Kazimiera Szczuka do Terlikowskiego: "Pan ma nierówno pod sufitem. Pan jest fanatykiem religijnym!"

645
Podziel się

Dziennikarka przerwała wywiad wychodząc ze studia WP. "Pani jest fanatyczką laicką i nie zna biologii!" - odpowiedział.

Wczoraj Papież Franciszek przedłużył swoją decyzję w sprawie aborcji, upoważniając wszystkich kapłanów do rozgrzeszania osób, które "jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie". Słowa Franciszka w studio #dziejesięnażywo w Telewizji WP skomentowali Kazimiera Szczuka oraz Tomasz Terlikowski.

Rozmowa szybko zeszła na wzajemne oskarżenia. Dziennikarka nazwała redaktora naczelnego Telewizji Republika "świętszym od papieża", oskarżając kościół o "pastwienie się nad kobietami" w sprawach ich seksualności oraz wolnego wyboru:

Myślałam, że pan jest świętszy od papieża, pan się tak przedstawia. Kościół jest nadal surowy i nieprzyjednany. Każdy fundamentalizm religijny jest bardzo okrutny wobec kobiet. Jest bezwzględny, wybiera sobie różne dziedziny, głównie związane z seksualnością i płodnością. Zawsze pastwi się nad kobietami. Pan jest nienormalny, zaraz wyjdę. Przed kim pan się popisuje? W XXI wieku w zjednoczonej Europie kobiety, które są w ciążach powikłanych, które nie rokują możliwością przeżycia, są stawiane w sytuacji, że lekarze odmawiają pomocy. Kobieta jest zmuszona, żeby donosić ciążę. Jeśli żyjemy w epoce bardzo rozwiniętej, fenomenalnej medycyny prenatalnej, zdolnej leczyć choroby wewnątrz macicy. Zabezpieczenie kobiety i jej wolność seksualna nie stanowi problemu. Kobiety mogą decydować, ile i kiedy chcą mieć dzieci. Jedyny powód, dla którego kobiety mają z tym problem, wynika z tego, że kościół katolicki jest potężnym aktorem na scenie politycznej.

Terlikowski przygrywał jej, podkreślając, że "kobiety nie mogą zbijać dzieci", przytaczając również historię Żydów podczas II Wojny Światowej:

Każda osoba uczestnicząca w tej straszliwej zbrodni podlega tej ekskomunice, ale każda ekskomunika i grzech może być odpuszczony. Kobiety nie mogą zabijać swoich dzieci i kościół tego broni. W pewnym momencie zabijanie Żydów nie było karalne, a było morderstwem. To państwo mordujecie kobiety, zgadzając się na aborcje.

Słowa Terlikowskiego wyprowadziły Szczukę z równowagi, która postanowiła opuścić studio:

_Ostatni raz z panem Terlikowskim, niestety pan ma nierówno pod sufitem. Jest fanatykiem religijnym._

Pani jest fanatyczką laicką i pani nie zna biologii! - odpowiedział Terlikowski.

KOMENTARZE
(645)
gość
3 lata temu
Bardzo dobrze, z tym człowiekiem nie da się prowadzić normalnej dyskusji - fanatyk!
gosc
3 lata temu
czyste jaja!! brawo Kazia....
gość
3 lata temu
Popieram Panią i szanuje Pani poglądy, a tego dewota należy usunąc z mediów
gość
3 lata temu
Panstwo wyznaniowe gorsze od Arabskich fanatykow !!
gość
3 lata temu
Szczuka ma racje
Najnowsze komentarze (645)
gość
2 lata temu
Terlikowski co by powiedzial Chrystus? Krzyczysz chlopie. Jak ............ Milcz.
gość
3 lata temu
Jestem z Pani dumna.
gość
3 lata temu
Szczuka tez już powinna zejść ze sceny. Trzeba mieć czyste konto jak chce się robić politykę. W poważnych krajach dostarcza się zaświadczenie o stanie zdrowia. Kłopoty pani Szczuki są tajemnica poliszynela.
gość
3 lata temu
Pani Kaziu. Pani tutaj popełniła zasadniczy błąd zgadzając się na udział w tym spotkaniu. Z takim oszołomem niema żadnej dyskusji. Szkoda nerwów.
gość
3 lata temu
Pani Kazimiero nie dziwię się, że tak Pani postapiła.
gość
3 lata temu
Ja też z takim wariatem bym nie dyskutowal !!!! Jego miejsce w psychiatryku !!!
Soplica
3 lata temu
Oszołom Terlikowski nie jest partnerem do rozmów dla tak inteligentnej kobiety. Fanatyk w każdej dziedzinie nie słucha argumentów jedynie je bagatelizuje. To norma dla tych obłudników i hipokrytów. Brawo Kazia!!!
Irko
3 lata temu
Gdybym go widział , to bym go opluwania i powiedział , że to s****a po nim spływa ! Jestem ciekaw czy by łyknął , czy pozwolił dziecku umrzeć?
gość
3 lata temu
Bardzo dobrze mu pani powiedziała oni chcą być świętsi od paierza modlą się pod figura a diabła maja za skóra i to powiedzenie pasuje do tych fałszywych swietoszkowatych katolików
gość
3 lata temu
No, no, long time no hear, już myślałam że Terlik odleciał na Marsa
gość
3 lata temu
t**a Kazia oczywiscie nie ma pojecia, ze "ochrona zycia od chwili poczecia, to nie jest pomysl fanatykow religijnych i ze juz w czasach starozytnych dostrzezono taka koniecznosc....przysiega Hipokratesa: ,,Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego"...dlatego lekarze od 1948 roku nie skladaja juz przysiegi Hipokratesa, tylko ,,deklaracje genewska" zmieniana kilkakrotnie w latach 1968, 1983, 1994i 2005, po to aby mogli zabijac ludzi (eutanazja, aborcja) zgodnie ,,z prawem i sumieniem"...hehe...
gość
3 lata temu
, ochrona zycia od chwili poczecia"...tego nie wymyslili katolicy...juz w czasach starozytnych dostrzezono taka koniecznosc....przysiega Hipokratesa: ,,Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego"...dlatego lekarze od 1948 roku nie skladaja juz przysiegi Hipokratesa, tylko ,,deklaracje genewska" zmieniana kilkakrotnie w latach 1968,  1983, 1994i 2005, po to aby mogli zabijac ludzi (eutanazja, aborcja) zgodnie ,,z prawem i sumieniem"...hehe...
gość
3 lata temu
Brawo pani Kazimiero ! Terlikowski to obłąkany facet na tle seksualnym,nie powinno się z nim dyskutować .Po co słychać jego idiotyzmow ,niech spada płodzić dalej dzieci.
gość
3 lata temu
Super P. Kazimierz 💋💋
...
Następna strona