Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Projekt całkowicie zakazujący aborcji wraca do Sejmu. PiS próbuje odwrócić uwagę od pandemii?

410
Podziel się:

15 kwietnia odbędzie się głosowanie nad przyjęciem zmian w przepisach. Kaja Godek w końcu osiągnie swój cel?

Projekt całkowicie zakazujący aborcji wraca do Sejmu. PiS próbuje odwrócić uwagę od pandemii?
Kaja Godek (East News, East News)

Od kilku tygodni tematem numer jeden z mediach na całym świecie jest pandemia koronawirusa, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej istnień, wywołując powszechną panikę. Teraz, w najmniej oczekiwanym momencie, niczym bumerang powraca temat całkowitego zakazania aborcji, który od dawna budzi wśród Polaków skrajne emocje.

Pomysłodawczynią projektu jest znana działaczka pro-life oraz była polityk Konfederacji, Kaja Godek, niegdyś startująca w wyborach do Parlamentu Europejskiego (ostatecznie przed wyborami parlamentarnymi opuściła ugrupowanie).

Zobacz także: Czy zgwałcona kobieta powinna urodzić dziecko? Temat aborcji znów w Sejmie

Jak donoszą ogólnopolskie media, projekt całkowitego zakazu aborcji właśnie pojawił się na stronie Sejmu. Zaplanowano, że 15 kwietnia odbędzie się głosowanie nad przyjęciem zmian w przepisach.

Obecnie w Polsce obowiązuje "kompromis aborcyjny", który dopuszcza przerwanie ciąży w momencie, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu), gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej) lub w przypadku gwałtu.

Jak już wcześniej ustalono, projekt "Zatrzymać aborcję" zawiera między innymi zapisy, które określają, że za usunięcie ciąży w każdym przypadku groziłaby kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca aborcji wykazałby, że działał nieumyślnie, groziłoby mu do 3 lat pozbawienia wolności. Przepisy zakładają też, że jeśli matka doprowadziłaby do śmierci dziecka, ale okazałoby się, że było to działanie nieumyślne, to nie podlegałaby karze.

W sieci pojawia się coraz więcej głosów, że poddanie kontrowersyjnego projektu pod głosowanie ma odwrócić uwagę od niedociągnięć w służbie zdrowia w dobie pandemii koronawirusa. Też tak myślicie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(410)
Takaprawda
2 lata temu
Chora baba nienawidząca innych kobiet...
Jessica
2 lata temu
Niech każda kobieta robi ze swoim ciałem co chce.
Ola
2 lata temu
...w jakim Ja Kraju żyję? :(
Mick
2 lata temu
Jarek-nie chcemy Cię!
Rajmunda
2 lata temu
Powyższy artykuł pudelka jest kłamstwem i manipulacją. Nie wiem, skąd autorka wzięła połowę tych rzeczy! Do sejmu nie trafił projekt całkowicie zakazujący aborcji, tylko zaostrzający ustawę aborcyjną poprzez wykluczenie jednego z trzech z przypadków, a pozostawienie dwóch. Skoro w takim razie zostają dwa przypadki, to skąd ta redaktorzyna wytrzasnęła zdanie "do 5 lat pozbawienia wolności za aborcję w każdym przypadku"? Zmyśliła to sobie, żeby wzbudzić sensację?
Najnowsze komentarze (410)
izka
2 lata temu
sprowadzać na swiat ciężko chore dziecko to bez watpienia barbarzyństwo ! gdyby to na mnie trafilo i miałabym sile to dałabym po mordzie komu trzeba !
toko
2 lata temu
glosowalo się na pis to teraz siedzieć cicho !
toko
2 lata temu
o co ten szum przecież sami wybraliście sobie rzadzicieli, o których poglądach doskonale wiedzieliście już dawno , dali pincet to teraz rodzic i nie marudzić .
odowo
2 lata temu
wybraliście sobie takich rzadzacych wiec teraz przekonacie się dosłownie na własnych 4 literach ha ha ha
laurao
2 lata temu
takie dziwne akcje tym bardziej skłaniają do tego żeby zabezpieczać się przed nieplanowaną ciążą skuteczniej, wcześniej używaliśmy tylko gumek, teraz poprosiłam o tabletki u ginekologa, przepisał mi vines, jutro będę miała swoją receptę na fonie
Aga
2 lata temu
Podejmują ten temat bo nie będzie mogła odbyć się żadna manifestacja
ola
2 lata temu
No cóż, skoro przez wirus umrze pokolenie 65-70 letnie, to trzeba będzie je zapełnić nowym pokoleniem wg. PiS-u , które i tak nie będzie się nadawało do samodzielnego życia, bo będą to dzieci, które będą z różnymi uszkodzeniami, a którym w mniejszym lub większym stopniu będzie można sterować. W tej chwili mamy wirusa, z którym musimy walczyć, a nasz rząd serwuje nam ustawę niespodziankę w postaci ustawy, o całkowitym zakazie aborcji.TO JEST CHORE.
Adam
2 lata temu
Jeśli ta ustawa przejdzie nigdy nie zagłosuje na PIS.
Abella
2 lata temu
Egoizm = Aborcja
(4?)
2 lata temu
sposób na życie, kariera medialna, stołki w spółkach, ale rodziców i osób protestujących w sejmie nie poparła. urodzić i tyle, ciekawe ile antyaborcjonistów pomaga niepełnosprawnym.
czloax
2 lata temu
A dziecko poczęte w wyniku gwałtu to nie człowiek?
Żal mi Was
2 lata temu
Ile w tych Waszych komentarzach jest jadu , drogie panie. Jesteście jak pieski spuszczone ze smyczy by szczekać i gryźć tych których nie lubią autorzy pudelka.
well
2 lata temu
mam nadzieje, ze jarek w takim razie zaadoptuje i zaopiekuje sie wszystkim tymi dziecmi ktore potem zostana oddane do adopcji...
Marta
2 lata temu
No tak bo teraz nie ma innych problemów. Wiedza dobrze ze teraz nikt nie wyjdzie protestować na ulicę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie