Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|
aktualizacja

Kogo Polacy wysłaliby na Eurowizję? Króluje JEDNO nazwisko! (SONDAŻ)

205
Podziel się:

Wyniki sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Pudelka wskazują, którego artystę Polacy najchętniej zobaczyliby na Eurowizji. Macie podobne zdanie?

Kogo Polacy wysłaliby na Eurowizję? Króluje JEDNO nazwisko! (SONDAŻ)
(AKPA)

Już dziś na eurowizyjnej scenie w Turynie o wysokie miejsce zawalczy Krystian Ochman z piosenką "River". Według ekspertów, w tym roku Polska ma duże szanse na bardzo dobry wynik. Niektórzy obstawiają nawet, że Krystian znajdzie się w samej czołówce. Czy tak będzie, dowiemy się już dziś wieczorem.

Wybór polskiego reprezentanta na Eurowizję od kilku lat budzi niemałe emocje. Gdy w ubiegłym roku Telewizja Polska zrezygnowała z preselekcji i na konkurs wysłała Rafała Brzozowskiego, wielu fanów Eurowizji nie kryło oburzenia. Efekt był taki, że do finału nawet się nie dostaliśmy, a opinie na temat występu Rafała były (delikatnie mówiąc) bardzo podzielone.

Zobacz także: Rafał Brzozowski komentuje opinię Polaków o swoim występie

W tym roku Telewizja Polska powróciła do wyboru reprezentanta Polski poprzez preselekcje i głosowanie widzów oraz "eksperckiego" jury. Prawda jest jednak taka, że nie każdy artysta kwapi się do występu na Eurowizji, chociaż chcieliby tego na przykład jego fani. Postanowiliśmy więc we współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadzić sondaż, w którym grupa 1000 badanych wskazywała, kogo najchętniej zobaczyłaby na eurowizyjnej scenie. Warto tutaj zaznaczyć, że ankietowani nie mieli podanej puli nazwisk. Każdy z nich mógł wskazać wybraną przez siebie osobę.

Artystką, na którą swój głos w sondażu oddało najwięcej, bo 14 proc. respondentów, była Sanah. Wokalistka w niemal każdej z grup wiekowych zyskała ponad 10 proc. głosów, jednak wyjątkami były osoby z grup 60-69 (tylko 6 proc.) oraz 70+ - w tej grupie żaden z respondentów nie wskazał Sanah jako artystki, którą chciałby zobaczyć na eurowizyjnej scenie.

Na drugim miejscu znalazł się Krystian Ochman. Wokalista, który w tym roku reprezentuje Polskę w finale, zdobył 8 proc. głosów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w jednym z poprzednich sondaży IBRiS przeprowadzanych dla Pudelka aż 65 proc. ankietowanych nie wiedziało, kto z Polski wystąpi na Eurowizji...

W przypadku Ochmana punkty procentowe w grupie 60-69 lat bardzo mocno różnią się od tych uzyskanych przez Sanah. Przypomnijmy, że zaledwie 6 proc. z tej grupy respondentów wskazało, że chciałoby zobaczyć wokalistkę na Eurowizji. Jeśli chodzi o Krystiana, jest to aż 43 proc.

Na miejscu trzecim znalazła się Dorota Rabczewska, zyskując 6 proc. głosów. Dużo artystów zyskało po 5 proc. głosów od ankietowanych. Są to między innymi Sylwia Grzeszczak czy Roksana Węgiel - ciesząca się największą popularnością w grupie wiekowej 18-29. To jednak nie wszystko, bo niewielka część ankietowanych, nadal jest to 5 proc., chciałaby ponownie zobaczyć na Eurowizji Michała Szpaka, Cleo i Edytę Górniak.

Tuż za nimi uplasował się Michał Wiśniewski. O Kolejnym występie Ich Troje na Eurowizji marzy 4 proc. respondentów. 3 punkty procentowe zdobyły Viki Gabor i Daria Zawiałow. Na samym końcu, zdobywając blisko dwa lub jeden punkt procentowy, znaleźli się natomiast Zenek Martyniuk, Mata, Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Ralph Kamiński, Dawid Podsiadło Ewa Farna, Piasek, Mrozu i Igor Herbut.

A Wy, kogo najchętniej byście wysłali na Eurowizję?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(205)
Gosia
2 tyg. temu
Rodowicz ka niech jedzie trochę zarobić i Rubik bo oni mają straszną biedę
Nie pozdrawia...
2 tyg. temu
Szczerze Doda powinna już dawno temu jechać na Eurowizję. Zrobiłaby show jakich mało.
haha
2 tyg. temu
Przecież Sanah nie pojedzie na Eurowizję. Pomijam fakt, że nie lubię jej piosenek, ale gdyby Europa nie zagłosowała na nią to jej kariera w Polsce, podobno najbardziej topowej teraz wokalistki, mocno by się załamała.
Dziękujemy
2 tyg. temu
Polacy zejdźcie na ziemię. Ci artyści nigdy nie wezmą udziału w Eurowizji. Zazwyczaj robią to początkujący, lub tacy, którzy nie mają wiele do stracenia. Zamiast trzymać głowę w chmurach doceńcie pięknych artystów, którzy tam byli, bo sukces ma wielu ojców, a porażka i co? Ostracyzm? Wielkie oklaski i dziękujemy: Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, Ich Troje, Michał Szpak, Tulia, Kasia Moś, biedna Alicja co nigdy nie pojechała, a Krystian powodzenia!
Wiecie
2 tyg. temu
Roksana Węgiel to pierwsza zwyciężczyni The Voice Kids i Eurowizji Junior, ale jako jedyna zrobiła prawdziwą karierę przez dwa pierwsze lata po wygranej (miała nawet własną trasę koncertową i zdobyła nagrodę MTV Europe) i nadal jest bardzo popularna i znana wśród Polaków. W dodatku ostatnio widać że stała się dużo mądrzejsza i pewniejsza siebie (już mało jej brakuje do Wieniawy). Jak patrzę na wywiady z jej udziałem to już mówi jak dorosła celebrytka. W styczniu będzie miała 18 lat, ale już teraz tak się czuje. Zresztą nic dziwnego. Ma 6 lat doświadczenia w mediach.
Najnowsze komentarze (205)
Gość
1 tyg. temu
Tylko Nocny kochanek i już.
kmac
2 tyg. temu
Wysłać Zenka! Zarazi tym cholerstwem Europę, a w Najjaśniejszej w końcu nastanie normalność.
Czesio
2 tyg. temu
Majteczki w kropeczki. Łohohoho.
Chris
2 tyg. temu
Natasza Urbańska \ Edyta Górniak
Pola
2 tyg. temu
Z całym szacunkiem bo piosenka naszego reprezentanta była fajna ale taka piosenka nie wygrywa się eurowuzji , to musi być wpadające w ucho dużo większe szanse miałbym Daria z piosenka -paranoja !!!!
Ojoj
2 tyg. temu
Bracia figo fagot albo Popek. Na luzie i bez spiny. Najlepiej wojownicy wódy. Jest czad, jest zabawa, humor i na pół gwizdka żeby nie było ze bardzo chcemy wygrać.
nina
2 tyg. temu
Dawid Podsiadło, Kasia Sochacka albo Kortez... mamy wspaniałych artystów
polok
2 tyg. temu
Klepko się nadaje, ma okropne parcie na szkło i kasę
TAK
2 tyg. temu
RYSZARD RYNKOWSKI
Ewi
2 tyg. temu
Trzeba kogoś z disco polo wysłać, zrobią imprezę na poziomie Eurowizji
PelagiA
2 tyg. temu
Może trzeba wysłać kogoś na miarę Maneskina itp bo jak widac bardzo dobrze śpiewających wokalistów ludzie nie doceniają dla nich liczy się show, skandale, polityka
Kris
2 tyg. temu
Polska nigdy nie wygra Eurowizji bo jest najbardziej HOMOFOBICZNYM KRAJEM W Europie a Eurowizja jest uwielbiana przez osoby LGBT! To konkurs otwartości i tolerancji a nie zaściankowości i homofobii. Wiec nie ma znaczenia co Polska zaśpiewa bo Polaków się po prostu w Europie nie lubi!
Vojtek
2 tyg. temu
Siostry Godlewskie bym wysłał na Eurowizję za rok.
0777
2 tyg. temu
Janek Traczyk powinien jechać On ma najpiękniejszy głos na świecie, jest niezwykle utalentowany. Tylko ta Eurowizja jest trochę kiczowata dla takiego Artysty jak Janek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie