Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Krzysztof Skiba pozwał TVP za dokument Latkowskiego o Zatoce Sztuki. Zapadł prawomocny wyrok: "Bronili się, mówiąc, że NIE ZROZUMIAŁEM filmu"

121
Podziel się:

Krzysztof Skiba przekazał, że to koniec jego sądowej batalii z TVP i Sylwestrem Latkowskim. Chodzi oczywiście o pamiętny dokument "Nic się nie stało". Wskazał też dość zaskakujące argumenty drugiej strony. "Nie przedstawili żadnych dowodów".

Krzysztof Skiba pozwał TVP za dokument Latkowskiego o Zatoce Sztuki. Zapadł prawomocny wyrok: "Bronili się, mówiąc, że NIE ZROZUMIAŁEM filmu"
Krzysztof Skiba wygrał z Sylwestrem Latkowskim w sądzie. Zaskakująca linia obrony TVP (AKPA)

Film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" omawiała swego czasu cała Polska. Najwięcej emocji wzbudziła jednak debata na żywo po premierze dokumentu, podczas której sam zainteresowany wymienił kilka znanych osób z nazwiska. Był to ruch o tyle zaskakujący, że nie przedstawiono wówczas na antenie żadnych dowodów na poparcie jego słów.

Sylwester Latkowski przegrał z Krzysztofem Skibą. Zaskakująca linia obrony TVP

Na reakcję osób, w które publicznie uderzył Latkowski, nie trzeba było długo czekać. Wszystko działo się jeszcze w maju 2020 roku, jednak wygląda na to, że powoli nadchodzi czas ostatecznej weryfikacji jego twierdzeń. Krzysztof Skiba przekazał za pośrednictwem Instagrama, że jego batalia sądowa z Sylwestrem właśnie dobiegła końca. Wyrok w sprawie jest prawomocny.

W dniu dzisiejszym (28.02) Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok dotyczący mojego prywatnego oskarżenia TVP, w sprawie filmu Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". (...) Sąd Apelacyjny uznał, że w sposób rażący naruszono moje prawa do dobrego wizerunku, pomawiając mnie bez żadnych dowodów - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Borys Szyc o TVP: "Nie chodzę tam od momentu emisji dokumentu Latkowskiego, który jest przestępcą"

Najbardziej zaskakuje chyba linia obrony, którą przed sądem przyjęło TVP. Sam Latkowski, jak twierdzi Skiba, miał z kolei uporczywie nie stawiać się na rozprawach.

Nowością filmu Latkowskiego, która zapewniła mu niesłychany rozgłos, była insynuacja, że znane osoby, które bywały lub występowały w Zatoce Sztuki, wiedziały lub uczestniczyły w procederze wykorzystywania nieletnich dziewcząt. W tym kontekście pojawiło się w filmie także moje zdjęcie. Realizatorzy filmu, wytaczając tak poważne oskarżenia, nie przedstawili jednak ŻADNYCH DOWODÓW, które potwierdzałyby tę tezę. Także w trakcie trwającego kilka lat procesu ani TVP, ani pan Latkowski, który był wzywany jako świadek i uporczywie nie pojawiał się na rozprawach, nie byli w stanie obronić postawionej w filmie obrzydliwej sugestii. (...) Co najbardziej zabawne, prawnicy TVP bronili się, mówiąc, że nie zrozumiałem filmu, gdyż w tym filmie NIE MA ŻADNYCH sugestii, abym miał coś wspólnego z opisywaną aferą.

Lider Big Cyc przypomniał również, że to zapewne nie koniec, bo swoich praw przed sądem dochodzą również m.in. Kuba Wojewódzki, Borys Szyc, Adam "Nergal" Darski czy Radosław Majdan.

