś cyrk bo ktoś nie pomyśli, że można być na meczu - nie lecąc na mecz?
Joasia
miesiąc temu
No bez przesady.
paskal
miesiąc temu
podobno karol sie wybierał ale od ciepłej whisky dostał gazów
Hari Pota
miesiąc temu
Rakela niech jedzie reprezentować
jacekk
miesiąc temu
Być na meczu tylko dlatego że tak wypada lub, że ktoś tego oczekuje, to absurd.
???
miesiąc temu
Ale jaja! 😳 straszny problem i powód do krytyki!!! Nie będą na meczu kobit! 😂🤦‍♀️ Czy naprawdę nie ma już większych problemów do rozkminy?
...
Następna strona