Trwa ładowanie...
Przejdź na
MOS
|

Książę Karol przyjął MILION FUNTÓW od rodziny Osamy Bin Ladena! Jadł z nimi obiad MIESIĄC po zamachu na WTC

100
Podziel się:

Jak ujawnił "The Sunday Times", organizacja charytatywna zarządzana przez księcia Karola w 2013 roku przyjęła hojną darowiznę od przyrodnich braci terrorysty Osamy Bin Ladena. To kolejna podejrzana transakcja na koncie fundacji syna królowej Elżbiety.

Książę Karol przyjął MILION FUNTÓW od rodziny Osamy Bin Ladena! Jadł z nimi obiad MIESIĄC po zamachu na WTC
Książę Karol od ponad 20 lat zna się z Bakrem Bid Ladenem (Getty Images)

Brytyjski następca tronu nie ma ostatnio dobrej passy. Zaledwie miesiąc temu media żyły podejrzanymi darowiznami na koncie fundacji księcia Karola, a już pojawił się nowy wątek w sprawie. Jak się okazuje, Fundusz Charytatywny Księcia Karola w latach 2011-2015 przyjął trzy dotacje po milion euro każda od byłego premiera Kataru Hamada bin Jassima. Najbardziej zaskakiwał fakt, że gotówka była pakowana w reklamówki i walizki, co budzi podejrzenie co do legalności pozyskania tych środków.

Po ujawnieniu afery, Sue Bruce, przewodnicząca fundacji księcia Karola, posypała głowę popiołem i zapewniła, że organizacja wyciągnęła z tej sytuacji wnioski i stanie się bardziej transparentna w kwestii finansów. Nie zdążyli jednak wcielić tej zasady w życie, bo już pojawił się kolejny odcinek skandalu...

"The Sunday Times" ujawnił, że w 2013 roku Fundusz Charytatywny księcia Karola przyjął milion funtów od Bakra i Shafiqa Bin Ladena, przyrodnich braci dawnego szefa Al-Kaidy, który stał za zamachem terrorystycznym z 11 września 2001 roku. Panowie poznali się zaledwie trzy miesiące przed atakami na wieże WTC u saudyjskiego polityka Khalida Al-Faisala Al-Sauda, a niespełna cztery tygodnie po zamachu książę Karol zaprosił Bakra Bin Ladena na obiad do swojej rezydencji Highgrove House w Gloucestershire.

Rodzina Bin Ladenów odcina się od Osamy od lat 80. Bakr i Shafiq odziedziczyli po ojcu ogromną firmę budowlaną BinLadin Group w Arabii Saudyjskiej i szczodrze dzielą się swoim majątkiem w celach charytatywnych. Są np. fundatorami programu stypendialnego na Oxfordzkim Centrum Studiów Islamskich, których patronem jest właśnie książę Karol.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozwód Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego oraz wymarzona praca Gosi Rozenek

Mimo to według "The Sunday Times" doradcy księcia Karola mieli odradzać mu przyjęcia darowizny od rodziny terrorysty. Ponoć wskazywali, że narazi to na szwank całą reputację fundacji oraz wizerunek księcia i brytyjskiej polityki zagranicznej. W końcu każda transakcja organizacji zarządzanych przez rodzinę królewską musi też zdobyć akceptację Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jednak przedstawiciele fundacji zaprzeczają doniesieniom prasy, twierdząc, że ani książę Karol nie pośredniczył w transakcji, ani żaden z doradców nie kwestionował darowizny od Bin Ladenów.

Choć afera z datowaniem fundacji księcia Karola zatacza coraz szersze kręgi, ani książę, ani Pałac Buckingham oficjalnie nie zabrali głosu w sprawie.

Myślicie, że sprawa ucichnie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(100)
Inny przykład
10 miesięcy temu
Od rodziny a nie od Osamy. Michnik też ma swoich fanów chociaż jego brat był krwawym ubeckim prokuratorem który przed wymiarem sprawiedliwości uciekł do Szwecji.
Tola
10 miesięcy temu
Rodzina Bin Ladena ma również bardzo dobre stosunki z USA, wybudowali tam wiele kilometrów autostrad. A że jeden brat raczej nieudany to nie do końca ich wina ;)
Hok
10 miesięcy temu
Rodzina Bin Laden była bardzo szanowna i mawiele zasług. Jest to bardzo dużo rodzina, jedno z najbardziej popularnych tam nazwisk. Jakieś 30 lat przed zamachami odcięli się od Osamy i nikt nie utrzymywał z nim kontaktów rodzinnych ani biznesowych. News wyssany z palca...
v2ev2v
10 miesięcy temu
rozumiem, że mój brat czy siostra jest mną i wszystko, co zrobi jest mi przypisywane
Nick
10 miesięcy temu
To jednak nie KRÓL Karol, Pudel?.. Ostatnio pisaliście o nim "KRÓL Karol" 🤣
Najnowsze komentarze (100)
Mama
10 miesięcy temu
Nic niezwykłego
Ketchupowa
10 miesięcy temu
*normalni biznesmeni miało być
Ketchupowa
10 miesięcy temu
No bo co to niby za afera? Bracia Osamy to nie normalni biznesmeni, prowadzący ogromna firmę budowlaną.
Raczka
10 miesięcy temu
No i co z tego? Przecież to CIA jest odpowiedzialne za mistyfikację zwaną WTC 9/11.
Rocznik 75
10 miesięcy temu
A co w tym dziwnego to zadoscuczynienie za brata
BB62
10 miesięcy temu
Że też Anglia utrzymuje tą rodzinkę?????? W głowie się nie mieści. Afera za aferą a oni im się kłaniają i sterczą pod pałacem żeby im rączką pomachali.
Żenada 👤
10 miesięcy temu
Jestem ciekawa co zacznie wypływać na światło dzienne kiedy już Królowej Elżbiety nie będzie?????
men
10 miesięcy temu
Tyle ludzi z podbitych koloni tyra na luksusy jaśnie państwa...
Yan
10 miesięcy temu
Ludzie zajmijcie sie polska
Yan
10 miesięcy temu
Von dear Leyen, to klamczyni I nieudany polityk,ja popieram Orbana w 100%
Koko
10 miesięcy temu
To są tacy weseli, fajni ludzie… gdyby tylko każdy zdawał sobie sprawę co oni mają na sumieniu i kim są naprawdę….
Metro66
10 miesięcy temu
Czy Królowa Angli jako też zwieszchnik Kościoła i głowa państwa Kanada przeprosiła Kanadyjskich Indian za chaniebny szkolny program? Czy ma na to gdzieś mimo że to protestanci vyli inicjatorami mordowania prawie do zera Indian! Najważniejsze że Bogu ducha winni katolicy oberwali . Przykładowo w Ameryce południowej 100% katolickiej Indianie przetrwali i etnicznie od czasów Konkwistadorów ich liczba się powiększyła .Stanowią ok 60% bez kieszańców . A w USA i Kanadzie ile ich zostało 1%?
Metro66
10 miesięcy temu
Nagle komunistyczne święte prsysłowia nie działają! Rodziny się nie wybiera . O zmarłych nie mówimy źle albo wcale .
Piotrek
10 miesięcy temu
Naprawdę łykacie historie że jakiś dziad z jaskini w Afganistanie dokonał zamachu na WTC... Taa rękoma usraela
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie