Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ, ujawnia: "Nie jestem JEDYNYM GEJEM w rządzie PiS"

702
Podziel się:

Łukasz Jasina, który jest zdeklarowanym gejem, jeszcze do niedawna pełnił funkcję rzecznika MSZ w rządzie PiS. W najnowszym wywiadzie opowiedział m.in. o tym, jak pracowało mu się w środowisku, które słynie z pogardy dla mniejszości seksualnych.

Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ, ujawnia: "Nie jestem JEDYNYM GEJEM w rządzie PiS"
Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ, ujawnia: "Nie jestem JEDYNYM GEJEM w rządzie PiS" (EAST_NEWS)

Od kilku dni mamy w Polsce nowy rząd, który - zgodnie z obietnicami wyborczymi - przystąpił do "rozliczania" poprzedniej władzy. Wiele jest do naprawy, ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że najtrudniejszym zadaniem będzie zasypanie społecznych podziałów, które pogłębiły się w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Władza PiS nieustannie dzieliła społeczeństwo na "lepszy i gorszy sort" oraz szykanowała wszystkich, którzy nie pasowali do jej wizji świata - w tym osoby LGBTQ+. Wielokrotnie byliśmy świadkami pełnych nienawiści wypowiedzi polityków, którzy mówili o "tęczowej zarazie" czy przekonywali, że "LGBT to nie ludzie".

Nie jest niczym zaskakującym, że w środowisku PiS - tak jak w każdym - także znajdują się osoby nieheteronormatywne. Większość z nich nie ma odwagi się "ujawnić", ale jest też taka, która otwarcie mówi o swojej orientacji. To Łukasz Jasina, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Były rzecznik MSZ właśnie udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym opowiedział m.in. o tym, jak odnajdywał się w środowisku, które słynie z pogardy dla mniejszości seksualnych.

Ja tego nigdy nie ukrywałem, otoczenie, rodzina, znajomi wiedzą. Od 20 lat żyję sobie jak na Zachodzie, trochę jak w kręgu brytyjskich konserwatystów, dla których nie jest to żadnym problemem (...). Mam głęboko gdzieś, co kto o mnie myśli w związku z tym - przekonuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sylwia Bomba masakruje Lil Masti za nagrania z porodu: "Nie wyobrażam sobie, żebym miała to pokazać"

Łukasz Jasina "rozgrzesza" PiS i krytykuje aktywistę LGBTQ+

Jasina twierdzi, że stał się "obiektem hejtu" ze strony aktywisty Barta Staszewskiego, który zarzucił mu "bycie gejem na usługach homofobicznego rządu". Były rzecznik MSZ nie widzi żadnej hipokryzji w tym, że pracował dla władzy, która dyskryminowała środowisko LGBTQ+.

Ja nie mam żadnego problemu w byciu urzędnikiem państwowym. (...) Owszem, mam bardzo poważne zastrzeżenia do tego, co pojawiało się w retoryce wyborczej, natomiast nie dostrzegam, żeby mnie prześladowano z powodu bycia gejem. Nie spotykał mnie też ze strony ludzi PiS żaden ostracyzm środowiskowy - zapewnia w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Kontynuując temat Barta Staszewskiego, Jasina ujawnił fakt, który od dawna jest tajemnicą poliszynela.

Zdziwiło mnie, że akurat ja stałem się dla niego symbolem hipokryzji, bo nie jestem jedynym gejem w rządzie PiS - oznajmił.

Jasina twierdzi też, że nie ma żalu do ministra Zbigniewa Raua za post w mediach społecznościowych, w którym ten pisał o "ideologii LGBT", zrównując ją z zoofilią, pedofilią czy... kanibalizmem.

Prawdopodobnie to była robota biura poselskiego (...). Mnie pan minister zapewnił, że żadnym homofobem nie jest - mówi były rzecznik MSZ.

Podziwiacie jego "wyrozumiałość" dla byłego pracodawcy?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(702)
daws
5 miesięcy temu
Oficjalnie politycy PiS wyznają konserwatywne, katolickie wartości, a w życiu prywatnym bawią się jak na plebanii w Dąbrowie Górniczej
Mała Mi
5 miesięcy temu
Ale jestem ciekawa, kto jeszcze ?
Edward Rolnik
5 miesięcy temu
PiS dużo krzyczy..tak jak Kler...a tam jest ich najwięcej...
Alex
5 miesięcy temu
Tak, jego nie krzywdzili. I to wystarczyło :-/
Jagna
5 miesięcy temu
A co ma do rzeczy orientacja seksualna pana Jasiny?! Może sobie sypiać nawet z Marsjankami. Ważne jest to, że a) był niekompetentnym rzecznikiem ministra-homofoba i b) pracował dla rządu, który dzielił, skłócał Polaków i obrażal mniejszości. To jest kluczowe!!!
Najnowsze komentarze (702)
babunia
5 miesięcy temu
A kogo to obchodzi? Ważne, czy dobrze pracował dla Polski w MSZ, bo z tego żył. I opłacali go podatnicy.
Rin
5 miesięcy temu
Dzielenie i wyzwanie oraz wprowadzanie chaosu należało do POdłości. Od 2015 r POkonani wprowadzały nienawiść i Podłość do Wyborców PIS. I teraz nie mogą przeżyć że nas jest większość
Murd
5 miesięcy temu
Dzielenie i wyzwanie oraz wprowadzanie chaosu należało do POdłości. Od 2015 r POkonani wprowadzały nienawiść i Podłość do Wyborców PIS. I teraz nie mogą przeżyć że nas jest większość
Okn
5 miesięcy temu
I co, kolejny wasz argument padł, że to partia przeciwna tęczowym, a tu proszę tęczowi są wybierani i cenieni w ich gronie
BESTIA666
5 miesięcy temu
Hahaha a prezes Balbina to kiedy w końcu ujawni się? :))
Karol
5 miesięcy temu
Każdy żyje wg swoich "zasad". Ja, upominając się o równość, prawa człowieka etc, nie latam na wakacje do Dubaju czy Pekinu, gdzie prawa człowieka są łamane nagminnie. Wiec samo mówienie o prawach człowieka jeszcze nic nie wnosi.
iwona
5 miesięcy temu
No nie, ten kanibalizm to już przegięcie
Echo
5 miesięcy temu
Nie mam nic do homoseksualistów, tylko proszę nie obnoście się z tym, nie afiszujcie i nie wmawiajcie innym że jesteście przez to lepsi. Żeby być tolerowanym ,najpierw samemu trzeba być tolerancyjnym.
First
5 miesięcy temu
Rzecznikiem był tragicznie złym. Przynosił wstyd PiS.
Joasia
5 miesięcy temu
Boskie
kkkkkkkkkkk
5 miesięcy temu
Skoro jest w Pisie to znaczy ,że sa tolerancyjni
Leszek
5 miesięcy temu
Nie jest ważne kto stoi za Biedroniem, ważne by Biedroń nie stał za tobą.
DON
5 miesięcy temu
TO GO DO BIEDRONIA DO BRUKSELI TAM NIECH SIĘ SPEŁNIA
123
5 miesięcy temu
Co ma orientacja seksualna do oceniania człowieka i jego postępowania. Nie rozumiem. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. To jest chore.
...
Następna strona