Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
Megi
|
aktualizacja

Kinga Rusin uderza w Jarosława Kaczyńskiego sugerującego, że Polki rodzą mało dzieci, bo ZA DUŻO PIJĄ: "To może POSŁUCHAJ DZIA*U, dlaczego kobiety w Polsce nie rodzą!"

3419
Podziel się:

Kinga Rusin ostro zareagowała na słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który na spotkaniu z mieszkańcami Ełku postanowił wytłumaczyć zebranym, dlaczego Polki rodzą tak mało dzieci. Zasugerował między innymi, że winę za ten stan rzeczy ponoszą młode kobiety, które nadmiernie "dają w szyję".

Kinga Rusin uderza w Jarosława Kaczyńskiego sugerującego, że Polki rodzą mało dzieci, bo ZA DUŻO PIJĄ: "To może POSŁUCHAJ DZIA*U, dlaczego kobiety w Polsce nie rodzą!"
Kinga Rusin UDERZA w Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że Polki rodzą mało dzieci, bo za DUŻO PIJĄ: "ZIDIOCIAŁY starzec z Żoliborza" (AKPA, FORUM)

Jarosław Kaczyński pojawił się w sobotę w Ełku, gdzie opowiadał między innymi o planach wsparcia dzietności w Polsce. Przy okazji "złotousty" polityk wyjawił, że pomimo bogactwa Warszawa jest terenem, na którym rodzi się "stosunkowo mało dzieci". Prezes PiS pokusił się również o objaśnienie tego stanu rzeczy, informując, że to wszystko przez młode Polki, które "dają w szyję".

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa - opowiadał.

Kaczyński "uspokoił" jednak wszystkie kobiety, mówiąc, że nie jest zwolennikiem "bardzo wczesnego macierzyństwa", bowiem do roli matki również trzeba dorosnąć, ale po raz kolejny nawiązał do alkoholu.

Ale jak do 25. roku życia daje w szyję, to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - wyrokował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojenki WAGs i powrót Joli Rutowicz

W sieci od razu zawrzało po słowach Kaczyńskiego. Do jego słów odnieśli się już inni politycy, ale nie mogło zabraknąć również komentarza Kingi Rusin, która już na wstępie nazwała prezesa "zidiociałym starcem z Żoliborza".

Jak on nas musi nienawidzić! Według niego jesteśmy patologicznymi pijaczkami niepotrafiącymi zapanować nad pociągiem do butelki. Zasugerował w Ełku, że w Polsce jest dramatycznie niska dzietność, bo… młode kobiety rzekomo piją! I to tyle, co…faceci w ich wieku! Nie no, bo jak chłop "daje w szyję", nieważne ile ma lat, to dzieci przecież się rodzą! Często niechciane, porzucane, zaniedbane, bite, ale są! - zaczęła swój wpis na Instagramie.

"Reporterka bez granic" dodała, że od lat pomaga kobietom z domów samotnej matki, które często są właśnie ofiarami swoich partnerów pijaków. Rusin postanowiła zwrócić się również do samego Kaczyńskiego, wyjaśniając mu, dlaczego jej zdaniem w Polsce kobiety nie decydują się na posiadanie potomstwa.

To może posłuchaj dzia*u, dlaczego kobiety w Polsce nie rodzą! Powiemy Ci! Bo nie czują się w Polsce bezpiecznie! Bo są traktowane jak niepełnosprawne umysłowo inkubatory, za które trzeba myśleć! Bo boją się, że umrą w szpitalu, rodząc bezmózgi płód, który zakazałeś im usunąć! Bo boją się, że nie poradzą sobie z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem, bo państwo PiS zapomina o takich zaraz po porodzie! Bo zabiera się im podstawowe prawa obywatelskie i nie mogą w tym kraju o swoim własnym losie decydować! Kobiety są uprzedmiotawiane, wyśmiewane i poniżane, tak jak to miało miejsce wczoraj w Ełku! - mówiła.

Na koniec przyznała, że sama ma dwie córki, które boją się w Polsce mieć dzieci. Wyjawiła, że ona również bałaby się dzisiaj być matką w kraju, w którym "bezdzietny dziad bez rodziny, w ramach jakiejś chorej wojny z kobietami chce je upokorzyć i zrobić im piekło z życia".

W komentarzach nie zabrakło głosów zgadzających się z byłą prowadzącą "Dzień dobry TVN". Dziewczyny zauważyły jednak, że nie tylko słowa Kaczyńskiego są skandaliczne, ale i zachowanie zebranych na sali, którzy głośno rechotali i przyklaskiwali jego "przemowie".

Ja nie mam dzieci, piję okazjonalnie. Nie mam ich, bo się boję, że w Polsce nie dałabym sobie rady. Bo tu dba się o dzieci nienarodzone wyłącznie, potem się o nich zapomina. Bałabym się kosztów, ale i systemu edukacji. I średniowiecznego myślenia o kobietach, mimo że mamy XXI wiek. Bałabym się, że moja córka żyłaby w kraju nienawiści. A syn byłby jej uczony. To dlatego kobiety nie chcą mieć dzieci. Nie chcą ich skazywać na życie w strachu, upokorzeniu, często ubóstwie. Skoro nie mają wsparcia w państwie, to odpowiedzialnie nie chcą na to skazywać kolejnego pokolenia. A ten dziad niech już wreszcie odejdzie w PiS*u; Pani Kingo jak zawsze w punkt; Specjalista od dzietności; Konkretnie i w punkt - pisały internautki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(3419)
Wruszka🧚‍♀️
rok temu
Jarosław, a twoja żona ile dzieci urodziła? No właśnie 😆😆🤡🤡
Gość
rok temu
Uwielbiam, jak ktoś kto nie ma rodziny, nie ma dzieci, ma najwięcej na ten temat do powiedzenia, np. księża
tyle lat
rok temu
Niestety też tego słuchałam, dramat co on wygaduje. A jeszcze jak dołożyć do tego sam sposób wypowiedzi, to podśmiewywanie z własnych żartów i kpiący stosunek do kobiet to już w ogóle jest tragedia. Jak on może mieć taką pozycję w Polsce?!??
Snikers dla J...
rok temu
Myślę, że nawet jakbym była za PiSem i byłoby mi blisko do ich poglądów i programu, to czułabym się super urażona. Mam nadzieję, że już żadna kobieta na nich nie zagłosuje. To jest po prostu uwłaczające i seksistowskie. Nie wiem jak facet tak związany z matką może tak nienawidzić kobiet.
Czytelnik
rok temu
Piszący, że p. Kinga ma tyle jadu i nienawiść w swojej wypowiedzi. Co powiecie w takim razie o prezesie-osobie najważniejszej w państwie!? Jego wypowiedzi są chamskie i uwłaczające a jeszcze gorsze jest godzenie się z tym-oklaski Niech te spotkania prezesa będą nadal zamknięte ,bo nie wiem a może wiem jakby to skończyło się.
Najnowsze komentarze (3419)
Ali
rok temu
Ja wiem czy w niego trzeba uderzać? Sam sobie dołek pod sobą kopie. A Rusin ma rację, to jest oczywiste.
Do SANNA
rok temu
Dobrze powiedziane. Niech nie przyjeżdża nigdy - sama WIDZI, jaka jest, bo nie istnieje bez kupionych komentarzy. NIKT NIE NAPISZE O NIEJ ANI JEDNEGO POZYTYWNEGO SŁOWA.
gosc
rok temu
jak widać presja ma sens a ten pan został dzisiaj ukarany przez sejmową komisje etyki. Słusznie.
Dan
rok temu
OPŁACONA PISARKA KOMENTARZY KINGI RUSIN ZAWSZE MUSI MIEĆ OSTATNIE SŁOWO W KOMENTARZACH...
Agata
rok temu
Nie jestem fanką kingi ale tym razem w punkt zgadzam się z nią całkowicie i popieram jej zdanie i opinię. Okropne czasy nastały dla nas kobiet.
Agata
rok temu
Nie jestem fanką kingi ale tym razem w punkt zgadzam się z nią całkowicie i popieram jej zdanie i opinię. Okropne czasy nastały dla nas kobiet.
SANNA
rok temu
Nie czuje się pani bezpiecznie w "tym kraju" _ to proszę do "tego kraju" nigdy więcej nie przyjeżdżać. Polacy nie czują się bezpiecznie, jak pani jest w pobliżu, bo tyle nienawiści w sobie, to raczej żaden człowiek nie ma, tylko jakiś potwór. I PROSZĘ NIE KASOWAĆ tego komentarza. Napisałam go miesiąc po ukazaniu się i nikt tu nie powinien zaglądać. A nie używam tu, chamskich slow-tak jak Kinga Rusin.
Andrej
rok temu
z każdym dniem traci poparcie, smutny pan
WERA
rok temu
Wchodzę tu, bo czekam, co jeszcze opłacona pisarka Kingi Judyty Rusin wymysji. Widzę, że pilnuje uważnie KAŻDEGO RUCHU i odszczekuje się na wszystkie możliwe sposoby.
Kaśka
rok temu
matko czy on wciąż będzie podnosił ten temat? niech zacznie coś robić dla kobiet a nie je dobija takim gadaniem. znam wiele kobiet, które chciałyby mieć dziecko, ale WIEDZĄ że państwo w żaden sposób nie pomoże, więc rezygnują :(
Anka
rok temu
UDERZAJĄCE ILOŚCI ŁAPEK W GÓRĘ POD KOMENTARZAMI SZCZUJACYMI NA KINGĘ, biorąc pod uwagę, że artykuł ukazał się ponad 2 tygodnie temu. Chyba Pisowi nie podoba się co ludzie o ich szefie myślą.
Gośka
rok temu
ten pan zionie jadem, nigdy nie zaznał ciepła rodzinnego i pewnie to dlatego.
Daria
rok temu
Rusin, to bardzo zła osoba. Może nie przetrawiła zdrady i stąd ten jad. A może taka już była...
Ania
rok temu
UDERZAJĄCE ILOŚCI ŁAPEK W GÓRĘ POD KOMENTARZAMI SZCZUJACYMI NA PIS, biorąc pod uwagę, że artykuł ukazał się ponad 2 tygodnie temu.
...
Następna strona