Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Kinga Rusin prosto z promieni greckiego słońca podsumowuje wyrok TK: "Zbiera się na WYMIOTY! Będziemy WRZODEM EUROPY"

1283
Podziel się:

Wczorajszy wyrok Trybunały Konstytucyjnego ws. zgodności Konstytucji z prawem Unii Europejskiej już rozgrzewa celebrytów. Głos zabrała oczywiście Kinga Rusin.

Kinga Rusin prosto z promieni greckiego słońca podsumowuje wyrok TK: "Zbiera się na WYMIOTY! Będziemy WRZODEM EUROPY"
Kinga Rusin o wyroku TK (East News)
bEJZwetN

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że pewne zapisy traktatów europejskich, które od 2004 roku obowiązywały w Polsce, w niektórych zakresach są niezgodne z Konstytucją. To orzeczenie zaczęto nazywać pierwszym krokiem do polexitu - opinia publiczna całkiem poważnie zaczęła się bowiem zastanawiać, czy Prawo i Sprawiedliwość nie doprowadzi do wypowiedzenia traktatów, które ratyfikowaliśmy za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy (i zapewne nie ostatni) raz, gdy orzeczenie TK wzbudza ogromne kontrowersje: Celebryci i politycy OBURZENI po wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "PiS odbiera nam PRAWA CZŁOWIEKA! My odbierzemy im władzę"

Głos w sprawie zabrała - oczywiście - Kinga Rusin, która od momentu wyjazdu z Polski nie przepuszcza okazji do komentowania rzeczywistości politycznej. Robi to z dystansu, a to oglądając lwy na safari, a to pozując z Konstytucją na egzotycznej plaży. Być może taka perspektywa lepiej działa na analizy polityczne...

bEJZwetP

Kina Rusin na najnowszym zdjęciu stoi skąpana w promieniach greckiego słońca. W żółtej sukni i z opalonym licem podsumowuje, że w Grecji wciąż jest lato, a w Polsce "jak zwykle PiS nakłamał". Dalej jest tylko lepiej: Rusin użyła kulinarnej metafory, porównując orzeczenie TK do... nieświeżego bigosu. Najwidoczniej w Grecji nie podają tego specjału, więc rozumiemy, że mogło jej się zatęsknić do kiszonek.

Zobacz także: "Wprowadzają zamordyzm". Ostrzeżenie po wyroku TK

PiS od sześciu lat łamie i niszczy polską Konstytucję, jednocześnie stając rzekomo w "jej obronie"! - zaczyna Kinga. Teraz postanowił zmieszać z błotem instytucje i traktaty, które jej naprawdę bronią, czyli Unię Europejską i jej Trybunał (TSUE). Oczywiście wszystko podlane patriotycznym sosem, żeby niestrawny bigos (posługując się nie bez przyczyny kuchenną nomenklaturą) smakował przynajmniej w TVP. Od samego patrzenia i słuchania zbiera się na wymioty więc niech nawet nie próbują wciskać nam tego "dania" na siłę do gardła!

bEJZwetV

Cały wpis Kingi Rusin jest dość długi i zawiły, ale wynika z niego jedno: jak tak dalej pójdzie, z Polską nikt już nie będzie się liczył na arenie międzynarodowej. Mało tego, zostaniemy "wrzodem Europy", bo cały ten "bigos" wyjdzie nam bokiem:

Podany wczoraj przez koleżankę prezesa nieświeży bigos podlany pisowskim bełkotem, upichcony na polityczne "dziadowskie" zamówienie przy pomocy dublerów i wybitnie pomocnych podkuchennych, jak Piotrowicz czy Pawłowicz, oczywiście bardzo Polsce zaszkodzi. Będziemy wrzodem Europy, kimś, do kogo nikt się nie chce przyznać, a tym bardziej się z nim widywać, rozmawiać czy cokolwiek negocjować - wieszczy Rusin.

Przeczytajcie cały post Kingi. Jesteście wdzięczni, że robi dla Was polityczne analizy z egzotycznych wakacji?

A jeśli chcecie się dowiedzieć na przykład tego, dlaczego niektóre gwiazdy nie chcą z nami rozmawiać, zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka Pudelek Podcast!

bEJZwetW
Zobacz także: PUDELEK PODCAST! Kto nie rozmawia z Pudelkiem oraz wylewna Wieniawa i fetysz Barona
bEJZwetX
bEJZweuq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1283)
KONSTYTUCJA
2 tyg. temu
Co za cynizm, do tej pory totalni wycierali sobie gęby konstytucją na każdym kroku, to był główny argument w walce z rządem, TK. Teraz okazuje się dla tych sprzedawczyków, że konstytucją nieważna.
Sense
2 tyg. temu
Ale że Niemcy, Norwegia, Hiszpania i chyba z tego co pamiętam Francja uznały wyższość prawa krajowego nad unijnym to już tefałeny i Tuski nie wspominają. Widać cynizm u tych ludzi. Nigdy już na nich nie zagłosuję.
Tomasz L
2 tyg. temu
Wrzód polskich mediów nadaje
bEJZweur
Alex
2 tyg. temu
Expertka od wszystkiego.
Hermenegilda
2 tyg. temu
Zawsze byliśmy wrzodem na pośladku Europy....dlatego SPRAWILŚMY SOBIE SAMI słynne rozbiory Polski i przegrane wojny. Gubi nas PYCHA, przesadna religijność, ciągotki nacjonalistyczne i brak jedności narodowej! WADY do których od setek lat NIE CHCEMY SIĘ PRZYZNAĆ!
Najnowsze komentarze (1283)
Tsetse
2 tyg. temu
Niestety zaufanie do rządu spadło. I to trwa już od lat. Nie tylko nie spełnili obietnic wyborczych ale też pogrążają nasz kraj w chaosie. Kto by przypuszczał że będzie aż tak źle...
Jakza
2 tyg. temu
Mało kto umie tak celnie i dosadnie podsumować to co się dzieje. Kinga jest jedną ze świetnie komentujących osób, które czyta się z przyjemnością.
Menta
2 tyg. temu
Kolejny ważny apel na jej profilu, brawo!!
Sortia
2 tyg. temu
Ciekawe czy Kinga wróci do kraju kiedyś na dobre?
Marta
2 tyg. temu
Szczerość przede wszystkim. To od niej zawsze można dostać.
Tedka
2 tyg. temu
Nie zliczę gdzie Kinga ostatnio była, niesamowite ile jeździ po świecie!
Pinia
2 tyg. temu
Dobrze, że się ta nasza Kinga tak angażuje :)
Bloffa
2 tyg. temu
Jeśli dotrwamy do wyborów to wszystko się zmieni, wiem to na pewno!
bEJZweuj
Otima
2 tyg. temu
Młodzi sobie jakoś poradzą, ale co mają powiedzieć starsi, którzy niejedno widzieli, a teraz przeżywają to? Skandal!
Jupra
2 tyg. temu
Na pewno jest świetnie przygotowana, to widać. W końcu przez lata była dziennikarką. I chyba nadal jest!
Kasia
2 tyg. temu
Greckie słońce to jest coś! Taki wyjazd w zimnych miesiącach jest zbawienny.
Tewa
2 tyg. temu
Bardzo bym chciała żeby w końcu władza zrozumiała, że są dla nas i to co mówimy muszą sobie wziąć do serca.
Platfa
2 tyg. temu
Zgadzam się w 100% z tym co napisała. Mądrze podsumowała.
Nieca
2 tyg. temu
Jest znana i w słusznym celu wykorzystuje swoje zasięgi :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJZwevc
bEJZwevd
bEJZweve
bEJZwevf
bEJZwevg
bEJZweuL