Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kolenda-Zaleska broni Wałęsy: "Wszyscy jesteśmy ludźmi. Jestem jego wielbicielką!"

238
Podziel się

"Absolutnie uważam, że te badania są chybione, niepotrzebne, niedobre dla Polski" - dodała Alicja Resich-Modlińska.

bCImfonF

We wtorek Instytut Pamięci Narodowej przedstawił ekspertyzę potwierdzającą współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Według biegłych krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych zobowiązanie podjęcia współpracy oraz pokwitowania odbioru pieniędzy zostały spisane przez byłego prezydenta. Analizowane dokumenty zostały znalezione na początku 2016 roku w domu gen. Czesława Kiszczaka. Lech Wałęsa stwierdził wówczas, że zostały one sfałszowane, a on nigdy nie współpracował z SB.

Doniesiena IPN oburzyły między innymi Anję Rubik, która udostępniła na Facebooku zdjęcie z protestów w Stoczni Gdańskiej i napisała, że Prawo i Sprawiedliwość powinno "się wstydzić".

bCImfonH

Ekspertyzę skomentowały również Alicja Resich-Modlińska, Mariola Bojarska-Ferenc oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska. Resich-Modlińska działania IPN określa jako niszczenie legendy jaką przez lata był Lech Wałęsa. Kolenda-Zaleska twierdzi zaś, że w jej sercu Lech Wałęsa na zawsze pozostanie człowiekiem, dzięki któremu dziś Polacy mogą się cieszyć wolnością:

To, co zrobił w latach 80., ile siły i nadziei nam dał w czasie stanu wojennego, nie dał się złamać, to, jeśli nawet kiedyś popełnił błąd, trudno, wszyscy jesteśmy ludźmi i nikt z nas nie wie, jak zachowałby się w tamtych czasach.

Absolutnie uważam, że te badania są chybione, niepotrzebne, niedobre dla Polski, nie wiem, po co to się dzieje, ja jestem wielbicielką Lecha Wałęsy – stwierdziła Alicja Resich-Modlińska.

Z przykrością obserwuję te wszystkie doniesienia i gnębienie tego już bardzo dojrzałego, schorowanego człowieka, który powinien tę drugą część życia przeżywać w spokoju, bo ten spokój mu się należy - dodała Mariola Bojarska-Ferenc.

bCImfonN
bCImfonO

Źródło: Newseria

bCImfooi
KOMENTARZE
(238)
gość
3 lata temu
... prawda drogie panie... ale obywatele maja prawo znac cala prawde.. I oni podejmuja decyzje..
gość
3 lata temu
jakoś wcale nie dziwi kto tak broni tego donosiciela sprzedawczyka i ubeka BOLKA TVN I GAZETA WYBORCZA i wszystko jasne
gość
3 lata temu
Jakie te obrończynie Bolka są głupie
bCImfooj
gość
3 lata temu
a ja go nie bronie! butny stary dziad! sam mówił, że "coś tam podpisywał" i nie mogl sie przyznac? jakby to zrobil w latach 90 to ludzie przymkneliby na to oko bo takie czasy ale ta jego buta i bezczelnosc jest niemozliwa! on mysli ze obalil komunizm prosty chlop elektryk, takie byly nastrone spoleczne a on po prostu na fali tego wyplynął, zrobili z Bolka bohatera a on sam w to uwierzyl i jest panisko dumne butne, okropny czlowiek
gość
3 lata temu
Bronią go ludzie, którzy tak jak Wałęsa dla pieniędzy i kariery sprzedali się systemowi i sprzedawali innych ludzi, by samemu mieć władzę, karierę i pieniądze. Kłamstwo ma krótkie nogi...
Najnowsze komentarze (238)
gość
2 lata temu
Ale obciach!
hucpa
3 lata temu
Kolenda- Zaleska to pseudo- dziennikarka, która notorycznie mija się z prawdą.
gość
3 lata temu
Resortowe dzieci broniom Bolka bo on chronił ich ojców!SB-eków.
gość
3 lata temu
Na zdjęciu nr 5 - Bolek i Lolek
gość
3 lata temu
Pani Jaworowicz zrobiła by wreszcie porządny reportaż ze świadkami tamtych wydarzeń póki jeszcze żyją i przedstawiła jak było naprawdę.
gość
3 lata temu
Kolenda mamę zamordowanej Madzi też broniła, nie pamiętacie?
gość
3 lata temu
Tych tak zwanych obywateli to zazdrosc od wewnatrz trawi ,jak im sie uda skompromitowac Bolka to bedzie to kompromitacja wszystkich polakow w oczach zachodu a w Rosji bedzie ubawa z glupich p*******w jak zwykle polak polakowi wrogiem wiec inni na tym korzystaja
gość
3 lata temu
To p******i co niszcza wlasna legende sa g***i ,swiat sie bedzie z Polski smiac i nie doda to nam wiarygodnosci ,swiat kocha bochaterow a nie zazdrosne intryganckie drazenie dolkow bo kto to robi sam w nie z czasem wpada
bCImfoob
gość
3 lata temu
Typowe polskie piekielko rozpentane napewno przez takich co sami podpisywali lojalki i tez sie boja ,Kiszczakowi niewolno bylo tego trzymac w domu i cala ta afera jest podejrzana
gość
3 lata temu
Chętnie bym rozpalił w piecu dla Michnika
gość
3 lata temu
Dotyczy komentarza: "Bronią go ludzie, którzy tak jak Wałęsa dla pieniędzy i kariery sprzedali się systemowi i sprzedawali innych ludzi, by samemu mieć władzę, karierę i pieniądze. Kłamstwo ma krótkie nogi...", bo (ciekawe czemu) mimo użycia opcji "Odpowiedz" - cytowaną wypowiedź wywaliło w kosmos.
gość
3 lata temu
Brawo, popieram w 100%! Niestety lajkować nie można - pokazuje się komunikat, że głos już oddany :/
gość
3 lata temu
Brawo, popieram w 100%! Niestety lajkować nie można - pokazuje się komunikat, że głos już oddany :/
gość
3 lata temu
Dokładnie - na tym zdjęciu Michnika z Wałęsą zlewają z ludzi w żywe oczy i jeszcze sobie nagrody wręczają... Nie wiem, jak ślepym trzeba być, albo jak bardzo sprzedawczykiem, żeby dzisiaj nadal popierać Wałęsę.
...
Następna strona
bCImfooD