Dymek
|

Zabójca Pawła Adamowicza domaga się MILIONOWEGO ODSZKODOWANIA

288
Podziel się

Do mediów wyciekła korespondencja Stefana W. z bratem, w której zabójca prezydenta Adamowicza skarży się na zły stan psychiczny i podaje winnych morderstwa.

Zabójca Pawła Adamowicza domaga się MILIONOWEGO ODSZKODOWANIA
(eastnews, eastnews)

Ponad rok temu podczas Światełka do Nieba na gdańskiej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Stefan W. napadł z nożem w ręku na prezydenta Pawła Adamowicza. Cios zadany przez nożownika okazał się śmiertelny. Mimo kilkugodzinnej walki Adamowicza nie udało się uratować. Zabójca trafił do więzienia, jednak według ostatnich ustaleń "Super Expressu", nadal nie przyznaje się do winy. Co więcej, "Super Express" dotarł do korespondencji Stefana W. z jego bratem, w której nożownik wyznaje, że jest w złym stanie psychicznym.

Stefan W. domaga się również przeniesienia z celi "N" (dla szczególnie niebezpiecznych więźniów) do celi normalnej. W liście oskarża także sąd, prokuraturę oraz Służbę Więzienną za zabójstwo Pawła Adamowicza, tłumacząc, że on jest niewinny. Dodaje, że przez wcześniejsze skazanie go za napady z bronią "stał się wariatem".

To jednak nie koniec. Według ustaleń "SE", Stefana W. domaga się milionowego odszkodowania.

"Zacznę od dobrych wieści. Myślałem, że będę miał dożywocie, ale trzech biegłych psychiatrów uznało, że byłem niepoczytalny, to oznacza, że niedługo pojadę do szpitala, prawdopodobnie w Starogardzie Gdańskim, a tam co sześć miesięcy można wyjść. Posiedzę pewnie ze dwa lata i wyjdę” - brzmi fragment listu, który ujawniła wcześniej "Gazeta Wyborcza".

Dodajmy, że śledztwo w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza nadal trwa. Przesłuchiwani są kolejni współosadzeni, a Stefan W. został uznany za niepoczytalnego.

KOMENTARZE
(288)
Xxx
miesiąc temu
Chyba jakiś zart. Zwyrodnialec! Niech gnije w więzieniu!
Ksz
miesiąc temu
Bezczelność i tupet niektórych osobników nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.
Miszcz
miesiąc temu
Zabił i domaga się odszkodowania? Powinien pracować na to by mógł jeść w więzieniu! I dożywocie a nie jakieś szpitale dla psycholi.
Gość
miesiąc temu
To jest skandal i brak wyobrazni
kjh
miesiąc temu
za czasów pisu pewnie jeszcze dadzą mu medal i ciepłą posadkę proboszcza w małej plebanii w jakiejś wiosce an wschodzie polski
Najnowsze komentarze (288)
Ona
miesiąc temu
Niestety, ale w mojej ocenie ten czlowiek stanowi duze zagrozenie. Wiezienie nic tu nie wskora, skoro zostal uznany za niepoczytalnego. Ze szpitala latwo sie wydostac i wtedy bedzie problem
Gosc
miesiąc temu
Tak PIS go zrobi komandosem w terytorialsach
TUSU
miesiąc temu
w następnych wyborach dostanie mandat do parlamentu europejskiego Dzięki Schetynie i PO KO
Ala
miesiąc temu
Mam nadzieje, że zdajecie sobie sprawę z tego, że ten człowiek ma schizofrenię i mówi różne dziwne zeczy prawdopodobnie będąc w psychozie. Nie można oceniać jego zachowania jak zwykłego zdrowego człowieka. Szpital do końca życia.
XDDD
miesiąc temu
Posrało
miro
miesiąc temu
dobic bydlaka niech sie nie meczy
Jan
miesiąc temu
Kara śmierci dla takich zwyrodnialcow. Nie chce, jako podatnik, utrzymywać takiego.........
mrpan
miesiąc temu
Wyjdzie i na drugi dzień skręci szyje. Za dużo samobójstw medialnych w więzieniach ostatnio (Cygan) to trzeba go wypuścić żeby nic nie powiedział i poślizgnął się na skórce od banana.
Abc
miesiąc temu
Milionowe odszkodowanie powinna dostać rodzina zamordowanego prezydenta, a ten zwyrodnialec powinien zawisnac.
Zmienic kary
miesiąc temu
Amerykanskie kary!!!!
Zenada
miesiąc temu
Tepic debili!!
Niewiarygodne
miesiąc temu
W Polsce jak ktoś dokona takiej zbrodni to nie musi być „niepoczytalny” ludzie to była zbrodnia zaplanowana z zimna krwią!
Megi
miesiąc temu
To chyba kpina jest!!!!!😡
No i
miesiąc temu
Uniewinnić jak Najsztuba.
...
Następna strona