Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kierowniczka "Niebieskiej Linii": "To, jak Piasecki traktuje żonę, to w Polsce STANDARD"

233
Podziel się:

"Pozostaje wstyd, wszyscy mówią, że to świetna rodzina, że to niemożliwe, żeby się wydarzyło. Pytają, co zrobi sama, bez mieszkania, bez pieniędzy. Straszą, że jej dzieci zabierze".

Polskie statystyki dotyczące skali problemu przemocy w rodzinie są zatrważające. Jeszcze bardziej przeraża fakt, że większość przypadków nie jest zgłaszana na policje. Sytuację pogarsza podejście katów oraz samych ofiar, które są przeświadczone, że przemoc fizyczna, psychiczna czy ekonomiczna jest czymś normalnym. Inni przemoc wobec najbliższych tłumaczą spełnianiem wymogów postawionych przez religię. Tak jak w przypadku 34-letniego radnego z Bydgoszczy. Rafał Piasecki przez 11 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną.

W studio Dzień Dobry TVN kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Renata Durda przyznała, że zachowanie Piaseckiego można spotkać w wielu innych rodzinach w Polsce. Dodała, że rodzina i znajomi kobiet często przestrzegając kobiety przed "konsekwencjami", tym samym zniechęcając kobiety do porzucenia partnera:

To jak radny traktuje żonę to w Polsce standard - powiedziała. _Osoby które do nas trafiają, opowiadają te same historie, podobne nagrania. To nagranie ma niezwykle wysoki poziom wulgaryzmów. Te nagrania mogą, ale nie musza być wykorzystane w sądzie. To nieprawnie pozyskane dowody w sprawie. T**eraz zmienia się linia orzecznictwa i sądy coraz częściej uznają, że prawo do życia, bezpieczeństwa i wolności jest nadrzędnym prawem w stosunku do prawa do prywatności.**_

Kiedy sprawca jest blisko, mieszka w tym samym mieszkaniu, lóżku, to co zrobił z psychika ofiary, ma bardzo istotne znaczenie jak ofiara sobie radzi, a raczej nie radzi. Pozostaje wstyd, wszyscy mówią, że to świetna rodzina, że to niemożliwe, żeby się wydarzyło. Pytają, co zrobi sama, bez mieszkania, bez pieniędzy, straszą, ze jej dzieci zabierze. Ludzie mówią, jeśli to ujawnisz, będzie gorzej.

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(233)
gość
7 lat temu
ei o Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: aukcja.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ mnisim dolina mandat cykuta.ga iporka czynil flinta dializ koleje korcemkopula
Kobieta silna...
7 lat temu
Moj ex tylko raz odwazyl Sie po Alkoholu podniesc na mnie reke i wyzywac. I szybko mu ta reka opadla....a po miesiacu wnioslam o rozwod.....to jest Fakt, ze jak facet jeden raz podniesie reke na kobiete i ja ponizy..a kobieta sie temuzdecydowanie nie przeciwstawi, to in bedzie robil to coraz czesciej...
gość
7 lat temu
To nie standard tylko tradycja.
gość
7 lat temu
U mnie w domu, było to samo! Matka 3 dzieci, uzależniona ekonomicznie od ojca, gnoił ją na kazdym kroku, wydzielał kasę na podpaski i po 20 zł dziennie na życie, musiała za to wyżywić jego i dzieci, sama niedojadała. Z pracy musiała zrezygnowac kiedy urodziły się bliźniaki, nie miała babć do pomocy, kiedys nie było rocznych macierzyńskich, a jak kobieta nie siedziała z 3 dzieci w domu, to była tą najgorszą. Zresztą mój stary ją szantażował, zmusił do tego, powiedział, że inaczej nie dostanie ani grosza na dzieci. Lał nas i gnoił ją. AAA oczywiście lekarz szanowany na stanowisku. Do dzisiaj z nim jest, dzieci już dorosłe, ale widzę, że ona go z całego serca nienawidzi za to jakie jej życie zgotował.
gość
7 lat temu
kiedyś to była normalka, tacy własnie byli ojcowie i mężowie, u mnie w domu tez tak było. Stary wielki Pan, bo pracował, a my musieliśmy niemal klękać przed nim i dziękować, że żyjemy i że nas jeszcze z chaty nie powywalał. Matka w domu zastraszana, zrobił z niej niewolnice i służąca, która miała być za wszytsko wdzięczna.
Najnowsze komentarze (233)
Mąż
5 lata temu
Ma 34 lata, a znęca się od 11, czyli zaczął mając 23, g******z p********y?! Taki już się czuł pewny, że teść mu nie wpierdoli?
ada gajewska
6 lat temu
dlaczego chłopy tak robią? dlaczego robia z siebie ochydę
gość
7 lat temu
Obys z****l w p*****u smieciu!!!
gość
7 lat temu
katolicy
maja
7 lat temu
Przemoc wobec kobiet istnieje w KAZDYM kraju , jest na nia przyzwolenie oraz strach sasiadow i rodziny przed zemsta ,w ten sposob psychopata czuje sie bezkarny , bo dobrze wie , ze to , co robi jest odrazajace , ale jesli NIKT , zadne organizacje czy policja nie ujma sie za bita kobieta , jej gehenna , i jej DZIECI , moze trwac dlugo ! Kobiety nie wstydzcie sie mowic po przemocy w waszych rodzinach , nie ukrywajcie tego , bowiem takie zachowanie tylko jeszcze bardziej rozzuchwala waszego sadyste!!!
gość
7 lat temu
Wina instytucji które szukają usprawiedliwienia do nieudzielania pomocy
gość
7 lat temu
standardem jest nieudzielanie pomocy przez instytucje do tego powołane zasłaniające sie przepisami lub szukające wręcz przepisu o niemożliwości tej pomocy
gość
7 lat temu
juz nie płaczesz przed kamerami hipokryto Pisowski zonobijco , tak jak kazdy katolik - pedofil u ciebie to standard
munion
7 lat temu
Oczywiście jest to wina Kościoła a nie pornografii, seksistowskich gier komputerowych itd.
jshtkl
7 lat temu
O przepraszam, żaden standard. Ja nie znam w swoim otoczeniu takich osobników.
MarcelloZ
7 lat temu
Skrzywienie zawodowe. Lekarze widzą w każdym człowieku potencjalnego chorego, policjanci potencjalnego przestępcę, a pracownicy Niebieskiej Linii potencjalnego damskiego boksera. Ludzie, którzy obcują na codzień z patologią mają skrzywione widzenie świata i nie należy przyjmować bezkrytycznie ich wizji świata jako obiektywnej, bo ona taka nie jest.
gość
7 lat temu
ei o Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: aukcja.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ mnisim dolina mandat cykuta.ga iporka czynil flinta dializ koleje korcemkopula
gość
7 lat temu
U ciebie też tak jest?
lalalal
7 lat temu
Taka prawda że oboje są chorzy. Tyle się mówi o sprawcach i ofiarach przemocy i że ofiara powinna szukać pomocy a gdzie pomoc dla tych sprawców (oprócz kary). Wyobrażam sobie że koleś wyładowywał tak stres i pewnie jakaś patologia wcześniej w rodzinie. Że te osoby się w ogóle łączą w pary o związki oparte na zależności
...
Następna strona