Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Krzysztof Skiba WYGRAŁ w sądzie z Jackiem Kurskim i TVP! "Oni ponoszą moralną winę za morderstwo Pawła Adamowicza"

163
Podziel się:

Lider grupy Big Cyc Krzysztof Skiba ogłosił, że Sąd Apelacyjny w Gdańsku ostatecznie oddalił wniosek Telewizji Polskiej, która oskarżyła go o zniesławienie. "Miałem prawo użyć słów o moralnej odpowiedzialności TVP" - podtrzymuje Skiba po ogłoszeniu wyroku.

Krzysztof Skiba WYGRAŁ w sądzie z Jackiem Kurskim i TVP! "Oni ponoszą moralną winę za morderstwo Pawła Adamowicza"
Krzysztof Skiba wygrał w sądzie z Jackiem Kurskim i Telewizją Polską (fot. AKPA)
bEDbjlAR

Krzysztof Skiba wyraził to, co myślało zapewne wielu Polaków, gdy po brutalnym zabójstwie Pawła Adamowicza w styczniu 2019 roku napisał w mediach społecznościowych, że moralną odpowiedzialność za tragedię ponoszą dziennikarze Telewizji Polskiej. Dla stacji, która pod zarządem prezesa Jacka Kurskiego urządzała regularną nagonkę na prezydenta Gdańska, tego typu oskarżenia były oczywiście nie na rękę. Sam Skiba nie zdziwił się więc nawet specjalnie, gdy otrzymał wezwanie do sądu. TVP pozwała go o zniesławienie.

Choć początkowo wydawało się, że z kontrolowaną przez Prawo i Sprawiedliwość telewizją muzyk nie będzie miał w polskim sądzie żadnych szans, ostatecznie spotkała go bardzo przyjemna niespodzianka. Skiba wygrał z TVP najpierw w Sądzie Rejonowym, którego wyrok został podtrzymany w ostatni czwartek w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku.

bEDbjlAT
Zobacz także: TVP nieustannie atakuje Tuska? "Temperatura sporu jest bardzo wysoka"

Miło mi poinformować, że dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego i oddalił wniosek TVP w sprawie powództwa o zniesławienie, którego miałem się dopuścić, publikując na FB komentarz po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o tym, że moralną winę za to morderstwo ponosi Jacek Kurski i dziennikarze TVP, którzy urządzili nagonkę medialną i rozkręcili kampanię nienawiści w stosunku do śp. Prezydenta - informuje na facebookowym profilu Krzysztof Skiba.

bEDbjlAZ

Chroniony decyzją sądu muzyk pozwolił sobie jeszcze raz podkreślić, jak bardzo poczynania Telewizji Polskiej przyczyniły się do tragedii sprzed dwóch lat. Skiba zaznaczył, że prezydent Adamowicz był mu bardzo bliski. Czuł się więc zobowiązany, aby wskazać podmiot jego zdaniem odpowiedzialny za śmierć przyjaciela.

Paweł był moim szkolnym kolegą i Przyjacielem. Nie mogłem tego politycznego morderstwa, (które do dziś władza chce schować pod dywan i rozproszyć w zapomnieniu) skomentować inaczej. Dziś Sąd przyznał mi rację. Miałem prawo użyć słów o moralnej odpowiedzialności TVP - triumfuje Skiba w opublikowanym oświadczeniu.

W "Wiadomościach" chyba się tym nie pochwalą...

bEDbjlBa
bEDbjlBu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
dada
2 miesiące temu
Chorzy na raka, którzy nie otrzymali leczenia, bo 2 miliardy poszły na TVP zamiast na onkologię, mogą sobie oglądać TVP w niebie.
Anna
2 miesiące temu
Panie Kurski ślub kościelny bierze się raz w życiu zrobił pan takie show że swojego ostatniego ślubu że szok myślę że w niebie to widzą
krywit
2 miesiące temu
brawo
bEDbjlBv
Zrobmy tak
2 miesiące temu
W stanie wojennym w czasie reżimowego dziennika TV ludzie umawiali sie i wystawiali telewizory do okna - piekny widok jak narod pokazywal gdzie ma propagande, moze zrobmy powtorke w tę niedziele?
Buba
2 miesiące temu
Takich jak KURSKI w PIS jest 99 %
Najnowsze komentarze (163)
Hanka
2 miesiące temu
Brawo Skiba
Polka
2 miesiące temu
prawo wygrało a nie układy !!!!!!!
12345
2 miesiące temu
Wolne sądy!
O Karol!
2 miesiące temu
A Pawel z nieba widzi, ze jego żonka już z innym się prowadzą ?
Anna
2 miesiące temu
Fanatycy PO skaczą po grobie Adamowicza, jest to ohydne.
Siakaramaska
2 miesiące temu
Brawo! Skiba , więcej takich ludzi , tylko dlaczego nie mogę zlikwidować wszystkich programów TVPis , na platformie cyfrowej , tylko muszę za to g...o płacić , chociaż nikt w mojej rodzinie nie ogląda tych stacji.
Beka
2 miesiące temu
A sprawę prowadzili zapewne ci z kasty nadzwyczajno-tulejowatej.
Ja....
2 miesiące temu
I miss you
bEDbjlBn
Były wyborca ...
2 miesiące temu
I czemu mnie to nie dzwi,ze wygrał Skiba w sądzie w Gdańsku..mnie juz nic nie zdziwi..Bez komentarza reszta nie nadaje się do napisania,bo cenzura nie pusci
Dorotaa
2 miesiące temu
Pana Kurskiego to możecie wiecie co.
Gość
2 miesiące temu
Gdańsk jest CZERWONY
Ktoś
2 miesiące temu
Brawo Panie Skiba! Są jeszcze widać, artyści którzy oceniają dzisiejsze czasy w taki sposób w jaki powinny być one ocenione. Reszta pseudo artystów, aktorów i innych celebrytów typu najstarsza starowinka Marylka R to pomietła na garnuszku szmaciarskich pisowców! Mam nadzieję, że przyjdą czasy rozliczenia szmaciarstwa!
Joanna
2 miesiące temu
Ale ktoś głupoty pisze o przyznaniu 2 miliardów TV Jest Tusk zapytajcie się jego kto podpisał ustawę o przyznaniu dotacji TV Było to w 2009 27 sierpnia czyli za czyich rządów
Janek dlugi
2 miesiące temu
Od Tuska trzeba domagać się zwrotu bilionów które są zdeponowane u Sorosa w Holandii Teraz ma okazję odebrać i oddać Nam to co ukradł za samą koncesję do wydobycia gazu łupkowego poszło do ich kieszeni 2 biliony które są w akcjach u Sorosa a za 246 afer dodatkowa kasa +kamienice WAR +OFE itd
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDbjlCg
bEDbjlCh
bEDbjlCi
bEDbjlCj
bEDbjlCk
bEDbjlBP