Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Koronawirus w Polsce. Szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte: "To jest czas kwarantanny całego społeczeństwa"

143
Podziel się:

Lekcje i zajęcia na uczelniach wyższych nie będą się odbywały przez najbliższe dwa tygodnie. Żłobki i przedszkola również będą nieczynne.

Koronawirus w Polsce. Szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte: "To jest czas kwarantanny całego społeczeństwa"
Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki (East News)

Koronawirus w Polsce to ostatnio temat numer jeden w rodzimych mediach. Podczas gdy jedni podchodzą do tej kwestii wyjątkowo poważnie, traktując wirusa jako śmiertelne zagrożenie, inni wyśmiewają przerażenie, jakie wywołał w mijających tygodniach. Fakty są jednak takie, że do tej pory wirus dotarł do 115 krajów i ciągle poszerza zasięg. Zmarło już ponad cztery tysiące osób.

W Polsce odnotowano do tej pory 25 przypadków zakażenia koronawirusem, a to z pewnością nie koniec medialnych doniesień, które czekają nas w kolejnych dniach. Wiele szkół i uczelni wyższych ogłosiło już, że w najbliższym czasie nie odbędą się żadne zajęcia, a niektóre z nich będą prowadzone przez internet. Teraz okazuje się, że sprawa będzie dotyczyć już placówek w całym kraju.

Zgodnie z nowym oświadczeniem premiera Mateusza Morawieckiego, od poniedziałku, 16 marca, wszystkie szkoły, żłobki i przedszkola na terenie kraju zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Jak podkreślił, przyrost chorych jest w tym momencie bardzo gwałtowny, dlatego konieczna jest izolacja w celu zapobiegnięcia epidemii.

Mamy w Polsce 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem. Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - podkreślił Morawiecki.

Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje, aby potraktować sytuację poważnie.

Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność - powiedział Szumowski.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(143)
gość
2 lata temu
Taaa ale póki nadal otwarte są centra handlowe, jakieś mcdonaldy i pizzerie to młodzież właśnie tam będzie się gromadzić. Już widzę jak siedzą przed 2 tygodnie grzecznie w domu, komunikacja miejska będzie dosłownie wypełniona nastolatkami jeżdżącymi po całym mieście.
Anka
2 lata temu
A kościoły otwarte. Wtf?
Gosc
2 lata temu
Przezorny ubezpieczony i dobrze ze podjęli takie środki, bo we Włoszech już brakuje respiratorów! A ze są narodem stadnym i nie zastosowali się do wytycznych teraz niestety majà tak dramatyczne następstwo.
Oks
2 lata temu
Byłam wczoraj na zakupach. W ciągu piętnastu minut zaobserwowałam przynajmniej kilka osób, które kaszląc, nie zasłaniały ust, grzebią gołymi łapami w pieczywie, dłubią w nosie, liżą paluchy otwierając torebki na warzywa... Dramat.
do szkoły!!!
2 lata temu
"Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie." - Goss, w jakim języku to napisałeś!???
Najnowsze komentarze (143)
ela
2 lata temu
szkoły zamknięte tylko dla dzieci nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi pracują normalnie! !!!!!!!!!
Aaa.
2 lata temu
Ooo i ludzie przyklaskują? Da się? Pamiętam reakcję ludzi na strajk nauczycieli. Większość by im oczy wydrapała, gdyby mogła.
piotrd
2 lata temu
A co z ludzmi pracującymi w centrach handlowych..???
polina666
2 lata temu
Pracuje w galerii w sklepie z kosmetykami. Jak widzimy z koleżankami baby które przyszły po kredkę do oczu lub perfumki nowe to nas trzepie. Ludzie - mamy kontakt z klientami turystami NON STOP. Opanujcie się.
Klaister
2 lata temu
Bardzo dobra decyzja, uczmy się na błędach innych.
gosc
2 lata temu
NARESZCIE JAKIS KONKRET CORONA PRZETSZEBI WYBORCOW pis
gosc
2 lata temu
KTO ZARAZI CORONA JEB....TEGO morawieckiego
Hey
2 lata temu
Ale, że niby dlaczego 2 tygodnie, że niby się poprawi po 2 tygodniach...
Niki
2 lata temu
Ale się w tym kraju sieje panikę. Czy ludzie już nie potrafią sami myśleć.
WOOW
2 lata temu
A co z pracownikami obsługi w przedszkolach i szkołach? Podobno mają przychodzić do pracy, co kompletnie mija się z celem...
Ews
2 lata temu
Szkoda tyle że bary będą pootwierane i cała młodzież tam siedzi, w sumie nie tylko młodzież... Piszę to dziewczyna pracująca w barze, która martwi się o swoją mamę..
Anka
2 lata temu
Bardzo dobrze. Oby to pomogło. Tylko oby rodzice dopilnowali by ich dzieci nie szwedaly się jak we Włoszech. Ludzie ogarnijcie się. Zakupy można chyba zrobić na dłuższy czas? Ja nie widzę problemu. Trochę rozwagi spokoju i mnie tego syf poroznosicelie
gość
2 lata temu
w Poznaniu jedna chora pracowała w poradni psychologiczno-pedagogicznej a druga chora - córka - nauczycielka w szkole!!!! Mąż tej starszej z kobiet służył w kościele w ostatnią niedzielę, bo jeszcze nie było wyników badań. Szkoły zamknęli a w kościołach nie odpuszczą - to jest jakiś absurd
kat
2 lata temu
SZKÓŁ SPECJALNYCH NIE ZAMYKAJĄ. minister chyba myśli, że koronawirus odpuści tym placówkom
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie