Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Książę William w ogniu krytyki. Jego słowa o pielęgniarkach wywołały OBURZENIE!

168
Podziel się:

Księżna Kate wreszcie może cieszyć się obecnością męża i dzieci u swojego boku. Przyszły król Wielkiej Brytanii podziękował w jej imieniu pracownikom szpitala. Zupełnie nie był świadomy tego, w jaki sposób jego wypowiedź zostanie zinterpretowana.

Książę William w ogniu krytyki. Jego słowa o pielęgniarkach wywołały OBURZENIE!
Książę William uroczyście podziękował pielęgniarkom zaangażowanym w opiekę nad jego żoną (Getty Images)

Księżna Kate spędziła ostatnie dwa tygodnie w jednym z londyńskich szpitali, gdzie pomyślnie przeszła operację jamy brzusznej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie zamierza pokazywać się publicznie aż do okolic Świąt Wielkanocnych. Stopniowo wraca do części swoich obowiązków niewymagających jej osobistego stawiennictwa, co zdaje się skutecznie zaprzeczać niedawnym spekulacjom na temat jej rzeczywistego stanu zdrowia.

Część obowiązków, zarówno po swojej żonie, jak również borykającego się z problemami zdrowotnymi ojca, przejął książę William. Mężczyzna pojawił się w środę na uroczystej gali zorganizowanej w celu zebrania środków na rzecz organizacji charytatywnej London Air Ambulance.

Książę William popełnił sporą gafę. Internauci zarzucili mu złe intencje

Następca brytyjskiego tronu przemówił do zgromadzonej publiczności, kierując słowa olbrzymiego podziękowania w stronę personelu medycznego kliniki, w której przebywała jego żona. Wyróżnił "dwie filipińskie pielęgniarki", które otoczyły Kate szczególną opieką, wykazując wobec niej wyjątkową uprzejmość podczas kilkunastu styczniowych dni.

Po tych słowach w internecie rozgorzała dyskusja na temat konieczności wskazywania na pochodzenie pracownic szpitala. Część komentujących ostro skrytykowała wypowiedź Williama, zarzucając mu zachowanie na tle rasistowskim.

Nie rozumiem, dlaczego zaakcentował, że pielęgniarki pochodzą z Filipin; Po co wspomniał o ich pochodzeniu?; Co ich rasa ma wspólnego z byciem miłym? - zastanawiają się użytkownicy portalu X.

Pojawiły się też pozytywne opinie, będące niejako odpowiedzią na powyższe wpisy. Niektórzy internauci przyznali, że kobiety pochodzące z akurat tego rejonu świata odznaczają się szczególną życzliwością i opiekuńczością względem najbliższych i potrzebujących.

Eksperci ds. rodziny królewskiej uważają, że książę William nie miał zupełnie niczego złego na myśli. Podkreślają jednak, że dla własnego komfortu i spokoju swoich najbliższych, powinien uważniej dobierać słowa, zwłaszcza w kontekście niedawnej afery na dworze królewskim...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(168)
Maria
2 tyg. temu
Idę o zakład że owe pielęgniarki są bardzo dumne z tego że podkreślił z jakiego kraju pochodzą. W ten sposób uhonorował nie tylko je ale również ich kraj.
Yyyyy
2 tyg. temu
Co jest rasistowskiego w powiedzeniu faktu, że ktoś pochodzi z Anglia, Polski, Filipin? To jest fakt, nikogo się nie obraża. Ktoś komentuje, że wypomniał rasę. O rasie nic nie mówił, jedynie o pochodzeniu. To są dwie różne sprawy.
Ola
2 tyg. temu
Ja pierniczę, w dzisiejszych czasach wszystko wszystkich obraża. Wymienił narodowość (przecież nie rasę!!!) - i źle. Jakby nie wymienił - to zaraz by mu wyciągnęli, że ksenofob/rasista i zataja fakty jak to mają w zwyczaju biali uprzywilejowani fececi 😈 podziękował źle, jakby nie podziękował to by się piekło rozpętało. Ludzie, zajmijcie się swoim życiem
Taka prawda
2 tyg. temu
Ma on rację bo te kobiety z Filipin są naprawdę oddane, ciepłe przy tym z ogromnymi zdolnościami manualnymi i duchowymi , też miło wspominam, no jakie są pielęgniarki w państwowych szpitalach to chyba każdy wie i odczuł na własnej lub bliskich skórze.
Ewa
2 tyg. temu
Może dlatego że angielskich pielęgniarek nie ma za co chwalić ,wiecznie naburmuszone , obrażone , jak za kare pracują, i dają odczuć że jestem obcokrajowcem . Byłam wielokrotnie pacjentką szpitala z powodu przewlekłej choroby i mieszkam w UK od 17 lat . Bardzo miłe są Azjatki (Tajki , Filipinki , ) Hinduski , panie z Afryki zawsze pomocne , uśmiechnięte , Polki, Słowaczki , Litwinki czy Rumunki również. Uśmiechnięte , ciężko pracujące, uczynne i serdecznie podchodzące. Zdarzało się że próbowały mnie pocieszać kiedy miałam dołek bo człowiek się naczyta o tym raku i już gotowy zamawiać nagrobek .
Najnowsze komentarze (168)
Iska
1 tyg. temu
Jesli byly z Filipin to dlaczego to ma byc rasistowski komentarz? Swiat powariowal
Ktoś
2 tyg. temu
Ta pogoń za wolnością jednostki, poprawnością polityczną, równouprawnieniem i innymi dziwnościami powoduje, że istnieje coraz więcej barier. Tracimy dystans, wszystko traktujemy serio, brakuje luzu. Niedługo, by nie być posądzonym o bycie rasistą, homofobem, itd. przestaniemy mówić do siebie, żartować.
Gość
2 tyg. temu
Róžaniec za Polskę. Chociaż dziesiątkę bo dzieje się na świecie coraz gorzej.
Ola
2 tyg. temu
Bo tu chodzi o to ze teraz pielegniarki w angli beda sie baly ,ze wszyscy beda przyjmować filipinskie pielegniarki ... I te angielskie beda malo oplacalne....
Hahahaha
2 tyg. temu
Mile, bo z Filipin, angielki by takie nie były. Dlatego to podkreślił.
Nana
2 tyg. temu
No w szoku jestem! Jeśli ktoś podkreśli, że z Polski jestem , to też rasistowskie będzie? Cyrk
Gość
2 tyg. temu
Zamknąć Media społecznościowe i zaraz skończy się jad
gosc
2 tyg. temu
Beznadziejny jak cała rodzinka, jedynie Harry z tego grona normalny.
Agika
2 tyg. temu
Ja po operacji miałam bardzo dobrą pielęgniarkę, czarna. Ponieważ nie znałam jej imienia, powiedziałam mężowi, że ta czarna pielęgniarka bardzo pomogła mi w nocy jak byłam w silnym bólu i zasługuje na wyróżnienie. Czy ja też byłam rasistka?
aaa
2 tyg. temu
Chyba po to, by było wiadomo, o które chodzi!! Niektórzy mają chyba obsesję na punkcie rasizmu i widzą go tam, gdzie go nie ma
Becia
2 tyg. temu
Ta g.burza tylko potwierdza to co od dawna uważam, a mianowicie, że poprawność polityczna już dawno przekroczyłam granicę absurdu.
Agata
2 tyg. temu
Taaa... Anglicy się nabijają z Filipinczykow (byłam tego świadkiem i byłam w ciężkim szoku po tym), to normalne dla nich. Nie, nie jesteśmy rasistami ale zapytamy Megan o kolor jej przyszłego dziecka, i podziękujemy pielęgniarkom z Filipin. A ciebie obcokrajowcu, jak się tylko odezwiesz z lekkim akcentem zapytamy skąd jesteś. Oni są niby poprawnie politycznie, ale w środku już nie tak bardzo, a za zamkniętymi drzwiami wśród samych swoich można się wiele dowiedzieć. Oni nie szanują ludzi z sąsiedniej wsi, miasta, dzielnicy. Jak oni będą szanować kogoś z innego kraju?
Aga
2 tyg. temu
Rodzina narcystyczną informuję o chorobie tylko po to żeby się o nich martwić. Nie będą udzielać żadnych informacji (rodzina mojego męża nie udzieliła informacji czy jego bliska osoba obudziła się po wielogodzinnej operacji serca). Nic im nie trzeba, niczego nie potrzebują. Niestety to nie są normalni ludzie i ich normalnym tokiem myślenia się nie zrozumie. Choroba służy im do poprawienia swojego obrazu (patrzcie ludzie jacy jesteśmy świeci, jak się zajmujemy) i do oczerniania drugiej strony (niech teraz wszyscy zobaczą że to ludzie bez serca) mimo, że sami blokują kontakt, zniechęcają do odwiedzin i odsuwają od wszystkiego. Współczuję wszystkim ludziom z takimi rodzinami, to jest piekło na ziemi. Zanim się wypowie cie o kimś zastanówcie się sto razy bo nie wszystko czasem jest tak jak te tzw. święte osoby przedstawiają.
Anon
2 tyg. temu
Bo philipinka z chęcią by poskakala nawet pod kołderką jeśli biały pan dać hajs xd xd najtańsze są w uk btw
...
Następna strona