Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Przemysław Czarnek z PiS obrzydliwie o społeczności LGBT: "Ci ludzie nie są równi NORMALNYM"

293
Podziel się:

Poseł partii rządzącej i członek sztabu Andrzeja Dudy chciał najwyraźniej przebić dotychczasowe popisy swoich kolegów i wprost nazwał walkę par jednopłciowych o równość "idiotyzmem". Przerażające?

Przemysław Czarnek z PiS obrzydliwie o społeczności LGBT: "Ci ludzie nie są równi NORMALNYM"
Przemysław Czarnek z PiS obrzydliwie atakuje społeczność LGBT (East News)

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Jak zawsze, oprócz licznych obietnic i spotkań z wyborcami, wracają także skrzętnie ukrywane przez miesiące tematy światopoglądowe, takie jak zaostrzenie prawa aborcyjnego czy równość społeczności LGBT. Osoby, których owe kwestie dotyczą, stają się natomiast ofiarami strategii "straszenia" nimi wyborców, na co nie wszyscy na szczęście przymykają oko.

Jeszcze niedawno tematem numer jeden w polskich mediach była próba przeforsowania ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne, którą z dumą prezentowała w Sejmie Kaja Godek. Od kilku dni jak bumerang powrócił natomiast temat par jednopłciowych, a dokładnie tzw. "ideologii LGBT", którą polska prawica obrała sobie za nowego wroga. Punktem zapalnym okazało się "wyproszenie" Jacka Żalka z wideorozmowy, którą przeprowadzała z nim Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Od tego czasu politycy raz po raz opowiadają się po którejś ze stron barykady. Wiemy już, że Andrzej Duda w pełni popiera słowa swojego kolegi i również sugeruje, jakoby ktoś próbuje wmówić społeczeństwu, że "LGBT to ludzie". Niestety rządzący wciąż zapominają o tym, że przeciwnicy zapewnienia osobom homoseksualnym pełni praw rzucają podczas pokojowych demonstracji kamieniami właśnie w ludzi, a nie w "ideologię", której istnienie próbują nam teraz wmówić.

Teraz do walki z "ideologią LGBT" stanął też Przemysław Czarnek - poseł PiS i członek sztabu Andrzeja Dudy. Nie jest on jednak nową postacią na tym umownym polu bitwy, bo jako wojewoda lubelski zasłynął wręczaniem medali przedstawicielom samorządów, które pozwoliły wprowadzić w tym regionie "strefę wolną od LGBT". Sugerował również, że przyczyną pedofilii wśród kleru jest właśnie homoseksualizm, tym samym dając kolejny pokaz ignorancji.

Tym razem wyraźnie "natchniony" Czarnek pojawił się w programie Studio Polska w TVP Info, gdzie wprost nazwał walkę osób LGBT o równe prawa "idiotyzmem". Uważa też, że pary homoseksualne nie powinny być stawiane na równi z "normalnymi" - cokolwiek w jego mniemaniu miałoby to oznaczać.

Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - apelował na antenie telewizji publicznej.

Czarnek uważa też, że akronim LGBT bynajmniej nie ma nic wspólnego z mniejszościami, lecz właśnie z "ideologią", przed którą chce uchronić Polskę. Jednocześnie postanowił taktownie nazwać osoby nieheteronormatywne "dziwakami".

Ideologia LGBT to co innego niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci, czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy. To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności i życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji i chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie, nikt im człowieczeństwa nie odmawia - kompromitował się.

Słowa posła PiS wywołały oczywiście ogromne poruszenie, a od tak ostrej narracji odciął się nawet jego "miłujący polskę bez LGBT" kolega Joachim Brudziński.

Niektórym moim kolegom w ferworze ideologicznych sporów emocje odbierają zdrowy rozsądek i padają słowa, które nigdy nie powinny paść. Sam też nie jestem bez winy, ale zawsze kiedy zdarzy mi się przekroczyć pewne granice, staram się przeprosić. Żaden ideologiczny spór, żadne nawet szczere oburzenie nie usprawiedliwia naruszania godności i podważania prawa do szacunku innego człowieka. To, że nie zgadzamy się z taką czy inną ideologią, czy afirmacją wyuzdanych postaw, nie daje nam prawa do wykluczania kogokolwiek z naszej wspólnoty narodowej - próbował nieudolnie gasić medialny pożar.

Krytyka okazała się w końcu na tyle uciążliwa, że Przemysław Czarnek postanowił nawet skomentować swoją agresywną reakcję w rozmowie z Onetem.

