Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot staną przed sądem! Prokuratura domaga się WYŻSZEJ KARY

37
Podziel się:

Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki oraz ich wspólnik, Tomasz Czechowski, staną przed sądem. Zostali oskarżeni o reklamowanie alkoholu w internecie. Celebryci złożyli apelację od orzeczenia sądu nakazowego, który nałożył na nich wysoką grzywnę. Prokuratura natomiast dąży do wymierzenia znacznie surowszej kary.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot staną przed sądem! Prokuratura domaga się WYŻSZEJ KARY
Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot (AKPA)

Jakiś czas temu Jan Śpiewak złożył zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski nielegalnie promują w sieci whisky, wódkę i okowitę, które są produkowane przez ich firmę. Sąd, działając w trybie nakazowym (bez udziału stron), orzekł karę grzywny w wysokości 80 tys. złotych dla Palikota oraz po 70 tys. złotych dla Wojewódzkiego i Czechowskiego.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot staną przed sądem

Oskarżeni złożyli zażalenie, co spowodowało, że nieprawomocny wyrok sądu nakazowego stracił ważność. Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik nie zostali uznani za winnych zakazanej reklamy alkoholu. 25 maja Palikot zamieścił wpis na Instagramie, w którym przytoczył słowa "Super Expressu":

"Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomek Czechowski nie są winni zakazanej reklamy alkoholu! Wyrok nakazowy w ich sprawie nie stał się prawomocny w chwili publikacji "Super Expresu". Aktualnie utracił moc. Znani przedsiębiorcy nie zostali skazani za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, nie ciążyły i nie ciążą na nich grzywny ani kary finansowe".

Prokuratura również złożyła sprzeciw wobec decyzji sądu nakazowego. Jego podstawą była niewspółmierność żądanej kary dla oskarżonych w stosunku do społecznej szkodliwości zarzucanych im czynów. Według Szymona Banny z Prokuratury Rejonowej w Warszawie, za takie przestępstwo grozi grzywna w wysokości od 10 tys. złotych do nawet 500 tys. złotych. Wychodzi na to, że obie strony tego postępowania spotkają się w sądzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(37)
Jaaaa
4 miesiące temu
Pudel jak masz zamiar pisac o sprawach sądowych, doucz się nomenklatury. W treści piszesz zamiennie o trzech środkach odwolawczych: apelacji, zażaleniu i sprzeciwie. Tak na przyszłość: apelacja jest od wyroku, zażalenie od postanowienia, zaś sprzeciw od wyroku nakazowego.
Breaking news
4 miesiące temu
Słusznie! Dla nich 70 tysiecy, to jak dla przeciętnego obywatela 7 groszy! Kpina!
ojoj
4 miesiące temu
coś im się nie wiedzie dobrze ostatnio, tym kubusiom resortowym
Pamiętaj
4 miesiące temu
Grażyna jak Joanna odpowie za to śmieszne wino to cała wasza rodzina poniesie tego konsekwencje!
Domino
4 miesiące temu
I w taki oto sposób chłopaki dostali fantastyczną reklamę swoich produktów za "marne" 80 tysi. Brawo za pomysł 💪
Najnowsze komentarze (37)
calineczka
4 miesiące temu
Kuba Wojewódzki ma o wiele większy problem, bo staruszek nie trzyma stolca :(
ŻyczęSukcesu
4 miesiące temu
Absolutna rewelacja na polskim rynku alkoholu - wreszcie coś fajnego, z kulturą, czego się nie pije a degustuje. Do tego opcja świetnej inwestycji. Szkoda, by przez jednego nadaktywnego stypendysty patronite to się wyłożyło.
Wpływy
4 miesiące temu
Ciekawe czy Pan Śpiewak nie działa na zlecenie jakiegoś koncernu alkoholowego -stara metoda eliminowania niewygodnej, dynamicznie rosnącej konkurencji.
Marcel
4 miesiące temu
A mnie to przekonało do spróbowania nowych alkoholi od Pana Janusza i inwestycji w jego biznesu. Na pohybel "dobrej" zmianie i by zyskać przyjemność i pieniądze !
Artysta
4 miesiące temu
Janek śpiewak dzisiaj od tej wódki już wyłysiał !
Ella
4 miesiące temu
Polecam prokuraturze ścigać prawdziwych przestępców, a nie z każdego obywatela robić przestępcę
Felicjan
4 miesiące temu
BUH jest winny a Palikot - niewinny !
TikTok
4 miesiące temu
Wykalkulowali, że za reklam % skoszą więcej, niż zapłacą karę.
Joanna
4 miesiące temu
opozda tez beknie czy jako cierpiaca samotna matka polka podlega ochronie?
Do młodych
4 miesiące temu
Powinni zostać surowo ukarani bo ich reklamy i produkty kierowane są do młodych . Wódka o nazwie wyjebongo dla kogo ma być ? Te grafiki, listki maryski, sugerowanie że to takie cool i luzackie. Przecież nikt nie kupi takiego trunku na eleganckie przyjęcie, czy wesele, to typowo młodzieżowy zwrot i do młodzych odbiorców się kieruje ten produkt. Skąd nagle w programie Kuby młodzi instagramerzy niemajàcy noc ciekawego do przekazania z milionami obserwatorów na kontach? To wszystko zaplanowany marketing .
Procenty od o...
4 miesiące temu
Powinni zapłacić procentową karę od obrotu reklamowanymi trunkami w okresie od początku trwania zakazanych reklam do dnia rozprawi
arnold
4 miesiące temu
to już jest białoruś czy węgry ?
Wyborca
4 miesiące temu
Kiedy krach z obligacjami ??
Pop
4 miesiące temu
A w telewizji leci co minutę Łomżunia,polowanie na żubry,tyskie razem z Polakami....co za hipokryzja,śmiechu warte