Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Kayah zdecydowanie o aborcji: "To nie jest PÓJŚCIE NA BAL"

195
Podziel się:

Kayah, która otwarcie wspiera Strajk Kobiet, w najnowszym wywiadzie przypomina, że decyzja o aborcji nigdy nie jest dla kobiety łatwa.

Kayah zdecydowanie o aborcji: "To nie jest PÓJŚCIE NA BAL"
Kayah zabiera głos w sprawie Strajku Kobiet (akpa)

Po tym jak w październiku Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie aborcji, naruszając tym samym kompromis z 1993 roku, Polki i solidaryzujący się z nimi mężczyźni masowo wyszli na ulicę. W protest zaangażowało się wiele znanych twarzy, które zdecydowały się zabrać głos w sprawie, definitywnie sprzeciwiając się ograniczaniu praw kobiet.

Temat wciąż pozostaje żywy, a w jednym z ostatnich wywiadów nawiązała do niego również Kayah. Artystka, która od początku jasno mówiła o swoich poglądach w sprawie, postanowiła podkreślić, czym właściwie jest dostęp do aborcji.

Dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji jest naszym prawem. Cywilizacyjnym. Prawem, a nie fanaberią - zaznacza w rozmowie z portalem Uroda Życia i obrazowo porównuje: (…) To nigdy nie jest łatwa decyzja, to nie jest pójście na bal.

Piosenkarka podkreśliła, że wbrew temu, co potrafią głosić działacze pro-life, protestowanie przeciwko ograniczeniu prawa aborcyjnego nie świadczy o "złym prowadzeniu się" manifestujących kobiet:

Nie zgadzam się na to krzywdzące myślenie, że kobiety, które protestują przeciwko ograniczeniu prawa do legalnej aborcji to latawice, które będą usuwać ciążę na klaśnięcie w dłonie, bo mają plany na wakacje. To dla wielu kobiet traumatyczne doświadczenie, kładące się długim cieniem na reszcie życia - tłumaczy.

Myślicie, że przekona tych, o których mówi?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(195)
Baba
rok temu
Zgadzam się ale pamietajmy. Gdyby faceci rodzili to aborcja dostępna byłaby w każdym supermarkecie. Pozdrawiam
Mysiunia
rok temu
Ma w 100 procentach racje Każda kobieta powinna mieć prawo wyboru A teraz poprzez decyzje rzadu mamy właściwie prawo do decyzji co zjeść na obiad I tyle
Aha ok
rok temu
Prawda. To boli, boli wszystko jeśli masz martwe dziecko, które ma się urodzić... Boli to że ciebie to spotkało, że chciałabyś mieć dziecko a kolejny raz nie możesz. A czasami to jedyny trudny wybór...jak można kazać chodzić kobiecie do 9 miesiaca z martwym dzieckiem, taka kobieta jak ma się podnieść, co ma mówić ludziom, jak wytłumaczyć to sobie. Jak dalej próbować..
yes
rok temu
Popieram w stu procentach.
Asia
rok temu
Czasami wpadka i zdrowa ciaza to też jest tragedia. Nie każda kobieta jest na to gotowa, szczególnie młoda kobieta, dopiero wkraczająca w zycie. Jeszcze będąc na studiach zaliczyłam wpadkę z moim chłopakiem.( 3 lata temu) To był czas kiedy akurat przez kilka miesięcy się nie zabezpieczalam ( poza tym potem zawsze się zabezpieczalam), uzywalismy tylko prezerwatyw, no i stało się. Niestety. To byl najgorszy czas w moim życiu. Moja psychika nigdy nie była zbyt silna, miałam za sobą epizody depresyjne i terapię. Podjęłam dezycje, że nie urodzę dziecka. Powiedziałam o tym mojemu chłopakowi, zgodził się ze mną, że to nie jest czas, a my nie jesteśmy absolutnie gotowi, choć był bardzo delikatny, cały czas był przy mnie i wcześniej starał się tego nie sugerować, zresztą to była moją decyzja. Ale do tego nie doszło bo...poronilam samoistnie zanim cokolwiek zrobiłam. Takie szczęście w nieszczęściu. Tak to odebrałam, najwieksza ulga w moim dotychczasowym życiu. Właściwie to nawet nic dziwnego, jak tylko dowiedziałem się, że jestem w ciąży nie mogłam się uspokoić, nie mogłam spać, jeść, myśleć o czymkowiek innym, ciągle na prochach uspokajających i organizm sam zareagowal. Wtedy do mnie dotarło jak wielkim szokiem była dla mnie ta ciąża i to, że po prostu nie byłam gotowa. A z moim chłopakiem nadal jestem i jest nam bardzo dobrze razem.
Najnowsze komentarze (195)
Maja
rok temu
Obrzydliwe jest nazywanie malutkiego człowieka w łonie matki płodem, ciążą. To nie jest jakiś zarodek, kijanka, fasolka, nie wiadomo co.. To mały CZŁOWIEK !!! , który ma Prawo do życia. PRAWO nie możliwość. Wielka wdzięczność do naszych rodziców, ze wogóle żyjemy, że nie stchórzyli.
Gosc
rok temu
Mam nadzieję że nie będę musiał słuchać kolęd w jej wykonaniu bo to by była HIPOKRYZJA!!! Pani Szczot aborcja to pieklo kazdej rodziny , nie tylko kobiety. Edukuj o antykocepcji a nie walcz o aborcje. Przemyśl swoje slowa na spokojnie!!!
Matka
rok temu
Pani Szczot chyba nudzi się bo ciągle w Internecie coś pisze!!!! Niech nie wyciąga dzieci na ulice!!!
Stop
rok temu
To że odśpiewujesz jakieś piosenczyny w TVN upoważnia Cię do pouczania innych ?
Medyczka
rok temu
Czy strajkujace kobiety nie znają środków antykoncepcyjnych???Jest rok 2020 a nie głęboki PRL gdzie skrobaly się na życzenie!!!!!!! Pomyślcie co mówicie bo brzmi to nieludzko i nielogicznie!!!
Edtra
rok temu
Co z za skojarzenie aborcji z pojściem na bal?? Poziom celebryctwa jest po Prostu oszaĺamiajacy. Tak to wygląda jak się nie odebralo porzadnej edukacji a chce sie pouczac innych!!!
Etyczka
rok temu
Czy nie ODPOWIEDZIALNEJ wysterlizowac siebie zamiast zabijać nienarodxone dzieci?
Aaa
rok temu
Przybysz usunęła zdrowe dziecko, bo jej się nie chciało przeprowadzać do większego mieszkania.... Łatwiej było się wyskrobać
ololol
rok temu
a może prawo do myślenia by się przydało? najpierw myślenie - potem seks
Anika
rok temu
Co wy bredzicie z tym martwym dzieckiem w brzuchu???Noszonym do 9 m-ca.?? To zagraża życiu ciężarnej.Bzdur już nie wypisujcie!!!
Gość
rok temu
Protestujące twierdza że jest to jak usunięcie zęba. Niech pani posłucha co one mówią.. to wojna ideologiczna. Świat bez Boga
Renata
rok temu
W latach osiemdziesiątych lekarze skrobali na zawołanie. Przeszłam 3 skrobanki i już nigdy potem nie zaszłam w ciążę. Więc byl rozwód i dzisiaj jestem sama bez męża, dzieci,wnuków.
Ciekawy
rok temu
O prezerwatywach nie słyszeli?.
Widziałam
rok temu
Taaaak? A w telewizji młode z marszu od Lempsrt skakały z radości i grstulowaly jedna drugiej tego że się poddała aborcji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie