Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kudelski: "Po cenzurę sięgają ludzie mali, zakompleksieni. Nie rozumieją sztuki"

124
Podziel się

"Oni nie są mocni w gębie. Boją się, że ktoś ich przegada, bo jest mądrzejszy".

bCNBcmSZ

Temat cenzury w mediach wrócił z chwilą przejęcia przez Jacka Kurskiego stanowiska szefa telewizji publicznej. Widzowie TVP zwrócili uwagę zwłaszcza na incydenty dziejące się w programach informacyjnych. Jednym z głośniejszych była cenzura filmu Spotlight w Telexpressie:

Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że telewizyjna Dwójka nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej, ponieważ dyrektor stacji nie zapoznał się ze scenariuszem imprezy:

bCNBcmTb

Według Roberta Kudelskiego cenzura jest narzędziem ludzi "małych i zakompleksionych":

Po cenzurę sięgają ludzie mali, zakompleksieni i ci, którzy nie mają poczucia humoru i boją się, że ktoś ich wyśmieje, że ktoś im sprawi przykrość. Nie są mocni w gębie, w związku z tym boją się, że ktoś ich przegada, bo jest mądrzejszy. Uważam, że cenzura będzie w każdej dziedzinie życia na tyle, na ile my sobie pozwolimy ją wprowadzić. Nie zamierzam pracować i grać, poddając się cenzurze. Bo sztuka jest też pewnego rodzaju prowokacją i ludzie wprowadzający cenzurę po prostu nie rozumieją sztuki jako takiej. To nie jest serial, gdzie musimy wszystko krowie na rowie wyłożyć.

bCNBcmTh

Źródło: Newseria

bCNBcmTC
KOMENTARZE
(124)
gość
4 lata temu
Polacy za 500 sprzedali normalność światopoglodowo-obyczajową. Kupili natomiast Białoruś bis w każdym względzie.
gość
4 lata temu
dokładnie, cenzurowanie sztuki to śmieszność. a sztuka sama w sobie bywa prowokacją.
gość
4 lata temu
ost zdjęcie - ci ludzie będą decydować co wolno puścić w państwie pisoskim
bCNBcmTD
gość
4 lata temu
Czuje się zażenowana, że niektórzy tu porownują aktywność twitterową Dudy do katywności twitterowej Obamy.. Pierwszy deczko żenująco gawędzi z ehem fankami, drugi donosi o swoich planach, komentuje ważne wydarzenia, czasami odpisze na coś mądrego lub słowa dziecka.
gość
4 lata temu
porównujesz pomoc dla niepłodnych kobiet do silikonowych piersi? poziom wyborcy PiS.
Najnowsze komentarze (124)
ten co wie du...
4 lata temu
Mały i zakompleksiony to jest Kudelski. To zwykły oszust chce innych uczyć moralności. Niech odda pieniądze wszystkim i przeprosi a potem recenzuje poważnych ludzi. Nie dorasta Kurskiemu do pięt. Zawsze będzie podrzędnym aktorzyną popularnym tylko dlatego, że gra w serialu.
klm
4 lata temu
"drugi donosi o swoich planach, komentuje ważne wydarzenia, czasami odpisze na coś mądrego lub słowa dziecka." Ten sam Obama dzięki któremu mamy najazd imigrantów z Syrii ? Ten kochany dobrodziej co to przez CIA zapoczątkował "arabskie wiosny". Ale masz idloa...
gość
4 lata temu
ten spaślak , to aktorzyna , która poniża widzów seriali mówiąc : "To nie jest serial, gdzie musimy wszystko krowie na rowie wyłożyć".
aśka
4 lata temu
Ogarnij się prostaczku ! Nie wiesz co piszesz. Nie rozumiesz poglądów uczciwych ludzi. Tylko śmieci i ludzie pozbawieni moralności i kjręgosłupa popierają PO i Petru.
maja
4 lata temu
Kudelski lansuje się na celebrytę,bo do niczego innego się nie nadaję, żałosny człowieczek bez talentu i klasy, Masaktra!!
gość
4 lata temu
spojrzec na pyski psa terlickiego i kaczynskiego glupka to zygac sie chce w szwecji nazywaja kaczynskiego pedalem i gwalcicielem kotow
gość
4 lata temu
kordupel pisowski prezes od szamba kaczynski to pierwszy oszust ktory zatrudnil swego kuzyna na trzy stanowiska ktory bierze mase pieniedzy a wyksztalceni ludzie nie maja pracy
Lewrot
4 lata temu
oj, cenzura to nawet byla w starozytnym Rzymie za Oktawiana Augusta :D I wszedzie jest jakas cenzura, w kazdym cywilizowanym kraju
bCNBcmTv
gość
4 lata temu
No i własnie włączyłam (dzisiaj,w niedziel o 20.05.) Dwójke,zeby obejrzec Płocką Noc kabaretową i niestety...Leci powtórka jakiegos tarego programu :/
gość
4 lata temu
Ten marny, serialowy aktorzyna jest teraz mentorem?
gość
4 lata temu
A kto jest szefem tej Komisjo Kontroli Partyjnej. Była taka za PRL-u. Kontrolowała wszystkie programy. Tak więc mamy powrót do PRL-u w faszystowskicm wydaniu prezia i ziobry.- likwidowanie wszystkiego i wszystkich których uwazamy za przeciwników.
gość
4 lata temu
kurski z ciebie prezes jak z kozy d**y traba ,,,
gość
4 lata temu
kundelski do budy
Kabaret Smole...
4 lata temu
Debile z PiSu i tzw. prezydent poniżany publicznie przez Kaczora.
...
Następna strona
bCNBcmTX