Na mocy wygranego procesu TVP musi mnie teraz przeprosić, publikując planszę o godz. 21.00 na antenie Jedynki, film Latkowskiego dostępny na kanale YT opatrzyć odpowiednią informacją oraz zapłacić odszkodowanie finansowe (70 tys. zł plus odsetki). Przykro, że za ekscesy propagandowe TVPiS musi płacić obecna telewizja publiczna. Jest to też przestroga dla wszystkich tych, którzy świadomie, na potrzeby rozgłosu i użyteczności politycznej produkują fałszywe oskarżenia. Jest to pierwszy wygrany prawomocnie proces w tej sprawie. W sądach toczą się jeszcze rozprawy innych osób, które również poczuły się pomówione obrazem emitowanym w TVP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(121)
🙈🙉🙊
2 miesiące temu
Skiba bywal, ale nie korzystal. Clinton palil, ale sie nie zaciagal. Gowin glosowal, ale sie nie cieszyl......
Big Miro
2 miesiące temu
Zadnych do wodow nie bedzie, bo nie ma ich byc..... Lista umoczonych jest pewnie dluga i obejmuje nie tylko celebrytow, ale najprawdopodobniej takze ludzi z tzw. "wymiaru sprawiedliwosci".
lol
2 miesiące temu
on tam chodził dla sztuki nie zrozumiał przeznaczenia lokalu myślał, że to galeria nie burdel
martencja
2 miesiące temu
Skiba, my wiemy jak było, nadal lecisz na młodsze panienki
Maagda
2 miesiące temu
Oczywiście że o wszystkim wiedział. Latkowski słabo się przygotował i tyle
Najnowsze komentarze (121)
MojNick
2 miesiące temu
I to jest właśnie skutek braku dogłębnej reformy sądownictwa
Lea
2 miesiące temu
Adam "Nergal" Darski to się aż na kanapie u Wojewódzkiego chwalił, że był świadkiem jak jego "kolega" z zespołu gwałci nieprzytomną dziewczynę i że to normalna sytuacja, przejaw hedonizmu. Nikt normalny nie chciałby mieć z nim nic wspólnego po tym. A on kolegów, fanów nadal ma. Lepszych dowodów na to, co to za ludzie potrzeba?
Dolvit
2 miesiące temu
Skiba i dobry wizerunek, jasne....
blebleble
2 miesiące temu
I znowu zapłaci zwykły obywatel a nie milionerzy z PiS.u
Ada
2 miesiące temu
Proszę wpłać choć 2 zł, fundacja się pomaga, Zygmunt Serówka człowiek bardzo doświadczony przez życie
Haha
2 miesiące temu
On wyglada jakby był starym Gabor 😂
Tyle
2 miesiące temu
Sądy nasze. Panie redaktorze i tak wszystko wiadomo. Szacunek. Taki skiba tego nie zakrzyczy.
hehehe
2 miesiące temu
Sprawa pana B. się przypomina, najpierw BDSM, a potem szantaż o kasę, B. nie chciał zapłacić więc oskarżyli go o niecne czyny. Też Sopot, co prawda chodziło o pełnoletnią no ale w ZS stawiali na szantaż za czyny z małolatami.
????
2 miesiące temu
A która dziewczyna zacznie zeznawać skoro w małej Sycylii wszyscy są powiązani, mafia z wymiarem sprawiedliwości, policją i politykami. Toż ona szybciej zadynda niż zdąży złożyć zeznania, poza tym jeśli brała udział z procederze, a szantażowany zapłacił to po co ma sobie zaszkodzić zbędnym nagłąśnianiem procederu?
Avalon
2 miesiące temu
Karnowski w obawie przed sprawiedliwością uciekł do Sejmu. Teraz jako poseł śmie pouczać Polaków o praworządności. Immunitety powinny już dawno zostać zniesione.
Gość
2 miesiące temu
Skiba kończ waść wstydu oszczędź. Bywał ale nie dotykał
Miron
2 miesiące temu
Tak działało zepsute państwo. Robili paszkwile za publiczne pieniądze. Niżej nie można upaść.
Ewa
2 miesiące temu
Skiba to sam się ośmiesza
Mecenas
2 miesiące temu
Jak miał nie wygrać? Przecież sądy są niezawisłe.
...
Następna strona