Ja pokazałem zdjęcie, które zrobiliśmy w Los Angeles w ubiegłym roku, gdzie przebywaliśmy na zaproszenie Polonii. Na zdjęciu widać wyraźnie obrzydliwe sceny z centrum tego miasta – człowiek roznegliżowany, z widocznymi genitaliami, popija drinka w barze gejowskim na ulicy. I stwierdziłem, że to nie są ludzie normalni. Czy dla pana redaktora ekshibicjonista w centrum miasta, obrzydliwie demoralizujący innych, to normalny człowiek? - dumał Czarnek, najwyraźniej zapominając, że mówi o jednostkowym przypadku, a nie całej społeczności.

Myślicie, że może być jeszcze gorzej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(293)
Aga
4 lata temu
Każdemu należy się szacunek, dajcie ludziom żyć
Gosia
4 lata temu
Czuje zażenowanie gdy słucham takich bzdur mam 34 lata i nie mam tak ciemno w głowie jak ten facet! Co on robi jako polityk? Dla niego są ludzie i podludzie? I ta partia chce sama rządzić i mieć prezydenta? Po co? Zniewolić nas chcą? Do tego prowadzą? Ludzie co z wami się dzieje! Nasze dzieci mają żyć w ciemnogrodzie? Nie jest wam wstyd za granicą?
Anna
4 lata temu
Mozesz nie popierac tego, co robia, ale jak Jezus nie potepial nikogo, ty tez nie potepiaj.
Diana
4 lata temu
Faszyzm i mowa nienawisci w najczystszej postaci. W republice bananowej mają wyższy poziom kultury politycznej.
Aurelia
4 lata temu
Serio? Nie mają ważniejszych tematów np. pandemia, gospodarka. Słyszał on o czym takim jak żyj i pozwól żyć. Typowy temat zastępczy w sam raz na okres przed wyborami. Ta społeczność to obywatele mający takie same prawa i obowiązki jak każdy inny. Kto nadał mu prawo wybierać kto jest równy a kto równiejszy? Nasza rzeczywistość coraz bardziej przypomina krzywe zwierciadło lub parodię.
Najnowsze komentarze (293)
M16
7 miesięcy temu
Ty Czarnek siebie ... normalnym nazywasz? No, nie przeginaj!
Velsi
2 lata temu
Jak tak można. Po prostu brak mi słów. BRAK.
Anonim
4 lata temu
PiS się przejedzie na : dyskryminacji niekatolików i ludzi preferujących nowoczesność, Szczuciu ludzi na ludzi, mieszaniu religii do polityki i w każdy aspekt życia obywateli oraz na nazywani innych ideologią nie ludźmi. Oni się przejdą na swoich ekscesach, w tym na przerobieniu telewizji publicznej na propagandowo partyjną.
Miastowa
4 lata temu
Nie ludzie tylko ideogia. Te słowa pasują do tych z PiS bo oni to ideologia śtedniowieczno totalitarna. PiS nie widzi człowieka w człowieku tylko kolor skóry, czy jest hetero i czy chodzi do kościoła. Jak ktoś żyje i jest inny niż konserwatyści nakazuje i ten inny walczy o swoje prawa (np do zawarcia małżeństwa) to PiS prowadzi przeciw niemu kampanię. Hitler też szczuł na homo i inne mniejszości i też był konserwatywnym katolikiem i w swoim kraju tępił ruchy Ateistyczne.
Jsnf
4 lata temu
Przemek czy jako niemowlę lezales w inkubatorze jestem przekonana że zwarcie instalacji elektrycznej zostawilo ślad w głowie 🤫🤭😁
KrzysztofJ
4 lata temu
Halo aloo Yarrowia Lipolytica ktoś słyszał?
Żonka
4 lata temu
Brawo! Uwielbiam gościa! Podsumował w punkt cały ten burdel.
888
4 lata temu
To dziwne że teraz tak są przeciwko lgbt A jak oglądają filmy porno i są 2 kobiety to już niektórym pasuje. 😁
Adam
4 lata temu
🤢🤢🤢🤮🤮🤮
Antek
4 lata temu
Wstyd nie polityk
Prawda
4 lata temu
Nikogo nie powinno obchodzić kto z kim i po co
123
4 lata temu
Proponuję kupić duży namiot cyrkowy i upchać tam to całe towarzystwo. Jak komu przyjdzie ochota na obejrzenie to kupi sobie bilet.
okey
4 lata temu
Czarnek dobrze mówi
Aaa
4 lata temu
Jesteście żałośni z tym swoim jadem, hejtem i uprzedzeniami. Nauczcie się szanować drugiego człowieka a nie tylko korzystać z tego że inni Was szanują... Nie rozumiem ile można mieć w sobie pogardy do drugiego człowieka.
...
Następna strona