Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Dawid Podsiadło, Maciej Stuhr, Andrzej Wrona i inni WSPIERAJĄ Strajk Kobiet: "Mężczyźni mają sporo pracy do wykonania nad sobą"

189
Podziel się

Z okazji 102. rocznicy wywalczenia przez Polki praw wyborczych Matylda Damięcka poprosiła sławnych znajomych o sporządzenie specjalnego poradnika dla panów.

Dawid Podsiadło, Maciej Stuhr, Andrzej Wrona i inni WSPIERAJĄ Strajk Kobiet: "Mężczyźni mają sporo pracy do wykonania nad sobą"
Dawid Podsiadło, Maciej Stuhr, Andrzej Wrona i inni wspierają kobiety w walce o ich prawa (fot. Instagram, @thegirlwhofellonearth)
bDzfztAl

W zeszłą sobotę na ulice polskich miast ponownie wymaszerowały tłumy walczące z zaostrzeniem i tak już restrykcyjnego prawa aborcyjnego. Manifest "W imię matki, córki, siostry" odbył się w wyjątkowy dla Polek jubileusz, bo dokładnie w 102. rocznicę wywalczenia przez nie prawa wyborczego.

Na tę wyjątkową okazję aktorka i ilustratorka Matylda Damięcka przygotowała specjalny poradnik "od facetów dla facetów". Na opublikowanym na jej profilu pięciominutowym nagraniu możemy usłyszeć najbardziej wpływowych mężczyzn polskiej kultury, sztuki, a nawet sportu, którzy radzą swoim kolegom, w jaki sposób mogą nieść wsparcie w ramach Strajku Kobiet.

Zobacz także: Strajk kobiet. Policja blokuje przejście. Barbara Nowacka: "To niepotrzebna eskalacja konfliktu"
bDzfztAn

Wielu z was chce wspierać kobiety w tym co się dzieje, ale warto się zastanowić, jakie wsparcie jest potrzebne, a jakie jest tylko powielaniem stereotypów i karmieniem ego - słyszymy we wstępie nagrania Matyldę Damięcką.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią aktywistka oddaje następnie głos panom. W nagraniu udział wzięli: Mateusz Damięcki, Łukasz Orbitowski, Bartłomiej Topa, Tomasz Organek, Igor Walaszek, Czesław Mozil, Radosław Łukasiewicz, Jerzy Radziwiłowicz, Piotr Stankiewicz, Mariusz Szczygieł, Michał Rusinek, Robert Makłowicz, Dawid Podsiadło, Marcin Orliński, Andrzej Wrona, Janusz Gajos, Maciej Stuhr i Sławek Uniatowski.

bDzfztAt

Nie przemawiajmy do kobiet, mówmy do innych mężczyzn; W szczególności mówmy do tych, którzy nie ogarniają tematu. Mówmy, żeby ogarnęli, i temat, i siebie. Jeżeli uważamy się za sojuszników kobiet, to nie jest naszym zadaniem do niczego je przekonywać; Bądźmy dorośli, gimnazjum już się skończyło. Przestańmy mówić w imieniu kobiet. Nie zabierajmy im głosu; Mężczyzna ma sporo pracy do wykonania nad sobą i innymi mężczyznami; Nasza rola polega na tym, żeby wreszcie wysłać na śmietnik historii tę przeklętą "męską szatnię"; Nieszczęście nie biorą się stąd, że źli ludzie robią złe rzeczy, tylko stąd, że zwykli ludzie tolerują zło; To nie jest czas, żeby stawiać warunki, albo wspierasz, albo nie; Edukujmy się - apelują sławy.

Wierzycie, że ich odezwa ma szansę dotrzeć do tych, którzy najbardziej tego potrzebują?

bDzfztAu
bDzfztAv
bDzfztAw
bDzfztAO
KOMENTARZE
(189)
Żal
2 miesiące temu
Każdy protest który choć trochę może zaszkodzić PIS popierają zawsze te same twarze.
xzhyzg
2 miesiące temu
Hahaha ale jak po pieniądze do rządu to pierwsi lecą.
lol
2 miesiące temu
kim bylby sthur gdyby nie ojciec?
bDzfztAP
Mic
2 miesiące temu
Antyautorytety...
Ola
2 miesiące temu
ile wam zapłacił Soros za te szopki?
Najnowsze komentarze (189)
ewa99
2 miesiące temu
Siedziba Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK) mieści się w PRYWATNYM (od 2006 roku) mieszkaniu Marty Lempart w luksusowej, przedwojennej willi, położonej nieopodal centrum Wrocławia, ul. Powstańców Śląskich 220/4. Willa ta w 1995 r. została przejęta przez wrocławski Oddział Rejonowy Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Prezesem fundacji OSK jest Lempart, wiceprezesem jej partnerka Natalia Pancewicz. Fundacja została zarejestrowana pod tym adresem 7. maja 2019 roku; uprzednio mieściła się pod Wrocławiem. Fundacja OSK do dzisiaj nie przedstawiła sprawozdania finansowego z roku 2019! Prawie DWA MILIONY złotych, które zebrała do tej pory Lempart (od rozpoczęcia demonstracji i zamieszek w październiku 2020) trafiły na konto jej fundacji. Niezły pomysł na życie businesswoman z Wrocławia ML… Kijowski poległ za 100.000 złotych, a CI SAMI celebryci, aktorzy, piosenkarze obściskiwali się z nim tak niedawno, kadzili mu, robili wspólne fotki, wychwalali pod niebiosa i zagrzewali do walki z PiS. „Dziwnie” o Kijowskim zapomnieli, a teraz z miłością klęczą przed jego wersją HAR
Miś
2 miesiące temu
Nie oglądałem dziś TVP, ale na narodowym chyba pusto...czy podali kiedy zaczną się wskrzeszenia ?
Instruktor
2 miesiące temu
Ciekawe co tam u Szumiego ? Pewnie biedak ledwie wiąże koniec z końcem ...
Urzędas
2 miesiące temu
Juchu ! Nowe podatki w przyszłym roku ! Dobra zmiana !
Księgowa
2 miesiące temu
Jak Wam podobają się nowe podatki od przyszłego roku ? Fajnie ?
PRL
2 miesiące temu
Trzeba z UE wyjść ! Wtedy takich jak oni pozamykają i będzie porządek ! Wszyscy będą z partià !
Ordo
2 miesiące temu
Trzeba UE wyjść ! Do czego to podobne żeby tacy jak oni własne zdanie mieli ! Na wschód !
500+
2 miesiące temu
Pamiętajcie o wyborczej obietnicy POLSKA W RUINIE” to już blisko 😂
bDzfztAH
Wds
2 miesiące temu
Pudel wycina komentarze, ile bierzesz ? W rublach czy złotówkach ?
Abrakadabra
2 miesiące temu
Moja logika jest prosta Najpierw Dzieci potem seniorzy
Aaa
2 miesiące temu
Dlaczego Lempart nie siedzi? Zgodnie z art. 141 kodeksu wykroczeń używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym jest karalne. Wobec sprawcy może zostać zastosowana kara ograniczenia wolności, grzywny do kwoty 1.500,- zł albo kara nagany.
emerytka
2 miesiące temu
To są prawdziwi faceci a jeżeli chodzi o pieniądze to nie są PiS tylko z naszych podatków.
Julka
2 miesiące temu
Czyli POpierają ludzie nic nieznaczące się w Polsce
🤣🤣🤣🤣🤣🤣�...
2 miesiące temu
Stuhr.....mało kłopotów mieli....niech oni zajmą się aktorstwem a nie doradztwem...Znam ich środowisko i Dziękuję.
...
Następna strona
bDzfztBj