Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Książę Harry pokazuje, jak wygląda terapia, która chroni go przed NAPADAMI LĘKU

432
Podziel się:

W serii "The Me You Can't See" Harry postanowił zaprezentować światu spotkanie z psychoterapeutką specjalizującą się w leczeniu traum. Książę wyznał, że każda wizyta w Wielkiej Brytanii w jego przypadku wiążę się z napadami lęku.

Książę Harry pokazuje, jak wygląda terapia, która chroni go przed NAPADAMI LĘKU
Książę Harry pokazał spotkanie z psychoterapeutą (YouTube)
bELfJpaZ

Zaledwie kilka miesięcy po sensacyjnej rozmowie z Oprah Winfrey książę Harry postanowił ponownie zwierzyć się królowej amerykańskiej telewizji - tym razem w ramach serii Apple TV, "The Me You Can't See". 36-latek otworzył się na temat własnego zdrowia psychicznego, zdradzając na przykład, iż czuł się uwięziony w rodzinie królewskiej i dopiero terapia oraz przeprowadzka były w stanie postawić go na nogi. Opowiedział także o doświadczeniach żony, Meghan Markle.

W programie książę Harry nie tylko podzielił się ze światem wyjątkowo osobistymi wyznaniami, lecz postanowił również zaprosić widzów na sesję terapeutyczną. Spotkanie z psychoterapeutką miało pomóc mu w uporaniu się z napadami lęku - jak przyznał, te dopadają go za każdym razem, gdy odwiedza Wielką Brytanię.

bELfJpbb

Podczas wirtualnego spotkania z brytyjską specjalistką w leczeniu traum, Sanją Oakley, Harry wziął udział w terapii EMDR - zakładającej "odczulanie i przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych". Widzowie "The Me You Can't See" mogli więc zobaczyć, jak książę z zamkniętymi oczami powraca pamięcią do bolesnych wspomnień i próbuje zmierzyć się ze swoimi uczuciami, jednocześnie wykonując szereg zaleconych przez terapeutkę ruchów - jak np. krzyżowanie rąk i poklepywanie ramion dłońmi.

Przez większość mojego życia czułem się zmartwiony i nieco spięty za każdym razem, gdy wracałem do Wielkiej Brytanii, do Londynu. Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego. Nie byłem tego świadomy, gdy byłem młody, ale po tym, jak rozpocząłem terapię, zacząłem zdawać sobie z tego sprawę - zdradził psychoterapeutce książę.

bELfJpbh

Podczas sesji terapeutycznej Harry wyznał, że każda wizyta w rodzinnych stronach wyzwala u niego pokłady negatywnych emocji.

Zastanawiałem się: "Dlaczego czuję się tak niekomfortowo?". Oczywiście, niestety dla mnie Londyn jest wyzwalaczem. Przez to, co stało się z moją mamą i przez to, czego sam doświadczyłem i co widziałem. To dzieje się za każdym razem. Nie pamiętam dokładnie, kiedy to się zaczęło. Pamiętam tylko samo uczucie - niepokój, takie puste uczucie, niemalże nerwowości. Czy to strach? Wszystko wydawało się napięte. To bycie ściganym i bezradnym, i wiedza, że nic nie możesz z tym zrobić. Nie ma ucieczki. Nie ma wyjścia - opisywał swoje odczucia.

W rozmowie z Oprah książę przyznał natomiast, że postanowił poszukać pomocy u specjalisty, by lepiej zrozumieć własne zachowania i jednocześnie ułożyć sobie życie z Meghan Markle.

Szybko założyłem, że jeżeli ten związek ma wypalić, muszę uporać się z moją przeszłością, ponieważ był w niej gniew i nie był on wymierzony w nią. To był po prostu gniew i ona to rozpoznała. Uczęszczam na terapię od pięciu lat i dla mnie wiążę się to z zapobieganiem (...). Zawsze chciałem spróbować EMDR i była to jedna z tych rozmaitych form uzdrowienia, z którymi chciałem eksperymentować - wyznał książę.

bELfJpbi

Doceniacie jego szczerość?

bELfJpbj

'

bELfJpbk

'

bELfJpbC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(432)
Przykro
5 miesięcy temu
Oj Harry, odelciałeś. 😔😔
Utah
5 miesięcy temu
Ale się biedny pogrąża...
Miklo
5 miesięcy temu
Coś temu ex księciu w głowie się przestawiło albo to nadmiar kalifornijskiego słońca mu zaszkodził
bELfJpbD
miki
5 miesięcy temu
ciąg dalszy scenariusza
Nella
5 miesięcy temu
Rudy ,być już cicho!
Najnowsze komentarze (432)
Monia UK
2 miesiące temu
EMDR bardzo pomaga w walce z traumą jeżeli ktoś walczy warto spróbować! Ale u Harrego to chyba nie działa, bo on chyba nie chce przepracować traumy tylko się w niej taplać jak w bajorku, bo to pieniążki przynosi...
Alka
5 miesięcy temu
Tuli swoje wewnętrzne dziecko. 🙈
Tami
5 miesięcy temu
Na trzecim zdjęciu od dołu ma okropnie demoniczne oczy 😮
222
5 miesięcy temu
Ja mam dla Ciebie Harry darmową terapię: przeproś rodzinę. Ulży Ci
aaaaaaaaa
5 miesięcy temu
niedojrzały dzieciak, który myśli, że tylko on jeden na świecie doświadczył czegoś tragicznego
Jula
5 miesięcy temu
Otwartość i szczerość to jedyna pomoc, nie jesteśmy twardzi. Człowiek to krucha istota. Prawdziwa siła to przyznanie się do słabości. Gratuluję postawy.
utt
5 miesięcy temu
Chyba napadami wstydu, a nie lęku!
utt
5 miesięcy temu
Chyba napadami wstydu, a nie lęku!
bELfJpbv
1111
5 miesięcy temu
Za kilka tygodni pokaze dla kasy wlasne wypróżnienie,strasznie to tandetne i słabe
Jolqa
5 miesięcy temu
To nie jest zdrowe ... każdy profesjonalny terapeuta wie że terapia nie powinna trwać dłużej niż rok, max dwa jeśli ktoś miał naprawdę traumatyczną przeszłość. Takie przeciąganie terapii na sile tylko tworzy nowe problemy
sumienie
5 miesięcy temu
Też bym miała napady leku jakbym odwiedzała dom o którym gadam dookoła same złe rzeczy!to nie są napady leku to zwyczajny strach przed konfrontacja z obgadywanymi!!!!zamiast tej magi proponuje przeprosić za te wszystkie sensacje, zamilknąć i zająć się swoim codziennym życiem!To może nie jest takie dochodowe ale sumienie nie męczy!!!!pozdrawiam Panie Harry :-P
Pola
5 miesięcy temu
Podziwiam jego odwagę, bo sądząc chociażby po komentarzach na pudlu większość ludzi nie jest na to gotowa. Sami zagluszaja swoje traumy (które wpływają na ich życie, pozniej życie ich dzieci i tak to się kreci) słyszymy o samobojstwach, morderstwach, krzywdzeniu innych, przemocy domowej itp. Te wszystkie dramaty to w większości właśnie nieprzepracowane traumy z dzieciństwa/przeszłości. Używkami właśnie ludzie to zagluszaja. Na szczęście jest coraz więcej świadomych ludzi, którzy wiedzą, że praca nad sobą jest najważniejsza.
Gole
5 miesięcy temu
Najsłynniejsza rodzina na zasiłkach z państwa jest dokładnie taka sama jak te co najniższe krajowe otrzymują czyli dzieci nie wiadomo czyje, zdrady, rozwody, matactwa i podkopywanie sobie dołków. Chociaż jeden Harry ma tam trochę więcej rozumu i chce założyć normalną rodzinę.
Ula
5 miesięcy temu
Zwykły, nieksiążecy Harry jest taki niemęski... Zaraz bedzie reklamował make up...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELfJpco
bELfJpcp
bELfJpcq
bELfJpcr
bELfJpcs
bELfJpbX