Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor miał 86 lat

198
Podziel się:

Nie żyje Leonard Pietraszak. Aktor znany m.in. z "Vabank", "Czterdziestolatka" czy "Kariery Nikodema Dyzmy" miał 86 lat.

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor miał 86 lat
Leonard Pietraszak nie żyje. Miał 86 lat (AKPA, Niemiec)

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor teatralny i filmowy znany z roli Gustawa Kramera w "Vabank" oraz takich produkcji jak m.in. "Czterdziestolatek", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Kingsajz" zmarł w wieku 86 lat. O śmierci Pietraszaka poinformował serwis Bydgoszcz.pl - Pietraszak spędził dzieciństwo w tym mieście, był jego Honorowym Obywatelem. Smutną informację w rozmowie z PAP potwierdził również prezes ZASP Krzysztof Szuster.

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor z "Vabank" i "Czterdziestolatka" miał 86 lat

Leonard Pietraszak przyszedł na świat w 1936 roku. Przygodę z aktorstwem rozpoczął w 1959 roku, debiutując na deskach teatru, rok później został zaś absolwentem łódzkiej "filmówki". Przez lata kariery aktor wielokrotnie pojawiał się na scenie, występując w teatrach w Poznaniu oraz Warszawie. Wielu Polaków z pewnością najbardziej zapamięta jednak jego występy na ekranie.

Pietraszak na przestrzeni lat wystąpił w wielu uznanych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych. Aktor znany był m.in. z roli Gustawa Kramera w kultowych komediach "Vabank" oraz "Vabank II" Juliusza Machulskiego. Na przestrzeni lat można go było także oglądać w takich produkcjach jak m.in. "Czterdziestolatek", gdzie wcielił się w postać doktora Karola Stelmacha czy "Kariera Nikodema Dyzmy". Aktor zapisał się także w pamięci widzów rolą Krzysztofa Dowgirda w serialu "Czarne chmury".

Pietraszak przyszedł na świat w Bydgoszczy i to właśnie tam spędził dzieciństwo oraz lata szkolne. Aktor bez wątpienia był ceniony przez lokalną społeczność. W 2012 roku odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ulicy Długiej, w 2018 roku został zaś Honorowym Obywatelem Bydgoszczy.

Jestem szczęśliwi, że tak pięknie państwo mnie przyjęliście. To jest niesamowite. Takie odznaczenie długiej moje drogi życiowej i zawodowej to zaszczyt - mówił, odbierając wyróżnienie.

Pietraszak przez ponad 50 lat był mężem Wandy Majerówny. Zanik aktor poznał ukochaną, jego żoną była Hanna Grygiel. Para doczekała się syna Mikołaja.

Pudelek składa kondolencje rodzinie i bliskim aktora.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(198)
Aga
2 miesiące temu
Umierają ostanie pokolenia talentów aktorskich
AnnA
2 miesiące temu
Wielki aktor. Prawdziwa legenda polskiego kina. A prywatnie: skromny i przesympatyczny człowiek. Jego Kramer w dwóch częściach "Vabanku" to po prostu rola doskonała. Wielki żal i smutek 💔💔💔
Alicja
2 miesiące temu
Spoczywaj w pokoju. Swietny aktor.
Danuta
2 miesiące temu
Dziękuję za przepiękne role.
True
2 miesiące temu
Wspanialy aktor. Szkoda
Najnowsze komentarze (198)
fff
2 miesiące temu
syn miał kilka lat, 4 czy 5 jak ojciec go porzucił (i jego matkę) i ojciec wyjechał robić karierę SAM. Leonard porzucił ich, niewazne czy dla kolejnej kobiety... nie dziwi, ze syn nie chciał miec kontaktu z takim ojcem/
Krystyna Krys...
2 miesiące temu
Wspaniały aktor , tak wielka strata . Był wielki .
Fanka
2 miesiące temu
Jako nastolatka kochałam się w pułkowniku Dowgirdzie...wspaniały aktor, niezapomniany Wareda i Kramer...
Kinga
2 miesiące temu
A tu się widzi tego pana np. z czterdziestolatka młody, przystojny nawet przez myśl nie przejdzie, że to wiekowy pan. Cały czas ma się wyobrażenie o aktorach, że wyglądają tak jak we wczesnych filmach a tu rzeczywistość boleśnie w nas uderza, że jest spektakularnie inna.
Iga
2 miesiące temu
Ogromna strata. Wspanialy aktor, o cudownym glosie. Niech Pan spoczywa w pokoju, Panie Leonardzie
Raff z UK
2 miesiące temu
Va bank super film, panie komisarzu jak Boga kocham widzialem jak tu wczoraj wchodzil pies z murzynem😀
Izka
2 miesiące temu
Miał 85 lat. 85, a nie 86. Skończył 85 niecałe 3 miesiące temu. Polacy mają idiotyczny zwyczaj 1 stycznia kolejnego roku dodawać wszystkim rok. Jestem urodzona w grudniu i odkąd mieszkam poza Polską, nareszcie nikt mi nie dodaje całego roku 2 tygodnie po urodzinach.
Yyy6
2 miesiące temu
Dla mnie jest to szok, moj ulubiony aktor, lata lecą, smutno
Kicia123
2 miesiące temu
Wyrazy współczucia dla rodziny:(.
moni
2 miesiące temu
RIP. Niezapomniany aktor.
renata
2 miesiące temu
uwielbiam go w roli Krzysztofa w Siedlisku.... poza tym te wszystkie cudowne drugoplanowe role, niech pan spoczywa w spokoju...łzy cisną się do gardła...
Djdjd
2 miesiące temu
A ja jako młodsze pokolenie bo ur. W 1991 pamietam go z siedliska, pamietam jak to oglądałam jako dziecko ah to był serial i ten pan pieknie zagrał małżonka Anny Dymnej. Niech spoczywa w pokoju, przynajmniej po nim zostaną setki nagranych materiałów 😊
gość
2 miesiące temu
Kiedyś to byli aktorzy: skromni , z klasą. Pozostanie w naszej pamięci .
Zizi
2 miesiące temu
Bardzo smutna wiadomość. Mam nadzieję że zdążył pojednać się z synem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie