Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Łukasz Szumowski PODAŁ SIĘ DO DYMISJI! "Rozmowy na ten temat trwały od wielu miesięcy"

430
Podziel się:

Na wtorkowej konferencji prasowej polityk, który był szefem resortu od 2018 roku, poinformował, że rezygnuje z pełnienia funkcji ministra zdrowia.

Łukasz Szumowski PODAŁ SIĘ DO DYMISJI! "Rozmowy na ten temat trwały od wielu miesięcy"
Łukasz Szumowski podał się do dymisji (East News)

Nie da się nie zauważyć, że w ciągu ostatnich miesięcy Łukasz Szumowski stał się jedną z bardziej widocznych w mediach postaci. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która okazała się być dla ministra zdrowia swoistym sprawdzianem wiedzy i umiejętności działania w kryzysie.

48-latek, który stał się poniekąd twarzą krajowej walki z koronawirusem, ma za sobą niewątpliwie pracowite pół roku. Polityk doczekał się zarówno wielu zwolenników, zachwalających jego podejście do pandemii, jak i krytyków, którzy nie szczędzili krytycznych uwag pod jego adresem.

Choć jeszcze do niedawna Szumowskiego mogliśmy regularnie oglądać u boku Mateusza Morawieckiego podczas kolejnych konferencji, wszystko wskazuje na to, że widok tej dwójki razem to już przeszłość.

We wtorek minister zdrowia, który był szefem resortu od stycznia 2018 roku, ogłosił swoją dymisję. Podczas specjalnie zwołanej konferencji najpierw poinformował o zmianie systemu walki z wirusem, a następnie oznajmił, że idzie w ślady jednego ze swoich zastępców, który w poniedziałek zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

Podkreślił jednak, że, choć rezygnuje z funkcji ministra zdrowia, "nigdzie nie znika":

Od razu uprzedzam pytania: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej - zapewnił i zdradził, że zamierza sprawdzać się w zawodzie, czyli pracować jako kardiolog.

Zobacz także: Łukasz Szumowski o oskarżeniach posłanki PO. Nazwała go oszustem

Okazuje się, że Szumowski, który jeszcze pod koniec lipca w Gościu Wydarzeń zapewniał, że "nie chce odchodzić z resortu", jednak planował dymisję od dłuższego czasu:

Tak naprawdę rozmowy o tym trwały od wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem i panem prezesem była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski, choćby zakończyć i wdrożyć systemy informatyzacji ochrony zdrowia - stwierdził i kontynuował, przypominając swoje zasługi:

Sami wiecie państwo i jesteście w stanie to łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, e-zwolnienia, które tu wspólnie z ZUS-em, Ministerstwem Rodziny udało się w sposób gładki, elegancki wdrożyć w całej Polsce jako obowiązkowa usługa.

Minister uzasadnił swoją decyzję stabilną sytuacją w kraju:

Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów, udało się doprowadzić do tego, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europy Zachodniej. Mamy przyrosty zachorowań, 600, 800 zachorowań, natomiast mamy też gospodarkę, która funkcjonuje. Dzięki temu będziemy mieli pieniądze na leczenie innych chorób - zaznacza i podsumowuje:

Jestem przekonany, że mój następca, na pewno niezwykle kompetentny ekspert, będzie mógł ten system, który zbudowaliśmy, doprowadzić dalej.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(430)
Gość
2 lata temu
Dziękujemy Panie Ministrze, wszystkiego dobrego!
Iwo
2 lata temu
Szkoda że zrezygnował. Ogólnie bardzo go lubię.
Jojojo
2 lata temu
Łukasz, teraz możesz zająć się moim serduszkiem <3
Mikus
2 lata temu
Dziękujemy panie ministrze 👍
You
2 lata temu
Bardzo dobry minister, szkoda że odchodzi. Ten ciągły hejt i powielanie kłamstw o ukradzionych maseczkach i respiratorach , tak jakby w tamtym czasie były ogólnodostępne od ręki dla wszystkich, ...był bardzo niesprawiedliwy .
Najnowsze komentarze (430)
dede
2 lata temu
a co z milionami ukradzionymi za niby respiratory zakupione od handlarza bronią które nie zostały dostarczone?
Kasa
2 lata temu
Komentarz zniknął. Podobno każdy ma swoją cenę. Pudel ile za kilkaset lajków i przychylnych opinii?
Ola
2 lata temu
Ludzie co w piszecie Szumowski okradł gdzie są respiratory maseczki teraz czas na Morawieckiego kryty miał pokazać i swuji majątek co kupił ziemię od Księży i cisza
aaaa
2 lata temu
wreszcie dziękuje
jojojjaja
2 lata temu
bardzo sie ciesze ahahaahaa
Gosia
2 lata temu
Mam tylko nadzieję, że to nie ucieczka bo i tak go dopadna
Dni
2 lata temu
Dlaczego nadal maseczki i środki ochrony są takie drogie!!!!!
Matka
2 lata temu
Służba zdrowia jest w zapaści jest coraz gorzej a miało być lepiej!!! Rządzący i inni resortowych są vipami w szpitalach a my skazani na śmierć
GPO
2 lata temu
ZAWSZE TRAKTOWANO LEKARZY JAK ZŁO KONIECZNE. NIGDY NIKT IM NIE PODZIĘKOWAŁ ZA RATOWANIE ŻYCIA. DZIĘKOWANO POLICJI I TO NAWET FINANSOWO A LEKARZY MAJĄ WSZYSCY GDZIEŚ. TO JEST WSTYD I SKANDAL.
GPO
2 lata temu
CHCE ABY LUDZIE ZAPOMNIELI O JEGO I BRATA DOCHODACH W CZASIE PANDEMII.
Alek
2 lata temu
Za malwersacje finansowe w Chinach jest tylko jedna kara KS.
Blanka
2 lata temu
Szumowski jak zrobił dobrze to tylko lekarzom nikomu wiecej.
marek
2 lata temu
Mam nadzeje ze Szumowski skonczy jak Nowak.
kinia
2 lata temu
Niestety zyjemy w chamskim kraju .PREZYDEN przyznał po 2 tyś złotych podwyżki swoim pracownikom od stycznia 2020 roku mamy sierpień. Podwyzki dostanie 400 osób. Nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie