Trwa ładowanie...
Przejdź na
Catrin
|
aktualizacja

Książę Harry daje PRZTYCZEK W NOS ojcu? Nie włożył medalu od króla. Eksperci oceniają: "Zostanie to odebrane jako lekceważenie"

87
Podziel się:

Książę Sussex pojawił się na nabożeństwie rocznicowym Invictus Games obwieszony medalami. Nie miał na sobie odznaczenia od ojca króla Karola III.

Książę Harry daje PRZTYCZEK W NOS ojcu? Nie włożył medalu od króla. Eksperci oceniają: "Zostanie to odebrane jako lekceważenie"
Książę Harry daje PRZTYCZEK W NOS królowi? Eksperci oceniają: "Zostanie to odebrane jako lekceważenie króla Karola III" (East News)

Książę Harry pojawił się na nabożeństwie związanym z Igrzyskami Invictus Games w St. Paul's. Uczcił w ten sposób 10. rocznicę zawodów sportowych organizowanych dla rannych w misjach żołnierzy. Mąż Meghan Markle ubrany był w wyrazisty czarny garnitur. Na szyi zawiesił medal Komandora Rycerza Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego (KCVO), a kolejne przypiął do marynarki. Jak zauważyły brytyjskie media, wśród odznaczeń zabrakło medalu koronacyjnego. Harry otrzymał go w maju zeszłego roku z okazji formalnego wstąpienia króla Karola III na tron.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przejazd Karola III. Królewska kareta robi wrażenie

Medale księcia Harry’ego

Wśród medali, jakie miał przy sobie książę Harry był ten, który otrzymał od zmarłej królowej Elżbiety "za zasługi dla monarchii". Drugi dostał w 2008 roku po służbie w prowincji Helmand za działalność operacyjną dla Afganistanu. Kolejne to medale jubileuszu królowej - złoty, diamentowy i platynowy.

Eksperci królewscy oceniają, że brak wśród odznaczeń księcia Harry’ego medalu koronacyjnego, to przejaw lekceważenia króla Karola III.

Eksperci królewscy nie mają wątpliwości

Richard Fitzwilliams stwierdził, że Harry celowo starał się zdystansować od swojego dawnego życia, czyniąc Stany Zjednoczone swoim stałym domem.

Sussexowie nie robią nic przez przypadek i to wyraźnie podkreśla lub ma podkreślić jego dystans do rodziny królewskiej (...) Sussexowie doskonale zdają sobie sprawę, że każda rzecz, którą robią, wszystko, co noszą, wszystko, co mówią, zostanie sprawdzone. Problem polega na tym, że jeśli zdecyduje się nie nosić medalu koronacyjnego, z pewnością zostanie to odebrane jako lekceważenie króla Karola - powiedział dla "The Sun".

To już drugi raz, kiedy książę zrezygnował z noszenia medalu koronacyjnego. W zeszłym miesiącu podczas wręczania nagrody najwybitniejszemu żołnierzowi amerykańskiemu również nie miał go przy sobie. Według ekspertów to mała zemsta Harry’ego za to, że ojciec zakazał mu noszenia stroju wojskowego podczas swojej historycznej koronacji.

Medal koronacyjny wręczono 400 tys. osób. Otrzymał go każdy, kto aktywnie pomagał w służbie w Opactwie Westminsterskim. Odznaki wręczono także członkom sił zbrojnych, pracownikom służb ratunkowych pierwszej linii frontu i pracownikom służby więziennej zatrudnionym w sektorze publicznym. Zaszczyt ten otrzymali także żyjący, odznaczeni Krzyżem Jerzego i Krzyżem Wiktorii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(87)
Hana
2 tyg. temu
Król też go lekceważy, więc są kwita
MatkaNatura
2 tyg. temu
Król Karol da mu pstryczek w nos gdy go wydziedziczy!! Hahahha! Chciałabym wtedy widzeć mine zwyklego Harrego!
abc
2 tyg. temu
Zamiast usiąść jak ojciec z synem i powiedzieć co komu leży na sercu, to "wrzucają sobie nawzajem kamyczki do ogródków".
Inka
2 tyg. temu
Ciekawe czemu tutaj nie wrzucili zdjęcia tego pięknego medalu? Może dlatego, że by wyszło szydło z worka, że na medalu jest podobizną Camili w Koronie? Czy naprawdę ktoś uważa, że syn Diany ma nosić medal z podobizną Camili?
Jerry
2 tyg. temu
Harry bardzo poniżał wszystkich wysokich rangą dowódców w wojsku, dlatego ze sztabu generalnego została wysłana petycja (podpisana przez wszystkich znaczących oficerów) do Królowej Elżbiety, o zabranie Harremu wszystkich stanowisk i patronów wojskowych. Był to bardzo silny nacisk, że Królowa nie mogła tego "zamieć pod dywan". Królowa zabrała Harremu wszystkie stanowiska i patrony wojskowe oraz zabroniła nosić mundury, a nawet podczas różnych wojskowych rocznic, składać wieniec w imieniu HiM.
Najnowsze komentarze (87)
@#$#@
1 tyg. temu
I bardzo dobrze..tylko odpłacił sie tym jak jego traktują.
Uczciwa
1 tyg. temu
bravo, Duchess Meghan, bravo, Prince Harry, you don't complain that life is uphill, you know that there is no elevator to success, let me tell you more... A leader is the one who sees more than others, looks further than others and who sees things before others see them...you are the leaders...I love you for that...
UK
1 tyg. temu
Przecież Karol nie jest ojcem Harrego .
jajaja
2 tyg. temu
Księzna Kate robi zdjęcia,pływa noca jak szalona w zimnej wodzie, księzna to i tamto powiedziała, myslala, współczuła, księzna wszystko robi co chce wg zapewnień Palacu tylko ani widu ani słychu. Ale ok, jest fajne w takim razie co cieszy, Ks Wiliam juz sie napracował w domu i wzorem nielubianego brata i bratowej ruszył w teren i gotuje, gra w siatkówka i rozmawia i młodzieżą szkolną , znowu tyra , jest cudnie. Król ozdrowiał,włos mu z glowy nie spadl i może odciązyć małżonke od ciezkiej harówy dla RF, H@M wyjadą już Nigerii i beda sobie smażyc dzemy u siebie i cala monarchia na chwile odpocznie od obserwacji tychże i na chwilę zapanuje blogi spokój. Chorzy będa zdrowieć, dzieci się uczyć a W@K będa nas cieszyc swą obecnośnia wg zapowiedzi już niebawem. To są ostatnie aktualności.
Lonia
2 tyg. temu
Harry tak postępuje jak mu żona każe Weszła w rodzinę dla kasy a teraz szczuje i wprowadza zamęt między braćmi To zła kobieta przebiegła i mściwa dzieci wiążą ich z sobą na dobre i zle
Gosc
2 tyg. temu
Ciągle się pytam dlaczego i Kaśki była policja ,do chorego przyjeżdża pogotowie do targnacych się na życie przyjeżdża policja i pogotowie
Gosc
2 tyg. temu
Dobrze zrobił taki ojciec nie jest godny funta klakow i jego nałożnica mają krew na rekach
Gość
2 tyg. temu
Na co liczy król zabrał synowi dom do którego dzieci mogły przyjechać .Królowa w grobie się przewraca że miała takiego narcystycznego syna .Camila prezentuje jak karmi marchewką osły obłed .
KAMA
2 tyg. temu
I DOBRZE JAKI PREZENT TAKIE TRAKOWANIE
Dan
2 tyg. temu
Czy Spencerowie zaoferowali Harry'emu łóżko na czas jego pobytu w Londynie?
I gitara
2 tyg. temu
Książę Harry to wygrał życie,w porę się ewakuował, żyje według własnych zasad,ma udaną zdrową rodzinę, kasę żeby dobrze funkcjonować,pokazuje się kiedy chce,jak chce,jego rodzina nic nie musi.
Yyy🦧
2 tyg. temu
Jak to możliwe, że Meghan nie wiedziała wcześniej, że jest Nigeryjką? Mama i babcia jej nie powiedziały?
hada
2 tyg. temu
"Łono" to nowy gatunek fryzury (z włosów łonowych), który z dumą stworzył Harry.
RyżyMedalista
2 tyg. temu
Niech ktoś mi odpowie za co dostał te wszystkie medale odznaczenia ordery gwiazdy szarfy wstęgi sznury stopnie i tytuły ??? Elkę totalnie pogięło (chyba ze starości ) jak dała mu honorowy medal za udział w ,,wojnie,, na bliskim wschodzie 😱 !!! siedział tam w bezpiecznym bunkrze 200 km. od linii frontu jak mówili żołnierze w jednostce zaopatrzenia i infrastruktury która rozwoziła wodę jedzenie i art. codziennego użytku do baz np. długopisy papier do kopiarek, krzesła jak się połamały pościel onuce łyżki widelce i takie tam (ale oczywiście bez księciula który siedział non-stop w schronie-bunkrze z dala od linii frontu z gromadą pilnujących go ochroniarzy) i za to DOSTAŁ MEDAL OD KRÓLEWNY !!! Sikam 🤣.
...
Następna strona