Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Lidia Kazen przyjaźni się z Przemysławem Kossakowskim, a rodzinny dom opuściła w wieku 15 lat. Kim jest następczyni Edwarda Miszczaka?

355
Podziel się:

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami Lidia Kazen będzie nową dyrektor programową TVN. Następczyni Edwarda Miszczaka pochodzi z niewielkiej miejscowości w Małopolsce i chce tworzyć telewizję "dla wszystkich".

Lidia Kazen przyjaźni się z Przemysławem Kossakowskim, a rodzinny dom opuściła w wieku 15 lat. Kim jest następczyni Edwarda Miszczaka?
Co wiadomo o Lidii Kazen? (AKPA)

Na początku czerwca nieoczekiwanie okazało się, że Edward Miszczak kończy swoją przygodę z TVN. Od tamtej pory dywagowano zarówno na temat dalszej kariery męża Anny Cieślak, jak i tym, kto przejmie jego obowiązki w stacji, której przez lata był twarzą.

Po kilku tygodniach napięcia związanego z roszadami w TVN okazało się, że Miszczaka zastąpi Lidia Kazen, która dotychczas podobną funkcję pełniła w TTV i Playerze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Edward Miszczak o wolności mediów

Dla uściślenia, następczyni Edwarda nie będzie zarządzała stacją sama, a razem z Bogdanem Czają (wcześniej zastępca dyrektora programowego TVN) i Jarosławem Potaszem (wcześniej dyrektor departamentu produkcji TVN). Podczas gdy pierwszy z nich będzie odpowiedzialny za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej, ten drugi ma odpowiadać za nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny jak i zagranicę.

Kazen z kolei przejmie nowo utworzone stanowisko dyrektorki kanału TVN.

Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie. Zespół programowy TVN to wyjątkowa grupa doświadczonych profesjonalistów, zarażających pasją i energią. Od lat tworzą najlepszą telewizję w Polsce - cytują tłumaczącą zmiany strukturalne w TVN Katarzynę Kieli "Wirtualne Media".

Prywatnie o Kazan wiadomo niewiele. W wywiadzie udzielonym we wrześniu wyżej wspomnianemu serwisowi zdradziła, że pochodzi z Dobczyc, kilkutysięcznego miasteczka w Małopolsce.

(...) W wieku 15 lat opuściłam rodzinny dom i wyjechałam do Krakowa - wyznała wówczas. Mam liczną rodzinę, która rozsiana jest po całym kraju. Często wyjeżdżam, rozmawiam z ludźmi, bawię się z nimi. Chcemy tworzyć telewizję, która jest dla wszystkich. Mam poczucie, że zarówno widzowie z Warszawy, jak i Dobczyc znajdują w TTV coś dla siebie - przekonywała, dodając, że jeżeli chodzi o emitowane w TTV produkcje, dostaje na ich temat od najbliższych regularny "feedback".

Dzwonią do mnie i komentują. Mówią, co im się podoba, a co nie - zapewniała, ujawniając, na co członkowie jej rodziny najczęściej narzekają: Że mamy dużo powtórek. Dostaje mi się za to przynajmniej raz w miesiącu.

Na przestrzeni lat spędzonych w branży telewizyjnej Lidia naturalnie zdołała zaprzyjaźnić się z kilkoma rozpoznawalnymi osobami. Bliskie stosunki łączą ją np. z Przemysławem Kossakowskim. Kobieta bawiła się nawet na jego weselu z Martyną Wojciechowską. Gdy zaś para się rozstała, opowiedziała się po stronie podróżnika.

Zawsze z Tobą - napisała wówczas pod jednym z jego wpisów.

On z kolei podziękował jej, gdy poinformował, że odchodzi z mediów.

