Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Królowa Elżbieta NIE WYGŁOSI mowy tronowej w parlamencie! Po raz pierwszy od prawie 60 lat...

39
Podziel się:

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta nie weźmie udziału w otwarciu sesji brytyjskiego parlamentu. W imieniu wiekowej monarchini przemówienie odczyta książę Karol. Co z obchodami platynowego jubileuszu?

Królowa Elżbieta NIE WYGŁOSI mowy tronowej w parlamencie! Po raz pierwszy od prawie 60 lat...
Królowa Elżbieta nie wygłosi mowy tronowej (Getty Images)

Wielkimi krokami zbliżają się obchody z okazji platynowego jubileuszu panowania królowej Elżbiety II. Z tej okazji do Londynu przybędą "wnuk marnotrawny" z żoną, czyli książę HarryMeghan Markle, którzy od jakiegoś czas usiłują naprawić nadszarpnięte stosunki z rodziną królewską. Sussexowie mają zabrać ze sobą Archiego HarrisonaLilibet Dianę, którą wiekowa monarchini zobaczy po raz pierwszy.

Niestety, napływające z pałacu wieści o stanie zdrowia królowej Elżbiety nie napawają optymizmem. O ile 96-latka wystąpiła niedawno w uroczej sesji z ukochanymi rumakami, królowa wciąż jest osłabiona po przebytym koronawirusie, co ma skutkować problemami z poruszaniem się.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”

Teraz okazuje się, że babcia Harry'ego nie weźmie udziału w tradycyjnym otwarciu sesji parlamentu. W Wielkiej Brytanii podczas ceremonii monarcha przedstawia plany legislacyjne rządu na najbliższą sesję parlamentu trwającą zazwyczaj rok.

Królowa nadal doświadcza epizodycznych problemów z poruszaniem się i w porozumieniu z lekarzami niechętnie zdecydowała, że ​​nie weźmie udziału w jutrzejszym otwarciu parlamentu - brzmi oświadczenie Pałacu.

Do tej pory w czasie swojego panowania Elżbieta II dwukrotnie nie wzięła udziału w uroczystości - w 1959 i 1963 roku, gdy była w ciąży. W jej imieniu przemówienie wygłosi następca tronu, czyli książę Karol, któremu towarzyszyć będzie książę William. Z tej racji udział 96-latki w czerwcowych obchodach z okazji jej platynowego jubileuszu stanął pod znakiem zapytania. BBC podkreśla jednak, że królowa zamierza uczestniczyć w tym tygodniu w innych spotkaniach, w tym w rozmowach z premierem i Tajną Radą, które odbywają się wirtualnie lub telefonicznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(39)
zdrowia
2 miesiące temu
Kończy się pewna epoka, monarchia bez niej to już nie będzie to samo. Covid, Harry, Andrzejek ostatnie lata jej nie oszczędzają. Życzę zdrowia!
Adam
2 miesiące temu
Zaczyna gasnąć, niestety.
Karcia
2 miesiące temu
Dziwić się… Ela ma już sędziwy wiek a wszędzie słyszę, że nie wygłosi mowy jakby to było coś dziwnego…
Ala
2 miesiące temu
Życzę jej żeby dożyła setki
Anja93
2 miesiące temu
Co się dziwić, Kobieta już wiekowa...
Najnowsze komentarze (39)
Wrrr
2 miesiące temu
Trzymają Elkę z daleka od ludzi czyżby ma demencję i gada głupoty
Lola
2 miesiące temu
Ktoś ja widział ostatnio? Może juz dawno nie żyje i sobowtóra nie zdarzyli ogarnąć
Rumcajs
2 miesiące temu
Mogłaby jeździć na wózku ale kategorycznie odmówiła, więc tak trochę na własne życzenie do końca życia będzie siedzieć zamknięta w pałacu zamiast bywać między ludźmi
Ava
2 miesiące temu
Chuchaja na nią i dmuchają, podtrzymują przy życiu jak mogą żeby dożyła do tego jubileuszu. Było by głupio tyle kasy wywalić na organizację i odwoływać. Potem już jej pozwolą umrzeć
Lola
2 miesiące temu
Powinna już oddać koronę i żyć sobie spokojnie
Olllla
2 miesiące temu
Starość nie radość, Młodość nie wieczność...
Ania
2 miesiące temu
Co w tym dziwnego przecież to staruszka
alina
2 miesiące temu
po 70 latach królowania ma dosyć , nie dziwie się ale bardzo podziwiam Elzbiete .przez tyle lat musiała miec jaja i rządzić tymi pajacami. przezyła juz chyba wszystko , nawet czarna zonę wnuka co chyba jest gorsze niż wojna i skłonnosci syna .
chmurka
2 miesiące temu
Wiek wiekiem, ale po śmierci Filipa uszła z niej energia i jest coraz gorzej.............
😁
2 miesiące temu
ona siedzi na tronie już 70 lat!!!!!! bo wiadomo, że nie rządzi, tylko "bywa' "zaszczyca" i "wygląda". całe życie jak myszka miki w disneylandzie
Heheheh
2 miesiące temu
Czy to prawda, że ona już nie żyje,a teraz to cyrk ?
Kropka.
2 miesiące temu
Pewnie jest gorzej niż źle ...
Subiektywnie
2 miesiące temu
Niestety ale coś czuję, że to jej ostatnie 30 lat życia
inka
2 miesiące temu
niektorzy z zachwytow nad nia juz posikani
Oferty dla Ciebie