Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie: "Razem stawimy czoła tej chorobie"

124
Podziel się

To czwarty raz w historii panowania 93-latki, gdy monarchini ze względu na nadzwyczajne okoliczności osobiście przemówiła do rodaków. "Lepsza przyszłość nadejdzie" - zapewniała.

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie: "Razem stawimy czoła tej chorobie"
królowa Elżbieta (Instagram, Instagram)
bCxtuywR

W ostatnich tygodniach przekonaliśmy się, że ani sława, ani pieniądze nie są w stanie zatrzymać rozprzestrzeniania się koronawirusa, który w zaledwie kilka miesięcy wywrócił życie ludzi na całym świecie do góry nogami.

COVID-19 zdążył dotrzeć już do wszystkich zakątków świata, budząc powszechną panikę wśród mieszkańców planety. Sytuacja staje się coraz poważniejsza w Wielkiej Brytanii, gdzie łączna liczba ofiar śmiertelnych zarażonych koronawirusem wzrosła do 4932 [stan na dzień 05.03.2020r., godz. 21:30]. W zeszłym tygodniu brytyjskie media poinformowały, że wśród zakażonych znalazł się sam książę Karol.

bCxtuywT

W obliczu pandemii głos w sprawie postanowiła zabrać królowa Elżbieta, osobiście przemawiając do swoich współobywateli na nagraniu opublikowanym w niedzielę przez Pałac Buckingham. Sytuacja jest o tyle nietypowa, że w ciągu 68 lat panowania na tronie monarchini wygłosiła orędzia zaledwie trzykrotnie (w 1991 roku po dołączeniu do wojny w Zatoce Perskiej, w 1997 przed pogrzebem księżnej Diany oraz w 2002 po śmierci Królowej Matki).

Przemawiam do was w czasie coraz większego niepokoju - zaczęła. Czasie zakłóceń w naszym kraju: zakłóceń, które przynoszą niektórym żal, również tych finansowych dla wielu z nas. (...) Chcę podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia na linii frontu, jak i tym, którzy bezinteresownie kontynuują swoje obowiązki poza domem, pomagając nam wszystkim.

Jestem pewna, że naród zgodzi się ze mną, że doceniamy wszystko, co robicie, a każda godzina waszej ciężkiej pracy przybliża nas do powrotu do normalności. Razem stawimy czoła tej chorobie. (...) Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli powiedzieć, że Brytyjczycy właściwie zareagowali w tej sytuacji.

bCxtuywZ

W dalszej części apelu królowa 93-latka powiedziała, że przypomina jej to sytuację z 1940 roku, kiedy z siostrą, księżniczką Małgorzatą, przemawiała przez radio do ludzi ewakuowanych ze swoich domów w obliczu II wojny światowej.

Teraz również wiele osób pozostaje rozdzielonych od swoich rodzin, ale to właściwa decyzja. Lepsza przyszłość nadejdzie. Spotkamy się ponownie z naszymi rodzinami, przyjaciółmi. Będziemy znowu razem - dodała na koniec.

bCxtuyxa
bCxtuyxu
KOMENTARZE
(124)
Już widzę
2 miesiące temu
Mówi tak a dziś po ulicach chodziło mnóstwo ludzi Mieszkam w Londynie i przeraża mnie ten widok a jest Kwarantanna
Monia
2 miesiące temu
Pudelku, popraw informację. To piąte wystąpienie. Pominęliście to z 2012 z okazji 60 lat panowania... Pozdrawiam
ewa
2 miesiące temu
Mam już dość, miesiąc zaraz minie A sytuacja coraz gorsza.
bCxtuyxv
Fuck
2 miesiące temu
Wiecie już jaka sensacja nas jutro czeka??????? Poczta ma dostać prawo do otwierania przesyłek, które mają termin doręczenia. Wszystkie pisma od komornika, z urzędów np urzędu skarbowego mają być na poczcie otwierane, skanowane na email, ewentualnie jeśli będzie brak adresu mailowego, zaklejane i wysyłane normalne???? Ja prdle ja już mam tego serdecznie dość, tych kretyńskich pomysłów tego rządu. A ostatnia rzeczą na jaka wyrażam zgodę, to to aby Pani Krysia na poczcie otwierała moja korespondencję ¡!!!!!!!!!! Normalnie chyba trzeba będzie skończyć ta kwarantannę i obalić ten rząd, bo mi już ciśnienie w kosmos wystrzeliło 😡😠😠😠😠😠😠😠😠 Rozumiecie ich ku. wa decyzję? Zgadzacie się na ten reżim?
Ana banana
2 miesiące temu
Dzień bez postu o Lipinskiej, Koniec świata
Najnowsze komentarze (124)
Funky 2525
2 miesiące temu
Wiecie co, jeśli już coś publikujecie to weźcie chociaż sprawdźcie informacje, to jej piąte wystąpienie a nie czwarte, rozumiem ze z angielskim u was tez na bakier.....
Luj
2 miesiące temu
No im to chyba juz lepszej przyszłości nie potrzeba bo mają najlepsza.
fakt
2 miesiące temu
Elka w stylu Gierka : "Weźmiecie się Towarzysze i...zrobimy."
Olka
2 miesiące temu
A co wielka krolowa niby robi ze mowi ze lepsza przyszlosc nadejdzie. Tylko gada a nic nie robi w tym kierunku
Agata
2 miesiące temu
Babka jest nie do zajechania. Serio, podziwiam 👏🏻👑
mmm
2 miesiące temu
Jak można mówić że nadejdzie lepszy czas tyle ludzi umiera i to w jakich mękach a chociażby londyn już myśleć o przyszłości trochę nie na miejscu
zolniez
2 miesiące temu
o tak krolowa kiwnie paluszkiem i rozwiaze kazdy problem...choroba rozpentana przez media to nie jest problem....oszusci i zlodzieje grasujacy i kradnacy co sie da, gdzie sie da....to jest zaraza prawdziwa
yyy
2 miesiące temu
Po całym świecie łazicie to macie czym to przepłacone jedzcie na zakupy na mokre targi
bCxtuyxn
111
2 miesiące temu
Siedzieć w tym londynie ani misię waszcie do kraju niech was leczą jak łażą po ulicach to za miotłe i do a co nas obchodzi londyn
aaa
2 miesiące temu
wygracie z chorobą akurat 3 lata w totalnej izolacji a potem koniec świata tyle w temacie
Agro
2 miesiące temu
Wspaniała jest ta nasza Wietrzna Caryca, piękna, dostojna i wielkoduszna dla swoich poddanych. Widzę tu bardzo wiele komentarzy ludzi, którzy kompletnie nie wiedzą, na jakim świecie żyją. Macie wspaniałą Królową, łaskawą i dobroduszną. Widzę, że kompletnie tego nie doceniacie.
Bella
2 miesiące temu
Kogo obchodzą jej wystąpienia, ona tylko gada. Niech coś robi jak nasz Szumowski, który wygląda jak żywy trup, bo praktycznie nie śpi.
Ewewelka
2 miesiące temu
Ela, siedź w domu i myj ręce, a daj ludziom święty spokój. To samo Wy-paranoicy czerpiący wiedzę z tv. Chrzańcie się, już mi Was nawet nie szkoda. Już mnie nawet nie przeraża Wasza głupota. Już mi generalnie wszystko jedno, jak gównianą będziecie mieli odporność,jak w końcu wyjdziecie z tych swoich bunkrów,jak przestaniecie się mazać tym antybakteryjnym syfem i jak zdejmiecie te plastiki z rąk. Póki mogę korzystam z praw, jakie mi zostały, bo Wy już zapomnieliście, że jakiekolwiek mieliście. Powodzenia
marta
2 miesiące temu
Co roku wyglasza oredzie na Boze Narodzenie
...
Następna strona
bCxtuyxP