Na koniec chciałbym podziękować mojej przyjaciółce, Lidce Kazen, która dziesięć lat temu uwierzyła w bezrobotnego artystę, powierzając mu prowadzenie programów telewizyjnych, a dziś przyjmuje moją decyzję ze zrozumieniem i szacunkiem - pisał w pożegnalnym poście Przemek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(355)
Lidia
2 lata temu
Kobieta odpowiedzialna za sprowadzenie poziomu polskiej telewizji do kompletnej patologii. Kiedy wydawało się że nie może być już gorzej niż u Niny Terentiew z programami w stylu "Dlaczego ja", pojawiła się ona i zaczęła produkować urągające ludzkiej godności programy telewizyjne pod przykrywką tolerancji i otwartości, a tak naprawdę promujące szkodliwe stereotypy i absurdalne kontrasty bez jakiejkolwiek refleksji klasowej, kulturowej, genderowej (programy o wymianach żon czy mieszkańców wsi i miast które zamiast pokazywać alternatywne wzorce życia zestawiały biednych, często niepiśmiennych ludzi którzy mają ciężki los na wsi z wynaturzonymi nowobogackimi patusami z miast, którzy nie mają wykształcenia i ostentacyjnie przekonują wszystkich że największą wartością jest pieniądz, tendencyjnie prowadząc do wniosków, że ten drugi styl życia jest jedynym akceptowalnym a każda "wieśniaczka" czy "wieśniak" musi przejść make over i stać się pozbawionym jakiegokolwiek kapitału kulturowego mieszczuchem bo inaczej zgnije w lepiance bez studni); programy o szemranych ludziach kryminalnej prowiniencji którzy swój obrzydliwie ekshibicjonistyczny i materialistyczny styl życia w wyreżyserowanych przez nią odcinkach sprzedawali jako bajkę o wspaniałym życiu którego należy być "królową"; jakże wiele wnoszące w nasze życie kilkadziesiąt sezonów programu o ludziach którzy siedzą na kanapie i oglądają telewizję dzieląc się swoimi komentarzami na poziomie zazwyczaj koszarowym; mnóstwo wtórnych i kompletnie zidiociałych formatów w których bohaterowie tychże programów rywalizują ze soba ciągnąc linę, przechodząc przez płoty czy jeżdżąc na wakacje za granicę nie po to by pokazać widzom egzotykę czy inne style życia tylko po to by za 20 $ żyć pod namiotem i udawać biednych albo nocować w najdroższym hotelu i podpisywać się swoim prymitywizmem. Brawo TVN, świetlista droga przed tobą, czekam na efekty.
Widzka
2 lata temu
Jakby Pani mogła usunąć z tvn osoby, które pracują tam tylko dzięki znanym nazwiskom swoich ojców, ciotek, matek, teściów itp.byłabym wdzięczna. 🙏 Naprawdę same nazwiska nie są wystarczające, żeby chciało się tych ludzi słuchać i oglądać. Trudno nie przełączyć na inny kanał, słuchając niektórych. Jest tylu młodych, zdolnych, pięknych na rynku pracy!
Mimi
2 lata temu
Będzie dużo programów o patusiarach.
M.
2 lata temu
Nie ma Dobszyc. Są Dobczyce. Urokliwe, ładne miasto. Ja nie wiem kto Wam płaci konowały. Może warto to przeczytać przed wpuszczeniem w Internet. To nie są długie, ambitne teksty...
Rar
2 lata temu
Fajnie, że kobieta. Miejmy nadzieję, że tylko poziom będzie wyższy niż w TTV
Najnowsze komentarze (355)
Ciekawe
2 lata temu
To o niej mowi dzis Richardson?
Romek
2 lata temu
Skoro to ona, jako dyrektor programowy stacji TTV lansowała 'Królowe' życia, to poziom stacji TVN nadal będzie dnem. Może i jeszcze przywróci do nowych odcinków TOP Model tego, który wyleciał przez sex skandal kryminalny w USA?
Babcia
2 lata temu
Trzeba wiedzieć, że TVN stworzyli ludzie komunistycznych służb
666iron
2 lata temu
Jakie to dziwne twory kobiece w tej PO wskiej tv
Lol
2 lata temu
W ttv to dało się ogladac tylko programy Kossakowskiego. W Polsacie pewnie otwierają szapmany :)
dr Hakenbusch
2 lata temu
Wiochmenka z paździerzowa robi tv dla pażdzierzy.
Stiopa
2 lata temu
A kto Gruzin?
Juhas
2 lata temu
Telewizja jest dla plebsu. Nie oglądam tego od 11 lat. Ludzie, jest internet! Telewizja musi być kiepska, bo jest obliczona na masowego, czyli przygłupiego odbiorcę, a jej celem jest wtłoczenie do przeciętnych łbów jak najwięcej reklam. Nowa dyrektor TVN-u jest przybajmniej piękną kobietą. Tyle w temacie
Oj, bleee
2 lata temu
Czyli będzie badziew na miarę ttv… porażka
rem
2 lata temu
Pudelek przy ttv to Sorbona.
Yendrek
2 lata temu
Ma, ich wszystkich gdzieś razem z tymi durnymi programami. Oglądam tylko sport i programy informacyjne i publicystyczne a tego raczej się nie da zje**ć...
Yendrek
2 lata temu
Mam na to wyje**ne, oglądam tylko programy informacyjne i sport...
VITA
2 lata temu
ze zdjęcia wynika, że jest to kobieta o silnej osobowości !! pożyjemy to ocenimy czy jest lepiej w TVN czy gorzej pod jej rządami!
bogu
2 lata temu
Nie wstydzi się pochodzenia ?
...
Następna strona